Skocz do zawartości

Honda CB 750 F - 1981


Rekomendowane odpowiedzi

Moze poziom jest za wysoko ustawiony ???

Albo wlasnie lekkie ciekniecie zaworkow powoduje ze jest stale podwyzszony przy otwartym kraniku ?

Mialem takie uszkodzenie w Suzuki i bylo bardzo upierdliwe, tzn psulo cala prace silnika nawet na wyzszych obrotach

mimo ze wowczas silnik juz to paliwo przepalal.

Tak ze trzeba dac te gazniki fachowcowi do dokladnego przegladu, bo dla mnie np mycie gaznikow benzyna ekstrakcyjna

to pomylka. Ona nie rozpuszcza osadow ze wspolczesnego paliwa w kanalach korpusu i niby wymyty gaznik

ma ciagle zmniejszone przeloty i zdolnosc do ponownego zapchania sie w krotkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd właśnie myślę o myjce ultra, bo żadna chemia tak nie ruszy osadów jak ultradźwięki... W najgorszym razie można wtedy gaźniki pocztą wysłać. Duże nie są :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomu w tych gaznikach się nie ustawia. Nie ma membran podcisnieniowych. Nie ma regulacji wysokości iglic . Tak naprawdę to jedyne ustawienie to ustawienie śrubą mieszanki paliwo/powietrze.Gazniki na pierwszy rzut byly czyszczone sprayem "Do czyszczenia gazników: potem żeby nie dmuchac samym powietrzem ,czyszczone byly z benzyną extrakcyjną.

Wydaje mi się że mam możliwość skorzystania z myjki ultradzwiekowej. Takiej profesjonalnej.

 

Zaworki moga nie trzymać. Chciałbym sobie jakoś z nimi poradzić,ale bez waszej pomocy nic juz nie jestem w stanie zrobić.

Widzialem gdzies filmik na YT jak koleś dopsowywal zaworki do gniazd przy pomocy jakiejś pasty do zębów. Nalozyl deczko na gumeczke zaworka i kręcił nim w gniezdzie. Tylko czy to cos da ?

SQ7FBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych zaworkow sie nie dociera, w razie zuzycia trzeba wymieniac.

Zapytaj Piotrka na priv co by zrobil.

 

U mnie zaworki są nowe.Pływaki całe. A jeżeli paliwo się przelewa to znaczy że zaworki nie trrzymają. Jedyna opcja to gniazdo zaworka iglicowego.

Już do niego pisze.

Edytowane przez Albin77

SQ7FBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną moto jakoś się przemieszcza.
Mieszanka jest niestety lekko za bogata.

 

Jednak będę zmienial. Planuje zakup Hondy VTR 1998-2000r . Mam nadzieję że to dobry wybór.

Gdyby ktoś był zainteresowany moją cebulką oto link do ogłoszenia.Mam nadzieje ze dając linka nic złego się nie stanie.

 

http://tablica.pl/oferta/honda-cb-750-f-boldor-1981r-CID5-ID3hrPB.html

Edytowane przez Albin77

SQ7FBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem kiedyś o vtr, ale motocykl jakiś taki bez charakteru , mimo ze v-ka .Jak dla mnie, dużo ciakwasze w tym typie to tl 1000 lub trx 850, albo ducat ss 900 , ale to inna bajka, a cb 750 f to pierwszy japończyk jakiego miałem, potem była xj 900 - tez ta stara wersja, która dużo pozytywniej wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , z cb 750 zostala w zasadzie rama i silnik.

Większość jest już chyba od 900 i cholera wie jeszcze od czego.

Wszystkie przeróbki były robione X lat temu , a jak wiadomo dostępność wtedy byla jaka była.

 

Co do pracy to nie ma co narzekać,jest OK. Może wydech troszeczkę za głośny ;) .Mam drugi , ale szkoda mi zakladać go do sprzedaży.

 

Jak nie znajdzie się na niego chętny , to na zimę wyciągam silniczek z gazniczkami i do roboty. W silniczku jedyne co bylo by do zrobienia to napinacze rozrządu oczywiscie razem z łańcuchem (troszkę szumi). A gazniczki raczej dostanie nowe. Reszta jest OK , bez żadnych wycieków.

Edytowane przez Albin77

SQ7FBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a ostatnio we włoszech spotkałem australijczyka na CB900 i mówił że sprzeda za tanie pienądze "bo lecę do domu to jak mam to taszczyć"... ehh... no, ale kasy ani miejsca w szopie nie ma :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a ostatnio we włoszech spotkałem australijczyka na CB900 i mówił że sprzeda za tanie pienądze "bo lecę do domu to jak mam to taszczyć"... ehh... no, ale kasy ani miejsca w szopie nie ma :)

 

Było brać , zawsze ktoś po drodze wrzucił by na lawetę albo busa.

SQ7FBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było brać.... też bym tak chciał, ale - a) nie ma kasy, b) ja dalej pracuję na statku, to nie miałbym jak transportu załatwić :P

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś mały stateczek ;) że się taki bike nie zmieści ;)

 

Na chwilę obecną jak by mi sie coś trafiło też bym nie reflektował. Brak funduszy.

Może za kilka miesięcy ... , coś zakupię na przyszły sezon. Tylko bardzo nie wiem co . Podoba mi sie VTR-ka , ale jeszcze nic nie jest ustalone.

Potrzebuję coś co jest malo awaryjne , nie bardzo paliwo żerne ale musi mieć dobry dobry moment obrotowy. Nie wiem czy nie za dużo wymagam ,ale cos może znajdę.

SQ7FBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trypel. Ale to drogie jest. Z tanich niezawodnych to NTV ale widać szukasz większych pojemności.

Byłm pozytywnie zaskoczony jak mało Speed trypel 1050 bierze (5-6l). A ma odejście że hoho :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...