Skocz do zawartości

( Rozwiazane ) SUZUKI BURGMAN- rozrusznik nie odłącza po zapaleniu????


luka270
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!znowu problem z moim burkiem,po zapaleniu słyszę jak chodzi rozrusznik czasem jak mu zawieje na wyłaczonym silniku kręcąc kluczem słyszę ta jak by chrupanie .co może być przyczyną że rozrusznik nie odłacza się po zapaleniu???? i czy kolo zębate znajdujące się za magnetem powinno chodzić ciągłe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno, prawdopodobnie masz do wymiany sprzęgło jednokierunkowe rozrusznika ale to dopiero wyjdzie po rozebraniu tego elementu

 

Piter ja bym obstawiał ałtomat rozrusznika, pewnie ktoś zbyt mocno dokręcił przewody i pokrzywił styki w styczniku (ałtomatu) stąd jego blokowanie i nie rozłączanie prądu do rozrusznika, LUKA720 prawdopodobnie wina leży po stronie elektryki, ale nie można wykluczyć sprzęgiełka kierunkowego, lecz to mało prawdopodobne. ;) BURKI mają problemy z przecierającymi się kablami pod plastikami już to przerabiałem kilkakrotnie.

Serwis Motocyklowy & Custom

MOD BIKE CHOPPERS

www.modbikechoppers.pl

tel. 500-369-396 mroowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter ja bym obstawiał ałtomat rozrusznika, pewnie ktoś zbyt mocno dokręcił przewody i pokrzywił styki w styczniku (ałtomatu) stąd jego blokowanie i nie rozłączanie prądu do rozrusznika, LUKA720 prawdopodobnie wina leży po stronie elektryki, ale nie można wykluczyć sprzęgiełka kierunkowego, lecz to mało prawdopodobne. ;) BURKI mają problemy z przecierającymi się kablami pod plastikami już to przerabiałem kilkakrotnie.

 

Czytaj ponownie pierwszego posta proszę -"po zapaleniu itd" gdyby było zwarcie na przekaźniku rozrusznika silnik odpalał by po podaniu napięcia na stacyjce

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej wspomniano, problem pewnie będzie z blokującymi się rolkami sprzęgła jednokierunkowego, po uruchomieniu silnika tzw. wolne koło ma nie obracać się. Sam przekażnik rozrusznika też możesz sprawdzić, czy się czasem nie blokuje. Odkręcasz kabel plusowy od rozrusznika, i za pomocą neonówki sprawdzasz na tym kablu pojawiające się napięcie (światło), w momencie wciskania startera, i tak samo, czy gaśnie po puszczeniu guzika startera.

 

w tej konstrukcji nie ma rolek

moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie!!!czy brak tych dwóch rolek może powodować ze tak sie dzieje?? bo rozebrałem i zobaczyłem ze dwóch brak bo raczej same nie wypdaly tak myślę i dałaczam fote może coś jeszcze nie jest tak rozbiorę bardziej to tez porobię fotkisprzegielko.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty tam widzisz rolki kolego ?

Brak tych "kamieni" powoduje zakleszczanie sprzęgła jednokierunkowego i po pewnym czasie spustoszy cały silnik począwszy od ukręcenia wałka rozrusznika.

Jedyne wyjście to zakup nowego sprzęgła jednokierunkowego wraz z bieżnią po której pracuje.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy si꠲egeneruje. Kumpel dal w granicach st�do ktma. A jak chcesz kupi栯rygina to tylko uywka z portali aukcyjnych- nowka to ciꠦinansowo zabije

Jeżeli tak twierdzisz to opisz nam dokładnie technologię regenerowania takiego sprzęgiełka jednokierunkowego jak na zdjęciu powyżej może ktoś skorzysta i zaoszczędzi sporo kasy

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak twierdzisz to opisz nam dokładnie technologię regenerowania takiego sprzęgiełka jednokierunkowego jak na zdjęciu powyżej może ktoś skorzysta i zaoszczędzi sporo kasy

 

Nie znam technologii- co to za pytanie?:)

Wiem tylko że takie właśnie sprzęgiełko zregenerowała firma ze śląska za cenę stu paru złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam technologii- co to za pytanie? :)

Wiem tylko że takie właśnie sprzęgiełko zregenerowała firma ze śląska za cenę stu paru złotych.

 

tormax ma w ofercie zestawy naprawcze sprzęgieł jednokierunkowych. w zestawie są nowe "pieski, kamienie, rolki" (jak kto woli), spężynka(ki), popychacze.

w sumie zestawik koło stófki + roboczna mogły by dać te "sto pare złotych"

 

niestety do burgmana nie ma nic takiego.

Edytowane przez doomi

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...