Skocz do zawartości

Deflektor na szybę


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam szybę z deflektorem i gdybym teraz miał kolejną kupować, kupiłbym akcesoryjną turystyczną (np. Givi serii ST) z "wywiniętym" rantem, nie bawiłbym się w deflektory. Z moich doświadczeń (ale na różnych motocyklach-konfiguracjach) wynika, że jednolita szyba z odpowiednim aerodynamicznym "wywinięciem" sprawuje się równie dobrze co deflektor, a nie powoduje dyskomfortu patrzenia przez linię szyba-deflektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam szybę z deflektorem i gdybym teraz miał kolejną kupować, kupiłbym akcesoryjną turystyczną (np. Givi serii ST) z "wywiniętym" rantem, nie bawiłbym się w deflektory.

 

ba, tyle tylko że zmiana szyby to inwestycja za kilka stówek; zmiana deflektora to kilka dych. patrząc po tym, jak ludzie próbują za wszelką cenę zrobić wszystko przy swoim motocyklu metodami "małoinwestycyjnymi", nie ma na razie co liczyć na upowszechnienie tego podejścia

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o "taniość". Mam już w swoim moto dość wysoką akcesoryjną szybę, i taka mi odpowiada. Jednak na dalsze wypady przydałaby się troszkę lepsza ochrona przed warunkami atmosferycznymi (ostatnio przejechałem kilkaset km z uchyloną szybą i wiatrem prosto pod nią).

Dlatego sądzę, że w takich momentach idealnym rozwiązaniem byłby deflektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki wynalazek jak givi airflow. Wygląda jak wygląda, ale wg opinii użytkowników stanowi jak na razie "ostatnie ogniwo" w dziedzinie komfortu płynącego z użytkowania akcesoryjnej szyby.



Podobno dużo lepsza ochrona przed wiatrem niż zestaw szyba + deflektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się muszę zgodzić z filipr-er, to faktycznie wygląda jak gigantyczny deflektor.

Moja szyba jest dość wysoka i sporo się nagimnastykowałem, żeby ją ustawić. Mimo to, bardzo ciężko jest skierować pęd wiatru ponad kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chcemy mniej powietrza na siebie, żeby nam było ciszej i bardziej komfortowo a za chwilę jedziemy w temperaturze 32 stopnie i trzeba przestawiać żeby trochę się schłodzić. Szczerze to już nie pamiętam jak było na fabrycznej szybie w moim sprzęcie, bo miałem ją krótko. Pamiętam jednak, że jak założyłem MRA z deflektorem to odczułem znaczną poprawę. Może też muszę pokombinować z ustawieniem w jakiejś pośredniej pozycji, bo póki co przestawiam tylko w skrajne :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A co powiecie na coś takiego?

 

http://www.iz.jupiter5.rkr.pl/Deflektor/index.htm#2.%20UNIWERSALNY%20DEFLEKTOR%20MOTOCYKLOWY%20z%20REGULACJ%C4%84%20K%C4%84TA%20POCHYLENIA%C2%A0i%20REGULACJ%C4%84%20WYSOKO%C5%9ACI

 

Deflektor z regulacja wysokosci ktory mozna nie tylko optymalnie dostosowac do wlasnej szyby, wzrostu itp ale zawsze mozna znizyc do minimalnej wysokości bez konieczności demontażu.

Juz jeździ od tego sezonu i sprawuje sie dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Dzień dobry ponownie. Jakiś czas temu konsultowałm się Was w sprawie zakupu szyby turystycznej do Pagaso Aprilia 650. W wyniku waszych sugestii zakupiłem i zamontowałem sobie taką szybę, ale mam wrażenie, że chociaż na klatę to może i mniej wieje, ale daje dobrze w głowę i szum jest dość spory. Jak zniżę tylko głowę parę centymetrów różnica na korzyść jest znaczna; niestety nie było możliwości wyboru wysokości tej szyby, a ja jestem dość wysoki - 187 cm i cała głowa jest wyraźnie powyżej końca szyby, a jak wszystkim wiadomo na tym motocyklu siedzi się zupełnie prosto. Przed zakupem myślałem sobie, że może fabryczne lekkie wygięcie tej szyby w jej najwyższym obszarze w kierunku do przodu spsowoduje, że powietrze zostanie trochę wyrzucone do góry i ominie mój łeb, ale chyba to się nie dzieje... W międzyczasie jednak przypadkowo na parkingu zauważyłem motocykl jak w załączniku, który miał dodatkową małą szybkę zamontowaną na szybie głównej. Z krótkiej rozmowy z właścicielem maszyny dowiedziałem się, że nazywa się to "deflektor" i bardzo poprawia aerodynamiczne właściwości szyby głównej. Później ktoś inny zasugerował mi, że zamontowanie tego nie jest filozofią, jest nią natomiast odpowiednie jego wyregulowanie, bo jeśli się to zrobi źle, to efekt będzie odwrotny - jeszcze gorszy opływ powietrza - a wzrośnie przy tym zużycie paliwa. Co o tym sądzicie? Czy są pomiędzy Wami tacy, którzy to mają? Czy macie to od nowości zamontowane i wyregulowane fabrycznie? Jaki jest praktyczny efekt? Czy ktoś to regulował i może podzielić się doświadczeniami?

 

Pozdrawiam

post-86286-0-69640400-1482587976_thumb.jpg

post-86286-0-29475400-1482587980_thumb.jpg

post-86286-0-39475500-1482587985_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak fabryczne ustawienie deflektora. Musisz sam się pobawić ustawieniem i zobaczyć jak Ci lepiej. Przeczytaj chocoażby to co pisałem wcześniej - są sytuacje (wysoka temp. powietrza + jazda przez miejscowość) gdzie chciałoby się żeby było więcej powietrza i wtedy deflektor ustawia się inaczej.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A więc tak. Mam powiedzmy turystyczne moto z wysoką owiewką, jednak strumień powietrza uderza prosto w kask przez co jest średnio komfortowo. Szyba ma zakres regulacji góra dół jakieś 10cm. To nic nei pomaga.

Oglądając filmiki i czytając komentarze kupiłem deflektor. padło na jakieś givi

Wniosek? po jeździe testowej nie ma żądnej poprawy. Co z tego, że szybka jest wyższa jak strumień powietrza przeslizguje się po szybie pomiędzy deflektorem i nadal kieruje się w stronę kasku.

 

Pytanie, jakie jest Wasze doświadczenie z deflektorami/???

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...