Skocz do zawartości

Czyszczenie "almuminium"


przemek_n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Okej spoko, to w takim razie nie zamykajcie tematu, w sumie dobrze.

Gdy uwinę się z robotą i będę miał więcej czasu, dni będą dłuższe to wstawię dużą fotorelacje i opis z każdego piaskowania różnymi materiałami ściernymi.

Każde foto przed i po i zdjęcie makro użytego ścierniwa :)

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej spoko, to w takim razie nie zamykajcie tematu, w sumie dobrze.

Gdy uwinę się z robotą i będę miał więcej czasu, dni będą dłuższe to wstawię dużą fotorelacje i opis z każdego piaskowania różnymi materiałami ściernymi.

Każde foto przed i po i zdjęcie makro użytego ścierniwa :)

O, i to mi się podoba.

Będzie można coś się pobawić ze swoimi pierdołami.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyniłem próby z sodą działa ale trzeba pokombinować z pistoletem to co wykombinowałem jest słabe, kompresor 100l poradził sobie wyśmienicie, ciśnienie stabilizowałem przed pistoletem 5bar, gaźnik ładnie wyczyściło. Sode kupiłem w sklepie typu wiejski "GS" mina babki jak brałem 1kg sody bezcenna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Piotr ma rację większa ilość i z allegro jesli chodzi o sodę.

To jest nic jak ja pytałem po hurtowniach o piasek do piaskowania to obsługa nie ogarniała tematu :)

Już nie mówię o granulacie szklanym.

Myślę że w przeciągu kilku dni dam foto i jakiś kosztorys mojego zestawu do piaskowania.

Razem z wymiarami kabiny do piaskowania.

 

Pozdrowionka

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sąsiedzku z moją jest firma która zajmuje się produkcją metalowych szafek, regałów itp. Oni mają taką komorę do piaskowania ale bez kompresora. Silnik napędza dysk z łopatkami. W osi jest rurka którą sypie się piasek (soda, orzeszki itp :) ) i jest odśrodkowo wyrzucany.

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys w szczecinie miałem okazje podziwiac efekt piaskowania suchym lodem , co prawda raczej malo znana u nas to jest technologia pewnie przez to ze sprzet do niej bardzo drogi a i sam suchy lod trudny w zdobyciu . Ale po calej operacji na podlodze zostaje nam tylko zerwana farba i zadnych innych zanieczyszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys w szczecinie miałem okazje podziwiac efekt piaskowania suchym lodem , co prawda raczej malo znana u nas to jest technologia pewnie przez to ze sprzet do niej bardzo drogi a i sam suchy lod trudny w zdobyciu . Ale po calej operacji na podlodze zostaje nam tylko zerwana farba i zadnych innych zanieczyszczeń.

Suchego lodu nie musisz zdobywać ;)

Sprzęt do tego ma wytwornicę tego ścierniwa (zwykły dwutlenek węgla)

 

p.s.

Panie Piotrze ta technika jest osiągalna u nas w kraju ale jest sakramencko droga.

Edytowane przez proxma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem agregat do piaskowania zbudowany d dmuchawy odśrodkowej, która służyła pierwotnie do podtrzymywania palenia w jakimś piecu węglowym.

Silnik 1,5 kW, turbina odśrodkowa, wąż fi 20, a na końcu zwężka i podawanie piasku do strumienia powietrza. Zrywało farbę, aż miło :)

Jest to alternatywa dla kompresora i klasycznego sprzętu do piaskowania.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...