Skocz do zawartości

Zabiorą prawko za prędkość?


ryhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie chore jest to, że minister finansów na spółkę z premierem założyli wpływ do budżetu z tytułu mandatów karnych kwotę 1,5 mld zł. Normalny rząd powinien ogłosić że ma nadzieję, że nawet jedna złotówka nie wpłynie z tego tytułu do budżetu, że Polacy będą przestrzegać prawa a ewentualne zyski w całości będą przeznaczone na pomoc ofiarom wypadków komunikacyjnym i ew. rozbudowę infrastruktury drogowej, a tu robią z tego niezłe źródło dochodów państwa.

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami się ugotują tymi radarami. Nie jest powiedziane, że wpływy do budżetu wzrosną bo kilkadziesiąt milionów ,które zarobią mogą szybko się wyrównać spadkami w spalaniu i podatkiem z paliw. Ale to jest niepoliczalnie.

 

Jeżeli już mowa o pieniądzach to jeżeli rzeczywiście spada liczba wypadków z tego powodu (ja twierdzi rząd) to jako społeczeństwo na tym zyskamy. Kosztem przyjemności z przyciskania na drodze. Dla motocyklisty jest to wysoka cena ale czy za wysoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fotoradary jak już mają wyłącznie marginalny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Najwazniejsza jest infranstruktura, co zresztą widać po tym jak wyglądają statystyki na rok 2012. Na euro2012 wybudowano i poprawiono wiele kilometrów dróg. Policja oczywiście będzie pisać o kontrolach i prewencji ale dla nich to kasa, a tak na prawdę większość lata byli zajęci pilnowaniem kibiców.

 

Podsumowanie 2012

http://www.policja.pl/portal/pol/1/83338/Bezpieczniej_na_polskich_drogach_w_2012_roku__mniej_wypadkow_zabitych_i_rannych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fotoradary jak już mają wyłącznie marginalny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Najwazniejsza jest infranstruktura, co zresztą widać po tym jak wyglądają statystyki na rok 2012. Na euro2012 wybudowano i poprawiono wiele kilometrów dróg. Policja oczywiście będzie pisać o kontrolach i prewencji ale dla nich to kasa, a tak na prawdę większość lata byli zajęci pilnowaniem kibiców.

 

Podsumowanie 2012

http://www.policja.p..._i_rannych.html

 

Marginalny to nawet mało powiedziane, często zdarza mi się jechać puszką "w sznurku" za resztą aut. Przed fotoradarem każdy zwalnia 40-50km/h i ledwo za nim but do 70-90km/h (oczywiście zależy od drogi i warunków panujących na niej). Dlatego jeżeli chodzi o przydatność tych skrzynek to tylko w miejscach w których rzeczywiście należy zwolnić (niebezpieczne skrzyżowanie, szkoła, przejścia dla pieszych). Z reguły są to jednak miejsca gdzie jest 1,5km prostej na kompletnym zadupiu (brak domów, chodników, przejść dla pieszych) ALE w terenie pseudozabudowanym.

Co do powyższego przykładu panowie policjanci też mają swoje sposoby. W Jeleniej Górze z Zabobrza ciągnie się dwupasmowa droga m.in do wiaduktu na al.Jana Pawła II. Przed wjazdem na wiadukt stoi skrzynka, wiadomo każdy 50km/h, chociaż nawet bez tego nikt tam jakoś strasznie nie zapieprza. Podjazd dość spory, dodajemy wszyscy trochę gazu, wjeżdżam na most, zdejmuję nogę z gazu, żeby stoczyć się spokojnie w dół, a tu nagle pstryk ;)

Policmajstrowie za wzniesieniem ustawili się z przenośną skrzyneczką, patrzę na prędkościomierz - 70km/h. Po paru dniach wezwanie, przychodzę, a na poczekalni z 5 osób w tej samej sprawie.

Na focie moja facjata oraz drastyczne przekroczenie prędkości o 18km/h, nawet nie dyskutowałem, bo szkoda nerwów... Zapłaciłem, ale najdroższego zdjęcia jakie kiedykolwiek ktoś mi zrobił niestety nie mogłem zabrać ze sobą :(

Droga: dwa pasy w jedną stronę, chodnik jak i przeciwny pas oddzielone stalowymi, podwójnymi barierkami, brak przejść dla pieszych, za wzniesieniem dodatkowy pas do zjazdu w prawo (tam policmajstry właśnie się ustawiły).

Sedno sprawy:

Kilkaset metrów wcześniej gdzie nie ma już stalowych barierek, jest w ciul blokowisk oraz przejść dla pieszych, są także dwa newralgiczne skrzyżowania gdzie non stop dochodzi do wypadków w tym śmiertelnych - puszki NIE MA, policmajstrów też...No ale kierowcy tam też wolniej jeżdżą (światła, krzyże na poboczach) więc szansa na łatwy zarobek trudniejsza..

 

PS w Belgii też są fotoradary, jednak jak do tej pory z większością z nich spotkałem się jedynie na skrzyżowaniach (nacisk na czerwone światło i speed przez krzyżówkę) co uważam za najrozsądniejsze działanie.

Edytowane przez Quanti86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwacje są takie, że większość nowych (żółtych) działających fotoradarów stacjonarnych ITD ustawiia jednak w miejscach potencjalnie niebezpiecznych (skrzyżowania, przejścia dla pieszych). Co innego trójnogi policyjne za wzniesieniami, łukami i w krzakach.

Jak jest niewłaściwa lokalizacja zawsze można zgłosić do NIK http://www.gazetapra..._czy_nasze.html

z uzasadnieniem i propozycją gdzie należy przestawić :) .

 

Łatwiej mi jest zaakceptować karanie za przekroczenie prędkości obiektywnymi, oznakowanymi fotoradarem stacjonarnym niż na dziko przez straż miejską czy policję.

 

Jak już mamy tyle tych skrzynek to wypadałoby skierować funkcjonariuszy drogówki do innych zadań: kierowanie ruchem, protokołowanie stłuczek, wyłapywanie chamstwa na drogach itp.; a nadwyżkę personelu całkowicie uwolnić od trudu pracy w policji :biggrin: .

Edytowane przez ryhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są miejsca gdzie fotoradar ma uzasadnienie ,ale jak mają się do prewencji nowe nieoznakowane auta ITD?Jak będę gdzieś zasuwał np o 70km/h więcej i zrobią mi fotę ,którą dostanę po 3-4 miesiącach, to jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo bezpośrednie?To tak jak by mnie widzieli nawalonego wsiadającego za kierownicę, spisali by nr rej. i powiedzieli-Jutro mu wystawimy kwit ,bo dziś i tak nic nie będzie pamiętał ! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są miejsca gdzie fotoradar ma uzasadnienie ,ale jak mają się do prewencji nowe nieoznakowane auta ITD?Jak będę gdzieś zasuwał np o 70km/h więcej i zrobią mi fotę ,którą dostanę po 3-4 miesiącach, to jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo bezpośrednie?To tak jak by mnie widzieli nawalonego wsiadającego za kierownicę, spisali by nr rej. i powiedzieli-Jutro mu wystawimy kwit ,bo dziś i tak nic nie będzie pamiętał ! :biggrin:

 

Jeżeli z góry zakładasz, że przekroczysz dopuszczalną o 70km/h to po co zabierasz głos w tej dyskusji?

Czyżbyś nie zrozumiał tego przesłania ?

Jeżeli chcesz wspomagać ministra finansów to wyślij mu coś na tacę :biggrin: w gotówce a może dostaniesz pisemne podziękowanie :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażające jest to, że nawet nie kryją się z tym.

 

A dlaczego mieli by sie t tym kryc ? Robia cos nielegalnie ?

 

Kosztem przyjemności z przyciskania na drodze. Dla motocyklisty jest to wysoka cena ale czy za wysoka?

Ci ktorzy beda rzadni winkli beda oszczedzac wiecej aby wyjechac za granice i tam posmigac po lepszych drogach i bez wiekszych ograniczen – Francja.

 

Łatwiej mi jest zaakceptować karanie za przekroczenie prędkości obiektywnymi, oznakowanymi fotoradarem stacjonarnym niż na dziko przez straż miejską czy policję.

 

Ryhu, a wpadlo Ci na mysl, ze tylko fotografujac w momentach w ktoryc tego nieoczekujesz jestes w stanie zmusic delikwenta do myslenia i wywolania w nim obawy przed poruszania sie z wieksza predkoscia ?

 

Jasny chyba, ze jezeli wiesz o tym, ze na 10 km drogi nr 6 stoi smietnik z radarem, to zwolnisz tylko i wylacznie przed nim a za nim ile fabryka dala. Gdy masz swiadomosc, e tych smietnikow na drodze jest nasrane wbrod, i w kazdej chwili moga Cie ustrzelic to jak bedziesz jechal ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że rozumiem :cool: Właśnie oto mi chodzi ,że mimo natrzaskanych fotek dalej będę grzał jak poparzony :biggrin: bo po prostu dowiem się o nich dużoooo później.Oprócz zasilenia budżetu na bezpieczeństwo wpływ będzie marny.

P.S. Te 70km/h było dla przykładu.Mogłem napisac 30km/h,ale 70 ładniej wygląda. :flesje:

 

A dlaczego mieli by sie t tym kryc ? Robia cos nielegalnie ?

 

 

"Legalne" jest to co ustali władza.A z założenia przeznaczeniem fotoradarów itp.jest bezpieczeństwo na drodze ,a nie trzepanie kasy.Nie podoba mi się ,że ten drugi aspekt bierze górę.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lider, demagogia na Twoją demagogię. Skoro Cię namierzą i po 4 m-cach przyjdzie kilka fotek, zabiorą Ci prawko, to znaczy że wyeliminują z ruchu drogowego potencjalnego pirata, który notorycznie łamie przepisy. Tyle że z pewnym opóźnieniem, które pewnie dopracują (skoro fotki będą przesyłane on-line) do miesiąca. Profilaktyka to nie będzie, ale leczenie już tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem od siebie:

Jestem zza by zabierać prawko za rażące przekroczenie prędkości,

martwi mnie tylko pojęcie rażące.

Czy dwukrotne przekroczenie prędkości na drodze z ograniczeniem do 20km/h będzie takim?

 

ale jeżeli w pobliżu szkoły gdzie o godzinie 7:30 schodzą się dzieci do szkoły, jakiś baran na ograniczeniu do 40-50km/h jedzie 120 to powinni od razu w prawku ucinać róg, następnym razem zastanowi się 100razy zanim zechcę mu się popisówki.

 

ale jeżeli ktoś pocisnie na autostradzie czy jakieś drodze kasy S 200km/h tam gdzie jest do 120-140km/h to raczej tylko mandat i wio dalej :)

 

wszystko jest dobre i zalezy od interpretacji przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś we Francji zrobiłem sobie sesje ....... Do dzisiaj nie doszły:D

Raczej nie dojdą :wink: Francuzi w kwestii ścigania piratów na drogach jak dotychczas mają podpisany pakt wyłącznie z Niemcami. Bez dobrej i płynnej wymiany danych, koszt pracy urzędasów będzie znacznie większy niż sam mandat dla kierowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dojdą :wink: Francuzi w kwestii ścigania piratów na drogach jak dotychczas mają podpisany pakt wyłącznie z Niemcami. Bez dobrej i płynnej wymiany danych, koszt pracy urzędasów będzie znacznie większy niż sam mandat dla kierowcy...

 

mandaty nie dojdą, ale możesz się liczyć z tym że w przypadku kontroli drogowej we Francji ,sprawdzą dane w bazie i coś im będzie się nie zgadzało to idziesz na dołek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem od siebie:

Jestem zza by zabierać prawko za rażące przekroczenie prędkości,

martwi mnie tylko pojęcie rażące.

Czy dwukrotne przekroczenie prędkości na drodze z ograniczeniem do 20km/h będzie takim?

 

ale jeżeli w pobliżu szkoły gdzie o godzinie 7:30 schodzą się dzieci do szkoły, jakiś baran na ograniczeniu do 40-50km/h jedzie 120 to powinni od razu w prawku ucinać róg, następnym razem zastanowi się 100razy zanim zechcę mu się popisówki.

 

ale jeżeli ktoś pocisnie na autostradzie czy jakieś drodze kasy S 200km/h tam gdzie jest do 120-140km/h to raczej tylko mandat i wio dalej :)

 

wszystko jest dobre i zalezy od interpretacji przepisów

Dokładnie tak !!! I tyle w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...