Skocz do zawartości

WMMP 2014


Niesmiertelny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yuby to teraz mi namieszałeś w głowie ... wpłaciłem za SD, i jeszcze na miejscu muszę wpłacić za SD school i lekarza ? ... czy można wykupić tylko za 300 zł 3 sesje, szkolenie teoretyczne i egzamin na licencję plus, ewentualnie lekarz ? dwojako to rozumiem . Zobaczymy na miejscu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy, które udało mi się doprecyzować u speedayowców, może będą dla Was pomocne (odpowiedzi SD na moje pytania zaznaczone są kolorem czerwonym):

 

Chciałbym odbyć SD dnia 5 maja 2014, oraz pojechać na deser w wyścigu MYT.
Mam jednak kilka pytań, Proszę zatem o informację co muszę zrobić, aby tak spędzić z Wami ten dzień? Badania i orzeczenie lekarza sportowego już mam.
- Co poza tym? Musi Pan zdać egzamin teoretyczny na licencję B. Egzamin odbywa się w dniu wyścigu o 8.45 w wierzy przy depot. Obowiązuje znajomość regulaminu zasady rozgrywek na 2014 http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/wyscigi/regulaminy/2014/zasady_rozgrywek_wyscigi_2014_final.pdf

 

- Ile to razem będzie kosztować (na Waszym profilu FB jest nowe info o egzaminie na licencję B, czy dobrze rozumiem, że w przypadku chęci wystartowania w wyścigu MYT opłaty całkowite to 470zł za SD [płatne do 10 dnia od imprezy] + 300zł egzamin na lic. B, aby można było pojechać wyścig MYT?). Całkowity koszt udziału w SD i wyścigu to opłata za SD, czyli 470 zł w przypadku zapłaty na 10 dni przed imprezą. Koszt egzaminu na licencję B to 50 zł. SD School kosztuje 300 zł bo w tej cenie jest szkolenie, egzamin teoretyczny, 1 trening wolny, 1 trening kwalifikacyjny + wyścig
- Czy takie same wytyczne są w przypadku wyścigu w ramach SD? Tak, również należy zdać egzamin teoretyczny, który kosztuje 50 zł i trzeba mieć zdolność do uprawiania sportów motorowych od lekarza medycyny sportowej.

- Nie uda mi się przyjechać w kwietniu na SD, czy będę mógł ten egzamin zdać 5 maja? Tak, musi Pan mieć jednak świadomość, że wówczas nie punktuje Pan w pierwszym wyścigu – jest to nowy punkt regulaminowy, ze w wyścigu w którym zdobywa się licencję, zawodnik nie zdobywa punktów do klasyfikacji generalnej sezonu.

- Jak jest z regulaminem MYT (wymogi dot. motocykla i czy trzeba mieć kombinezon 1 cz.?) http://www.pzm.pl/pliki/zo/poznan/2014/regulaminy/motocykle/regulamin_sportowy_mo_ver5.pdf Tu jest cały regulamin dotyczący Pucharu Okręgu w tym również MYT – kombinezony 2-wu częściowe są dozwolone.

 

 

Dopytałem jeszcze o kilka kwestii w kolejnym mailu:

 

Bardzo dziękuję za konkretne, rzeczowe odpowiedzi. Chciałbym tylko doprecyzować, czy dobrze rozumiem:

- 5 maja przyjeżdżam, opłacam SD 470zł i dopłacam: 300 zł za SD School + 50 zł egzamin = 820zł? Nie. Speed Day school to tylko opcja na 7.04.2014. 5 maja przyjeżdża Pan i zdaje Pan egzamin który kosztuje 50 zł + opłata za Speed Day = 470 zł. Całość kosztuje Pana 520 zł ( egzamin+SD+wyścig MYT)

- Czy na powyższe opłaty mogę otrzymać F-VAT? TAK

 

:)

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamel bardzo dziękujemy, to są prawdziwe konkrety. :) czyli żeby punktować jeśli nie będziemy 7.04 to musimy przyjechać w drugim terminie czyli 25.04.

Fajnie że nie ma tej opłaty 300zł. :)

przemek96 do mnie dzisiaj przyszła paczka, :) jutro zakładam :) zmienione zostały tylko przednie sprężyny tył jest ten sam, ustawienia praktycznie fabryczne według manuala, konkrety ustawimy na torze, jeśli znajdzie czas oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co panowie. Wkurzał mnie już ten chaos informacyjny, więc trzeba było zapytać o konkrety. Jak coś będzie nowego w temacie, to dam znać. Zastanawiam się jeszcze nad Speed Day Trophy... To jest coś, co ma zastąpić pretendentów. Nie wiem tylko czy to będzie łączone z MYT i czy będziemy mogli klasyfikować się w SDT jadąc w MYT.

 

Taki oto mailing rozsyłali dziś (być może dostaliście, ale...):

 

"Staramy się za bardzo Was nie męczyć mail’ami ale sezon tuż tuż więc....

 

Speed-Day zaprasza motocyklistów amatorów do udziau w Speed-Day Trophy.

W 2014 roku będzie to pierwsza lecz nie ostatnia edycja.

 

Co nas wyróżnia:

1. Brak wpisowego do pucharu

2. Bardzo ciekawe i wartosciowe nagrody (szczegóły w załączonych zasadach pucharu).

3. Regulaminy eliminujące „łowców nagród” – puchary przeznaczone dla osób uprawiajacych rekreacyjnie sport motocyklowy

4. Chcemy budować radość z jazdy i podnosić umiejętności a nie kreaować wyścig zbrojeń wymuszający istotne nakłady finansowe uczestników

5. Wszystkie rundy odbywają sie na naszym Polskim domowym Torze Poznań

6. Relacje medialne tj prasa i telewizja, kreujące właściwy obraz polskiego motocyklisty

7. Zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo i legalność wyścigów (uczestnictwo w wyścgach nielegalnych powoduje np. ryzyko odmowy wypłaty odszkodowań oraz może powodować utratę posiadanych licencji)

8. Mila atmosfera i powyścigowe „after party”

9. Dostepny pelny serwis techniczny i oponiarski (zakup wymiana)

10. Opieka licencjonowanego instruktora sportu motocyklowego PZMot

 

Pierwsza edycja wyścigu już 25 kwietnia 2014

Zapraszamy wszystkich na imprezę powyścigową w dniu 25 kwietnia na terenie Toru Poznań – „Speed-Day - Otwarcie Sezonu 2014”

W luznej atmosferze będzie można porozmawiać ze znanymi zawodnikami i postaciami świata motocykli (prasa, prezentacja firm z branży) oraz kadrą Speed-Day.

Bedzie dużo muzyki, grill, zabawa i konkursy. Zapraszamy absolutnie wszystkich sympatyków na Wyścigową 3 Przeźmierowo. Rozpoczynamy już od godz. 19ej.

 

Uwaga – aby wystartować w wyścigach konieczne jest posidanie licencji B.

Uzyskać licenję można zdając egzamin teoretyczne i praktyczne na Speed-Day’u.

W celu uzyskania licencji B niezbędne jest dostaerczenie badań lejkarza sportowego określającą zdolność kandydata douprawiania sportów motocyklowych.

 

Aby naszym uczestnikom ułatwić przejście przez ten proces już 7-go kwietnia podczas 1ej edycji 2014 Speed-Day’a odbędzie siętzw Speed-Day School

 

Szkolenie kosztuje 300pln i zawiera:

Szkolenie teoretyczne

Możliwość wykonania odplatnie finalnego badania przez lekarza sportowego

Egzamin na licencje

1 sesje treningową

1 sesję kwalifikacyjną

1 sesję wyścigową

 

Jeśli ktoś chce to można dokupić pozostałe sesje Speed Day'owe w cenie 70pln za sesję. Dotyczy to wyłącznie osób korzystających ze Speed-Day School.

 

Należy mieć ze sobą następujące badania Morfologia, OB., Badanie ogólne moczu, Poziom glukozy we krwi, EKG

 

Załączam kalendarz Speed Day. Kolorem czerwonym oznaczone sa sesjie zwykłe Speed-Day. W rubryce obok podany jest typ harmonograu danego dnia (typ „ABC” lub typ „M”). W pliku podane sa szczegółowo obydwa harmonogramy.

Kolorem pomarańczowym oznaczone są dni Speed-Day gdy odbywają się rundy pucharu Daytona Speed-Day Cup oraz Speed Day Trophy.

Kolor jasno niebieski to Dni Motocyklisty.

Pozostałymi kolorami oznaczone sa inne ciekawe imprezy na Torze Poznań np.

DRE i DTSD to dni w których odbywają sie specjalne imprezy dla posiadaczy motocykli Ducati i Triumph.

Szkolenie California Suprebike School

Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski oraz inne.

 

W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji pod adresem mail’owym [email protected]"

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to już koniec WMMP o czym świadczy fakt zniesienia limitów czasowych na 2014 potrzebnych do zdobycia lic A. Co oznacza, że na "siłę" próbuje się ratować klasy mistrzowskie tworząc furtkę dla rookowców z poprzednich sezonów aby zasilili ich szeregi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde ?! Patrz ,tego to nie doczytalem,ale jaja :)

Dziwny ruch bo raczej nikt z wlasnej woli do mistrzowskich nie idzie ,i wielu ludzi skonczylo sciganie jak mieli przejsc do mistrzowskich albo co najwyzej latali tam jeden sezon zanim sobie uswiadomili ze za wysokie progi finansowe zeby cos osciagnac a latanie na koncu stawki lub dublowanie wcale nie jest fajne .

 

Widze ze sa limity 1:41 i 1:40 ponizej ktorych nie moga jezdzic zawodnicy z rookie i pucharow markowych w SD TROPHY.

Edytowane przez Niesmiertelny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tort został podzielony przy zielonym stoliku. Mistrzowie muszą mieć tło aby stanął jakiś tam komplet na starcie i była prowadzona klasyfikacja punktowa. Patrząc na koszty cała "amatorka" odpłynie na zawody okręgu, czyli w ramy SD, bo w zasadzie taniej, więcej jeżdzenia i jakieś tam namacalne nagrody są przewidziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe info dot pucharów:

Możemy jechać jednocześnie w MYT i SDT, tylko trzeba oczywiście zgłosić fakt chęci klasyfikowania w obydwu pucharach.

 

W kwestii krajowych wyścigów wydaje mi się, że dzieje się to, co już dawno winno było się stać - organizacja imprez być może przejdzie w ręce prywatnego organizatora. Narazie amatorka, ale może z czasem zawodowstwo też.

Ewentualnie talenty, wzorem piłki nożnej będą jeździć w barwach zagranicznych, a u nas rozwinie się zabawa amatorska wzorem takich np. Anglików. Tak bym to widział.

Zatem panom od zielonego stolika możemy już podziękować i oddelegować ich wreszcie na zasłużony urlop, puki ZUS jeszcze coś wypłaca. Chyba wszystkim wyjdzie to na dobre.

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścigów MYT jest 5 i w tych dniach powinien być organizowany tylko ten wyścig. Wyścigi SDT oddzielnie dla grupy A i B powinny mieć swoje terminy.

Jest dużo tego wszystkiego i tak naprawdę nie wiem czy organizatorzy będą potrafili zapanować nad tym.

Wydaje mi się że będzie to rekordowy sezon pod względem uczestników (chociażby na brak motopopołudni i kiszki z MP) organizatorzy zacierają chyba ręce. :) Ten sport dla amatorów jest coraz bardziej popularny widać to gołym okiem chociażby patrząc na ostatni sezon, komplety na SD na motopopołudnia aż dziw że nie ma chętnych z grubym portfelem na zainwestowanie w to i budowę toru. :) Poza tym że ludzie jeżdżą do Poznania wielu jest takich co jeździ na zagraniczne tory, jest potencjał w tej dyscyplinie tylko brak fajnych ludzi co by to pociągnęli, a przepraszam, jeden jest na forum MaciejPO czekamy do maja i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fajny :P hehe i pociągnął bym to, ale nie mam środków na wybudowanie toru :P

 

Ale tak poważnie, to mam pewny namiar na Chińczyków, którzy grupą kapitałową inwestują w różne, poważne inwestycje w europie i obu amerykach. Jeśli udało by się zebrać kompetentnych w temacie ludzi i stworzyć mądry pomysł i projekt (bez ceregieli administracji rządowej i samorządowej, cyrków z mocherami itd.), to jest duża szansa, że zainteresujemy takim przedsięwzięciem chińskich inwestorów. Może tor klasy FIM? :P

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej gruba modernizacja infrastruktury niż wybudowanie myślę że by się udała. Na to potrzeba dużo mniejszych środków. Tyle, że nie ma kto i jak pomyśleć. Skoro nie mają własnych środków to powinni to zrobić z czyichś w zamian za darmową reklamę nawet przez kilka lat.

Tylko po co, skoro i tak ten kto ma czerpać kasę z obecnego stanu obiektu, będzie czerpał nadal bez jakichkolwiek modernizacji.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...