Skocz do zawartości

Honda CB 750 F


Albin77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzialbym - lewe powietrze powoduje ze obroty nie chca spadac przy zamknieciu gazu.

Co do dymienia na czarno przy przegazowce to sprawa zbyt wysoko ustawionej iglicy rozpylacza, lub zuzycia tych czesci.

 

Dzieki Adam,

z obrotami sobie poradzilem, mam nadzieje ze na zawsze, a co do dymienia na czarno to Twoja rada bedzie bardzo pomocna. Zastanawiam sie tylko czy jest jakas instrukcja jak wysoko musialbym je ustawic, napewno musza byc wszystkie rowno, tylko na jakiej wysokosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki Adam,

z obrotami sobie poradzilem, mam nadzieje ze na zawsze, a co do dymienia na czarno to Twoja rada bedzie bardzo pomocna. Zastanawiam sie tylko czy jest jakas instrukcja jak wysoko musialbym je ustawic, napewno musza byc wszystkie rowno, tylko na jakiej wysokosci?

 

Teoretycznie iglice należy ustawić na tej samej zapince (wysokości). W praktyce bywa różnie, bo po prostu części zużywają się nierównomiernie. W przypadku motocykla o znacznym przebiegu nie wystarczy ustawienie na podany w serwisówce zatrzask. Trzeba obserwować przede wszystkim świece, wygląd ich elektrod i porcelanki, ale też równomierność pracy silnika, strzały lub wypadanie zapłonów w którymś z cylindrów. Dobranie ustawień gaźnika tak by zachować parametry mocy, momentu, oszczędności jazdy, nie dymienia lub nie przegrzewania się wymagają po prostu wielu prób, doświadczeń i niestety doświadczenia w tym co się robi. Tu złotej porady typu "ustaw na 2 od góry rowek, a na pewno będzie OK" być nie może. Po prostu trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować. Metoda prostsza = wymiana gaźników na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już szybciej całe gaźniki... Chociaż, można dysze z dynojeta czy coś w tym stylu, i gdzieś na necie widziałem gosića co sprzedaje zestawy do gaźników poprawiające parametry - specjalna iglica i dysze. Do mojego fazera przynajmniej miał...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomocne rady, powiedzcie mi tylko czy jak iglica jest za mocno wkrecona, (wchodzi glebiej w dysze) to mieszanka bedzie zbyt bogata czy zbyt uboga? Dymi troche na czarno a w szczgolnosci 3ci cylinder ma swiece najbardziej okopcona. I nie wiem czy ja wkrecic czy tez wykrecic mocniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym gaźniku, niezależnie od konstrukcji, opuszczanie iglicy zubaża mieszankę, a podnoszenie wzbogaca. Ale ponieważ położenie iglicy głównej odpowiada przede wszystkim za obroty powyżej średniej, a za wolne i do zakresu średnich, główny wpływ ma układ tzw. ssania - wolnych obrotów, to tam też może tkwić przyczyna okopcenia świec. Ale na początek opuść iglicę o jeden ząbek/otwór (rozwiązania połączenia iglicy z membraną lub przepustnicą są różne w różnych gaźnikach - tu trzeba najlepiej zajrzeć do serwisówki) i zobacz czy to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sprawdze to i pokombinuje z ta iglica moze cos sie uda z tego wyciagnac. Dymi na czarno troche (zdjalem mu oryginalny wydech - to tak przy okazji i zrobilem swoj, w srodku jest baffle mojej konstrukcji (myslalem ze to tez moze miec wplyw na to dymienie). dzieki za porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kombinacja z wydechem ma wpływ. Im bardziej otwarty, tym uboższa mieszanka. I to jest widoczne gołym okiem.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fabryka uznała brak regulacji jako normę to znaczy, że się nie reguluje.

Kopcenie na czarno świadczy o zbyt wysokim poziomie paliwa lub zbyt dużych dyszach głównych.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...