Skocz do zawartości

na 4 biegu slabo sie rozpędza!


Grzegorz Górny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem Zippa pro 50. Przejechane 710km. Problem jest taki ze na 1 szybko sie rozpedza tai tez na 2,3 ale gdy przychodzi 4 bieg to z 55km/h podchodzi wolno do 65 km/h i juz nie moze rozpedzic sie wyzej. czyli 3 sie szybko rozpedzam do 55 a potem 4 tylko do 65 km/h ciagnie i dalej nic. Co jest winą tego problemu! Prosze o pomoc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej ten twój motor tak już ma. 50cm pojemności i 2,5 Nm momentu obrotowego to bardzo mało...Poza tym ten motor ma chyba lokadę V-max.

 

A zmieniałeś już olej w nim? 710km to znaczy że jest jeszcze na dotarciu i po 500km powinieneś już zmienić olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie blokady ludzie! Ten zipp ani w 2011 ani w 2012 nie ma blokad! A olej zmienialem na 300 km przebiegu. moze rzeczywiscie zmienie olej. ale co zmieni ze zmienie olej. Co sie polepszy i co wymiana oleju

 

A ile katalogowo powinien jechać?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak? Niektoryz nawet jada nim 90 km/h. ja np. na prostej jade max 65 bo poprostu wiecej ni ruszy. tylko na tej predkosci sie zatrzymuje. i nie wiem czego to przyczyna

 

Widze Piotrze jestes mechanikiem wiec mysle ze pomozesz mi ^^.

 

Bo na 3 biegu bardzo szybko sie rozpedza do 55 i potem wlaczam 4 bieg i wtedy nawet szybko podleci do 65 i dalej nie chce wejść wyzej tylko ta sama predkosc. Ja moge olej zmienic ale czy to cos zmieni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry człowieku. Blokady takie jakie zmuszają producentów do ograniczania osiągów tak żeby motorower nie przekraczał 45 km/h. W praktyce różnie to wychodzi ale jeśli Twój sprzęt ma wyraźny koniec przy 65km/h to jest duża szansa na to, że coś go ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien jechać max. 45kmh a jedzie 65kmh i czego oczekujesz?

wiem, że na tym forum niektórzy jechali już ponad 300kmh seryjnymi motocyklami ale aby rozpędzić seryjną 50tkę do 90 kmh ?

oczekujesz cudu ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm tylko co to moze byc :/ bylem w serwisie zippa ale ten facet nie umial ustawic gaznika nawet. a to mysle jest podstawa wiec nie mam po co jechac tam wiec wole aby jakis mechanik lub dobry znawca pomogl mi na forum i ewentualnie zrobie co bedzie kazal :DD

 

no ale on niby nie ma blokad a inni tez nic przy nim nie robia a zasuwaja 90 km/h wiec cos to moze oznaczac.

 

no ale 1 ,2,3 ciagnie bardzo szybkie i wysokie predkosci a 4 nagle tylko 15km/h wiecej pociagnie i koniec. no dziwne dziwne

 

ja w sumie moge nagrac filmik jutro jak to wyglada i moze wtedy bardziej was zagęszcze do tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm tylko co to moze byc :/ bylem w serwisie zippa ale ten facet nie umial ustawic gaznika nawet. a to mysle jest podstawa wiec nie mam po co jechac tam wiec wole aby jakis mechanik lub dobry znawca pomogl mi na forum i ewentualnie zrobie co bedzie kazal :DD

 

no ale on niby nie ma blokad a inni tez nic przy nim nie robia a zasuwaja 90 km/h wiec cos to moze oznaczac.

 

no ale 1 ,2,3 ciagnie bardzo szybkie i wysokie predkosci a 4 nagle tylko 15km/h wiecej pociagnie i koniec. no dziwne dziwne

 

znajdź takiego "innego" i przy pomocy stopera zmierz ile sekund zajmie mu przejechanie 100 metrów a potem podyskutujemy

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz sobie w gogglach Honda ZB50 125 Replica Motorcycle i zobacz co można zrobić aby uzyskać z 50ki prędkość 88kmh, przy okazji sprawdź sobie wagę tego pojazdu i sprawdź ile waży Twój ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...