Skocz do zawartości

Honda CB 750 F - 1981


Rekomendowane odpowiedzi

Takie mam. Usunąłem zawór podcisnieniowy ponieważ guma/membrana zrobila sie miekka i klei sie do obudowy. A jak juz sie przykleila to nie dostawal Paliwa.

Czy średnice na króćce są takie same ? Bo nie chciał bym rzeźbić.

 

4di3.jpg

 

A chciałbym założyć takie :

15xw.jpg

Edytowane przez Albin77

SQ7FBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym zostawił... To są keihiny bez gumy, z alu tłokiem w środku...

Ale to Twoje moto :) z drugiej strony, jak masz wszystko pod ręką to zamień i zobacz :) Jak ci sie będzie podobać, to zostaw.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym zostawił... To są keihiny bez gumy, z alu tłokiem w środku...

Ale to Twoje moto :) z drugiej strony, jak masz wszystko pod ręką to zamień i zobacz :) Jak ci sie będzie podobać, to zostaw.

 

 

Pod ręką nie mam , ale mogę zakupic za symboliczną 100 ;) . Ponoć wyciągnięte z moto po serwisie Hondy (nierówna praca). Podobać mi się nie muszą ;) ważne żeby tylko jechał jak trzeba.

Tylko czy będą pasowaly króćce ? Oto jest pytanie,

 

Pozniej po obiadku skocze wywalić ten filterek. Zobaczymy jak będzie.

Edytowane przez Albin77

SQ7FBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy będą pasowaly króćce ? Oto jest pytanie,

??? No nie mów że nie masz suwmiarki? czy nawet zwykłej miarki.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? No nie mów że nie masz suwmiarki? czy nawet zwykłej miarki.....

Nie mam tych gazników jeszcze . Jakbym mial to by już by siedzialy na miejscu ;)

Poprostu moge je zakupić , ale jak nie będą pasować wymiarami to poprostu ich nie wezmę. Szkoda 100 zl , bo za 100 można miec z 1,5L dobrego whyski :)

SQ7FBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no weź, to każ temu co sprzedaje zmierzyć.. no nie żyjemy w dżungli.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam duzo oleju, ale ja zdejmuje dekielek to widze pod kolem zebatym ze cos tam na dnie jest.

 

A czy istnieje jakis domowy sposób na wyczyszczenie swiecy ?

Nie chcial bym znowu zakupić kompletu ,zafajdać ich bo to moze byc inny problem i znowu smietnik. Jak tylko uporam sie z problemem i bedzie OK to napewno zakupie irydowe.

 

Jeszcze chcialbym zapytać. U mnie są gazniki bez membran podcisnieniowych (na tłoczkach) . Czy mogę zamienić te gazniki na gazniki z membranami od CBX 750 ?

 

 

Poszczególne modele Hondy są trochę bardziej skomplikowane niż modele WSK gdzie gaźnik z czerwonej pasował do czarnej.

Możesz zapomnieć o takiej zamianie zwłaszcza, że nie masz nawet suwmiarki w garażu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwmiarki mam. Mikrometry też.

E-maila do niego napisałem.Jutro ma wyslac dobre fotki i zmierzyć.

Jak bym miał te gaziory to bym sobie sam zmierzył , zamontował i zobaczyl co sie dzieje. Niestety nie mam ich fizycznie :(

 

Ale skoro Piotrze piszesz że nie będą pasowały to OK .Daje sobie z nimi spokój.

 

Dziś poświęciłem cale popołudnie na moto ( a powinienem zimne piwko pić ).

Wyczysciłem zbiornik - OK

Wywalilem filtr. Dałem zasilanie paliwo bezpośrednio ze zbiornika do gazników - OK

Sprawdziłem przewody z modułów do cewek -OK

Sprawdziłem stan przyspieszacza. Sprężynki - OK . Troche na dnie jest oleju . Nie wiem czy tyle może go być.

Sprawdziłem iskrę na każdej fajce - chyba OK . Na każdej jest taka sama , lecz ze starych czasów pamietam że w starych sprzętach iskra byla duuuużo większa. Tutaj tylko lekki niebieski,cieniutki przeskok jest.

Wynik :

Znowu przegrana :( .Moto idzie tylko do 4,5 -5,0 obr/min . Dalej się dusi,szarpie. Jak dla mnie to tak jakby paliwa brakowało.

Edytowane przez Albin77

SQ7FBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wydaje mi się że rozwiazałem temat :)

Okazuje się że niby NOWE świece NGK potrafią sie wysypać. Zrobilem na nich moze ze 100km. Dziś zakupiłem nowe, wsadziłem i........ Moto wkręca sie jak trzeba. Mam nadzieję że to nie chwilowy napływ zdrowia i zostanie tak już na długo :)

W końcu dziś byłem w stanie sprawdzić co naprawdę potrafi ten motorek.

 

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi . Dzieki Wam jestem o troszkę mądrzejszy w temacie.

Jeszcze raz dziękuje i mam nadzieje że temat nie powróci.

SQ7FBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja Ci od początku pisałem..... ;)

Świece właśnie takei potrafią być. To posłuchaj i następnym razem wstaw irydowe.

 

 

Cieszy że doszedłeś do sedna. :lalag:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja Ci od początku pisałem..... ;)

Świece właśnie takei potrafią być. To posłuchaj i następnym razem wstaw irydowe.

 

 

Cieszy że doszedłeś do sedna. :lalag:

 

 

 

Dostalem info że NGK jak sie dokręci wiecej niż podano na opakowaniu (wiecej niz 1/2 obr) to potrafi sie jakas porcelanka rozsypać w srodku i dostają przebicia. Rozmawialem z osobą ktora sie zajmuje naprawą moto i mowil mi ze zakladal NOWE i odrazu byly do kitu. Miał tak z 2 kompletami .

Zaproponował mi DENSO. Ponoć z nimi nie ma wiekszych problemów.

 

Po jezdzie próbnej zostawilem w garażu , zobaczymy czy będa problemy po 2 dniach postoju. Kiedyś wlasnie tak mialem że po dlużyszym postoju nie palil mi na wszystkie garczki. Możliwe że powodem tego byla uszkodzona cewka , która defacto zostala rownież wymieniona.

 

Cieszy... i to bardzo . Teraz w końcu można sie przemieszczać z bananem na twarzy.

SQ7FBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ta dyskusja denso vs ngk to trochę tak jak czy niemieckie czy japońskie samochody lepsze. Każdy ma swoich zwolenników. Podobno zdarzają się podrabiane NGK a Denso nie, ale hu go tam wie...

 

Ja tam się przekonałem że na świecach nie ma co oszczędać - ale, na jebaju bez problemu zawsze kupowałem irydki za 7$ sztuka plus przesyłka, więc następnym razem się spiknij z kumplami (12 świec w paczce) i się bardzo opłaca.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będzie wszystko OK i nie zrobi mi już żadnego psikusa to irydki dostanie na pewno.

Możliwe jest że kupione prze ze mnie DR8ES są jakiegoś dziwnego pochodzenia,pomimo ze kupowalem w sklepie. Zobaczymy ile wytrzymają obecne.

Iridium DR8EIX - takich szukać ?

Edytowane przez Albin77

SQ7FBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wpisz iridium w jebaju i znajdziesz sprzedawców.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...