Skocz do zawartości

Szczelinomierze a ich dokładnośc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co złego w składaniu dwóch listków szczelinomierza ?

Jak to co?...skrajna nieprecyzyjność mogąca spowodować spotkanie się zaworu z tłokiem. :wink:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieżę temat.

Chciałbym wyregulować zawory płytkowe - procedurę teoretycznie znam i wiem co krok po kroku robić. Natomiast nigdzie nie moge znalezc szczelinomierzy co 0.01mm.

u mnie luzy wynosza 0.10 - 0.15 i 0.20 - 0.25.

Znalazlem szczelinomierze: 0.10 0.12 0.14 0.16....0.20 0.22.. 0.25 LUB 0.11 0.13 0.15....0.21 itp..

Goscie na filmikach na YT wszyscy maja szczelinomierze stopniowane co 0.01mm i tak do 0.25mm...

Tzn. ze mam kupic dwa, gdzie bede mial przykladowo miarę 0.11 a na drugim 0.12?

 

Jakis bezsens. Jak mam zmierzyc dokladnie luz skoro mam przeskoki w miarach na szczelinomierzu?? Skladanie dwoch listków - chyba nie tedy droga.

 

W serwisie krzykneli 250zl za regulacje zaworów :-(.

a jaki masz problem ? skoro podana wartośc jest zawarta od 0.10-0.15 lub 0.20-0.25 wyposrodkuj i zmieścisz się w przedziale , przecież nie ma napisane sztywno że to ma być 0.10 albo że 0.15 tylko użyty jest tzw. myślnik, pauza lub jak kto woli kreska... albo zakres...czyli zmieścisz się w tolerancji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz problem ? skoro podana wartośc jest zawarta od 0.10-0.15 lub 0.20-0.25 wyposrodkuj i zmieścisz się w przedziale , przecież nie ma napisane sztywno że to ma być 0.10 albo że 0.15 tylko użyty jest tzw. myślnik, pauza lub jak kto woli kreska... albo zakres...czyli zmieścisz się w tolerancji !

 

no problem mam taki, ze chce moze nazbyt dokladnie to zrobic.

doszedlem do wniosku takiego oto: kupie szczelinomierz z roznicami co 0.02mm. Bede mierzyl od cienszego listka do grubszego do momentu kiedy nie wejdzie i luz ktory zmierze jest pomiedzy. Plytki sa co .05mm wiec roznica .01mm nie bedzie miala znaczenia.

GIT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zluzuj majtaski bo nie ogarniasz ironii :biggrin:

Majtasy mam wygodne , ale jak czytam gdy piszesz takie bzdury że sprawdzanie luzu zaworowego dwoma listkami szczelinomierza , może doprowadzić do spotkania się tłoka z zaworem , to slabość mnie ogarnia !

Rozumiem gdyby to napisał leming albo inny dyletant , ale moderator co ma ponad 6 tysięcy postów na forum ? Wstyd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no problem mam taki, ze chce moze nazbyt dokladnie to zrobic.

doszedlem do wniosku takiego oto: kupie szczelinomierz z roznicami co 0.02mm. Bede mierzyl od cienszego listka do grubszego do momentu kiedy nie wejdzie i luz ktory zmierze jest pomiedzy. Plytki sa co .05mm wiec roznica .01mm nie bedzie miala znaczenia.

GIT?

... nie kombinuj tylko popatrz na to normalnie , skoro fabryka podaje zakres w którym masz się zmiescić to się tego trzymaj (nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu) ...taki tekst kiedys słyszałem :biggrin: ja do tej pory swoim sprzętem przejechałem ponad 80 tyś km. łącznie moto ma grubo po 150 tyś km. na budziku (ale ostatnio nie patrzyłem ile dokładnie)...sprawdzam lub reguluje zawory na szesciu garach jak fabryka pisze co 12 tyś km. trzymam sie podanego zakresu i wszystko jest OK! ale Ty oczywiście chcesz byc dokładniejszy niż inni ...tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...