Skocz do zawartości

Jak po 17 letnim postoju wskrzesić WSK?


drops009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wyciągnąłem z piwnicy WSK 175 mojego taty, stała tam blisko 17 lat. W celu jej uruchomienia ustawiłem zapłon, przeczyściłem styki instalacji, tłumik i gaźnik. Moto niestety nie może odpalić. Z popychu załapie może raz lub dwa, ale to tylko pojedyncze strzały. Co radzicie? Czego można jeszcze spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wyciągnąłem z piwnicy WSK 175 mojego taty, stała tam blisko 17 lat. W celu jej uruchomienia ustawiłem zapłon, przeczyściłem styki instalacji, tłumik i gaźnik. Moto niestety nie może odpalić. Z popychu załapie może raz lub dwa, ale to tylko pojedyncze strzały. Co radzicie? Czego można jeszcze spróbować?

 

a gdzie strzela ?

w gaźnik czy w wydech?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 17 latach obawiam się że nie wystarczy ustawienie zapłonu i czyszczenie gaźnika, jaką iskrę daje świeca, mocna? kolor? zalewa świecę? ma kompresję? sprawdź simmering od strony zapłonu i inne nieszczelności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajka wraz z cewką i kondensatorem została wymieniona, świeca nie jest zalana, ale wydaje mi się , że iskra powinna być mocniejsza. Ostatnio zauważyłem iskrzenie na stykach przerywacza. Nie dziwiło by mnie to ale platynki są nowe (młoteczek+ kowadełko) a przerwa ustawiona na 0.4 mm. Jeżeli nowe simmeringi nie pomogą to skończą mi się opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak simmeringi masz uszkodzone to i tak z popychu powinien normalnie odpalić. Jak to jest 175 to pewnie i zapłon bateryjny, jak akumulator i cewka pod zbiornikiem? Od tego zacznij. Gdy nie odpali na pych to wykręć świecę, sprawdź czy mokra - czy w ogóle paliwo dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajka wraz z cewką i kondensatorem została wymieniona, świeca nie jest zalana, ale wydaje mi się , że iskra powinna być mocniejsza. Ostatnio zauważyłem iskrzenie na stykach przerywacza. Nie dziwiło by mnie to ale platynki są nowe (młoteczek+ kowadełko) a przerwa ustawiona na 0.4 mm. Jeżeli nowe simmeringi nie pomogą to skończą mi się opcje.

 

Wymień kondensator, w dwusuwach ma bardzo duże znaczenie dla układu zapłonowego.

Ponieważ motocykl stał tak długo, a być może powodem odstawienia go był też jakiś defekt, to wielce prawdopodobne, że bez solidnego remontu nie uruchomisz jednośladu. Pamiętaj, że w silnikach 2T muszą być spełnione następujące warunki prawidłowej pracy silnika: sprawne podawanie mieszanki przez gaźnik (drożność wszystkich dysz i kanałów, zwłaszcza układu wolnych obrotów), szczelność komory silnika pod tłokiem ( simeringi) silna iskra przypadająca w konkretnym miejscu i co bardzo ważne dobre sprężanie mieszanki ( prawidłowy luz cylinder/tłok, nie zużyte pierścienie). Bez prawidłowego ustawienia wszystkich tych punktów silnik co najwyżej będzie pyrkał, kichał, może nawet da się uruchomić ale jazdy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...