Skocz do zawartości

Yamaha r6 słabe ciśnienie na cylindrach co dalej ?


Stany89x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyli normalna cena, widać że jest tam na to miejsce, można się pokusić.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak myslisz przeciez to raczej jest wprasowane jakąś siła i chyba łatwo nie wyjdzie

 

 

Wytłumacz mi jak można na siłę wprasować tuleję w pęknięty cylinder?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peknięcie jest na poziomie 0,5 cm , nie wiem jakto można zrobić nie robie tego więć nie powiem do końca co i jak :)

Myślę jednak że młotkiem tego nie wbijają bo przecież by wypadło , kupić drugi silnik do r6 to ryzyko i znów może coś peknąć;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zrobione będzie chodzić, ja się po prostu martwię o to dobrze zrobione, ostatnio widziałem dwie spartaczone tuleje, które trzeba bylo poprawiać, co prawda w singlach. Robił to stary sprawdzony warsztat- chyba już lecą tylko na renomie, jakość ich pracy mocno spadła, ale jeśli zrobi Ci to ktoś kto się przykłada i zdaje sobie sprawę, że nie ma do czynienia z dużym fiatem, to te tuleje jeszcze Cię przeżyją.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz kwestia tuleji o to chodzi, dlaczego miałoby nie chodzić jeśli będą wstawione jak trzeba i się nie obsuną , nie wypadną itd. Co się stało w tych singlach że robota była popsuta? Mechanik który to robi twierdzi że nie ma możliowści żeby ona sie obsuneła bo jest w kształcie litery T robiona , zrobił 2 r6 jedną na starych pierścieniach druga na nowych i latają do dziś a ma już 6 tys nalatane i lata w pionie i na torze. Kupić coś dobrego to 2500zł plus regulacj zaworów , gazników plus zaraz włożenie to się robi około 3.5tys. za 2.5tyś mam ogarnięte moto z tulejami , zaworami i przejrzaną dwójką, uszczelką pod głowicą i pierścieniami. Jakby ktoś dał jeszcze gwarancję na tuleje że nie wypadnie i nie popęką lub nie wyrządzi żadnej innej krzywdy silnikowi to biorę to i mam zrobione moto na cacy./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie jestem za takimi działaniami zwłaszcza w tego typu jednostkach napędowych. Ogólnie rzecz w tym, że tuleje mają nie tylko za zadanie być wstawione w blok cylindrów. Najistotniejszym procesem będzie prawidłowe osadzenie "tulei mokrych", i zapewnienie im prawidłowego uszczelnienia na styku tuleja-blok cylindrów, poza tym jakiekolwiek pęknięcia w bloku muszą zostać całkowicie usunięte- ponieważ pozostawione poskutkują dalszym postępowaniem tego pęknięcia pod wpływem drgań pracy silnika itp. Chcesz wykonać ten zabieg w swoim silniku, i w sumie możesz (nie namawiam) zaryzykować, bo w razie czego to "sobie" popsujesz silnik. Oczywiście przewiduje tutaj zastosowanie wyłącznie odpowiednich/odpowiednio przygotowanych tulei cylindrowych przeznaczonych do tego typu układów, a nie wytoczonych z kawałka rury, ostatecznie o tym czy udało się tobie poprawić konstruktorów... dowiesz się po zabiegu, o ile jest to w ogóle możliwe z punktu technologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że jego renoma to pewne powodzenie tej operacji, ale raczej też nie takie pieniądze jw.

 

 

edit:

Co było źle? Jedna tuleja była fatalnej jakości i widoczne były wżery, a druga została za płytko wciśnięta, zakład chciał zaoszczędzić na planowaniu cylindra.

Edytowane przez baba_zanetti

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli że Woryna drożej wyceni swoją pracę. Zakład do którego oddaje robi 4 tuleje za 600zł, ale po tym jak ostatnio spier.. robotę, nie oddałbym im tego.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim roku miałem na warsztacie dwie R6 z wytulejowanym 1 cylindrem w pierwszej tuleja zeszła w dół o kilkanaście milimetrów w drugiej o kilka setek ale wystarczająco by puszczało ciśnienie. Obie były porobione "na sprzedaż" i fuck up-y wyszły zaraz po kupnie. W drugim przypadku sprawa poszła w sądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...