Skocz do zawartości

WMMP 2014


Niesmiertelny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Regulaminy to jedno, a rzeczywistość to co innego. Bo wychodzi, że polskie wyścigi motocyklowe to 4 klasy classic, 1 klasa motoyoungtimer, 2 klasy rookie, klasa pretendent, 2 klasy 600-tek i 2 klasy litrów + puchary Aprilii i Triumpha. No to teraz jak to jest, że podczas wyścigowego weekendu startuje łącznie 50-60 zawodników? Niedługo każdy będzie w swojej klasie jechał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A także każdy bez wyjątku dostanie miejsce na podium :-)

 

Tak czy owak formuła "fabryczne moto na ulicznych oponach, starsze niż 15" bardziej mi pasowa niż "10 letni gixx na slickach i kocach".

Tanie ściganie miało jakieś założenia a wyszło ze jedynie to w sumie ciut starsze moto Moze być..

YZF750R - stary ale jary

KLX250E - tak samo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gix z 2003 roku to stare moto, bo mamy rok 2014 a technologia, zwłaszcza w temacie elektroniki, zrobiła od tego czasu kosmiczny postęp. Żeby się o tym przekonać, wystarczy zobaczyć, co teraz się ściga w klasach Stockach, Superbikach czy nawet w Rookie.

To samo dotyczy crossów - każdemu, kto się chce o tym przekonać mogę udostępnić egzemplarz z 2005 i 2010 roku. Nawet największy laik poczuje różnicę po jednym okrążeniu toru.

Tak samo jak bajki o tym, jak to Szkopek by wykręcił takim Gixem 1.40 w Poznaniu też są nie na miejscu, bo Szkopek wykręca regularnie coś koło 1.33 na 600-tce o ile się nie mylę, a to jest przepaść czasowa. To jest taka różnica czasu, jaka jest potrzeba na przeczytanie tego, co w tej chwili czytasz :)

 

Reasumując: choćby nie wiem jak był fajny, to na dzisiejsze standardy Gix 2003 to zabytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem frekwencja w WMMP + PP nie będzie gorsza od tej z ubiegłego roku...

a w 2015 myślę że będzie znacznie lepiej, już teraz kilku zawodników czy nawet uznanych polskich zespołów przygotowywuje powroty...

 

więc mimo całego tego biadolenia jak to wyścigi umierają to seria przetrwa. Większości pasjonatów nie odstraszą leśne dziadki, jeden lipny tor, czy koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem frekwencja w WMMP + PP nie będzie gorsza od tej z ubiegłego roku...

a w 2015 myślę że będzie znacznie lepiej, już teraz kilku zawodników czy nawet uznanych polskich zespołów przygotowywuje powroty...

 

więc mimo całego tego biadolenia jak to wyścigi umierają to seria przetrwa. Większości pasjonatów nie odstraszą leśne dziadki, jeden lipny tor, czy koszty...

No tak, zwęszyli "łatwe" pucharki, bo przecież nikt za pięć lat nie będzie pamiętał, że w klasie szło 6 maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w WMMP będzie tyle co w zeszłym roku to będzie bdb ale podejrzewam ze będzie mniej. W rookie to juz moze być gorzej bo SD Cup zabierze trochę poczatkujacyvh chętnych na wyścigi .ze nie wspomnę o pucharach ktore leca tez w ramach SD.

Już niedługo się okaze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1 Runda MYT już coraz bliżej.

Ale ja już przestałem ogarniać temat co i jak. Chodżą po ludziach jakieś nieoficjalne regulaminy, ktoś inny usłyszał coś od kogoś, inny nic nie wie nadal... Jedni mówią, że nie trzeba robić licencji, inni że będzie można ją zrobić podczas pierwszej rundy (tak jak motokartę na SD) jeszcze inni mówią, że licencję na MYT trzeba zrobić na początku kwietnia. Co z wpisowymi - ile, za co? Co z regulaminami technicznymi?

 

Taka mała prośba: Czy mógłby ktoś pofatygować się z tym pucharem i w jednym miejscu zebrać wszystkie potrzebne info? Wydaje mi się, że albo to ja jestem zagubiony w tym lesie chaosu, albo to problem gdzie indziej? A ja zwyczajnie chciałbym pojechać, ale jak żyć jak konkretów nigdzie nie ma? ŻAL

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żalu. To taki dodatek wymyślony przez kabaret Paranienormalni :P Tak mi się spodobało, że teraz używam :D

Edytowane przez Kamel-JG

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamel w temacie Speed Dey 2014 na stronie 12 jest trochę konkretów odnośnie MYT, poczytaj.

 

Widziałem już, jednak to nie wyczerpało całkowicie mojej niewiedzy w temacie ;)

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...