Skocz do zawartości

motocykle egzaminacyjne od 2013r


konrad1f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ks-rider - popełniłem błąd, oczywiście w przypadku kat. A1 miało być nieprzekraczającej 11kW a nie nie mniej niż... -sorry

 

Konrad, spoko, obaj wiemy o co chodzi, a to chyba najwazniejsze.

 

1). Co w tym Głupiego a to że 90 % butów ma lekki obcasik lub wgłębienie na środku buta i wszystkie te buty są ZŁE.A według WORD zwykłe sznurowane trampki za 12zł są dobre.

2) Kursant będzie musiał na kat A zrobić szybki slalom miedzy pachołkami z prędkością nie mniejsza niż 50 km/h pachołki postawione co 7 metrów .Rzecze powodzenia

 

1). Problem zacznei sie w momencie gdy osrodek egzaminacyjny nie dopusci do egzaminu kursantach ktory przyjdzie na egzamin w 100 % obowiu motocyklowym. Jask zwykle papierowe tygrysy nie popisaly sie znajomoscia tematu, co gorsza nie wiedza jekie niebezpieczenstwo moze sie kryc za obowiem sznorowanym.

 

2. Powyzej 50 km/h nie bedzie raczej dozwolone - predkosc w terenie zabudowanym = 50 km/h.

 

W Miemczech sa dwa szybkie slalomy. Jeden i drogi pokonuje sie z predkoscia 30 km/h.

 

I - szy pacholki rozstawione sa ( 5 sztuk ) co 7 m

 

II - gi 5 pacholkow co 9 m, dwa dodatkowe co 7 m ( zazem 7 pacholkow ).

 

Aby na egzaminie nie bylo skuchy moi kursanci wyknuja obydwa slalomy z predkoscia 50 km/h, bez wzgledu na to czy jest to kursant czy kursantka. Gleby nigdy nie bylo. Jest wiec do wyknania.

 

Nie zwrocilem uwagi czy przy tym pseudo slalomie sa trzy czy cztery pacholki.

 

Ciekawe jaki motocykl wybiorą WORD-y do egzaminów na kat A jeżeli projekt w takiej formie przejdzie bez poprawek? Pewnie ten najtańszy spełniający wymogi czyli Hyosung GT 650i.

 

Miejmy nadzieje, ze WORD'owscy decydenci beda mieli na tyle rozumu, ze wybiora motocykle a systemem ABS aby hamowanie awaryjne moglo byc przeprowadzone w kazdych warunkach atmosferycznych nie narazajac egzaminowanego na uszczerbek na zdrowiu. Hyosng nie jest wyposazony w ABS.

 

Do roku 2017 kazdy motocykl w EU musi byc wypoosazony w ABS.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kierowcy będą zdawać egzaminy na peugeotach, suzuki albo hyundaiach. Najniższe oferty dla WORD-ów w Rzeszowie i Przemyślu wynoszą...

1 grosz za miesięczny wynajem samochodu."

http://www.nowiny24....TKI02/120709943

 

WORDY stać też na dobre motocykle.

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kierowcy będą zdawać egzaminy na peugeotach, suzuki albo hyundaiach. Najniższe oferty dla WORD-ów w Rzeszowie i Przemyślu wynoszą...

1 grosz za miesięczny wynajem samochodu."

http://www.nowiny24....TKI02/120709943

 

WORDY stać też na dobre motocykle.

 

Dla mnie to sprawa o korupcje na szczeblu ministerstwa, pytanie tylko czy ktoras z OSK miala by na tyle kohones aby zglosic to do prokuratury generalnej.

 

Dlatego twierdze, ze osrodki egzaminacyjne powinne zlkwidowac swoje parki maszyn ! ! !

 

 

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki motocykl wybiorą WORD-y do egzaminów na kat A jeżeli projekt w takiej formie przejdzie bez poprawek? Pewnie ten najtańszy spełniający wymogi czyli Hyosung GT 650i.

 

 

Na pewno taka marką której dealer da najwięcej w łapę przed "wyborami". Tak jak było z Yamahą i ich upośledzonymi YBR które nie nadają się do nauki jazdy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno taka marką której dealer da najwięcej w łapę przed "wyborami". Tak jak było z Yamahą i ich upośledzonymi YBR które nie nadają się do nauki jazdy.

 

Zechcesz wypowiedziec sie dlaczego ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w okresie kiedy np. w Poznaniu WORD kupował motocykle egzaminacyjne nie było praktycznie alternatyw dla YBR 250 jeśli chodzi o motocykl egzaminacyjny

oczywiście można byłoby egzaminować na motocyklu klasy 125 (i w niektórych ośrodkach egzaminacyjnych tak własnie jest) ale na pewno nie jest to lepsze rozwiązanie

 

Absurdalne regulacje mogą wyjść na dobre tym instruktorom, którzy potrafią jeździć na motocyklach.

absurdalne regulacje nikomu nie wyjdą na dobre, nie wiem skąd takie twierdzenie

 

Ciekawe jaki motocykl wybiorą WORD-y do egzaminów na kat A jeżeli projekt w takiej formie przejdzie bez poprawek? Pewnie ten najtańszy spełniający wymogi czyli Hyosung GT 650i.

tańszy jest junak nk650

mam jednak nadzieje, że WORD-y nie będą tak głupie jak jakiś czas temu zamawiając chińszczyznę (w Poznaniu niejaki Tajfun 150)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że to nie przejdzie. Będzie piękny projekt i na projekcie się skończy.

Mam też taką teorię. Wielość wymagań (pojazdy, wyposarzenie, ubiór) dają szanse na mnóstwo przetargów, które można ustawiać. Jak zawsze o dydaktyce nie decydują pedagodzy, ale księgowi. I trzeba stworzyć taki system, żeby był ruch w interesie.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absurdalne regulacje nikomu nie wyjdą na dobre, nie wiem skąd takie twierdzenie

Nie twierdze, że dzieje się dobrze ale że są też plusy:

Skutecznie szkolić na kat.A będzie trudno i w temacie zostaną tylko najlepsi i pasjonaci. Szkoły uniwersalne zaczną odpuszczać kat.A bo nie ogarną szkolenia na motocyklach o mocy >40kW.

To, że wzrosną koszty szkolenia ze względu na niedopuszczenie NC700 dla kat.A (droższe moto, większe spalanie) to wszystkim równo. Ceny kursów pójdą w górę. Kursanci na moto i tak albo kasę mają albo są napaleni i uciułają tyle ile trzeba.

 

To tak z punktu widzenia laika. Ty konrad1f szkolisz (zresztą bardzo dobrze) to widzisz lepiej co się z tego jaja urzędasów wykluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak teraz jeszcze raz zajrzałem w specyfikacje nc700 i się okazuje (producent podaje równe 35kW), że mógłby być motocyklem egzaminacyjnym na kat. A2 :biggrin:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko byłoby w porządku gdyby zgodnie z dyrektywą UE dotyczyło to motocykli egzaminacyjnych

ale zapis dotyczy także motocykli szkoleniowych w związku z czym będę zmuszony szkolić motocyklem odpowiadającym warunkom dla danej kategorii od pierwszej jazdy?

czy uważasz, że to właściwe?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia kursantów uważam że tak (odnoszę się cały czas do kat. A). Osobiście chciałbym odbywać kurs (uczyć się) na motocyklu zbliżonym gabarytowo/mocowo to tego którym będę jeździł po jego zakończeniu. To na czym będę zadawał egzamin jest już mniej istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobrażasz sobie ZACZYNAĆ (pierwsza jazda w życiu na moto) motocyklem o pojemności ponad 600ccm, mocy powyżej 40kW (54KM)?!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

japierdziele na tym A to będzie się krew lała i flaki :D

 

40kw to jest 54KM to z enduro nawet lc4 jest za słaby na szkolenie na kat A a ten moto to jest już wypruwacz flaków :D

 

z drugiej strony-większość enduro łapie się na A2 czyli od 18 -jakiś tam plus

 

czyli przychodzi do mnie delikwent lat 24, nigdy nie siedział na moto a ja mam mu dać sześćsetkę - paranoja!

 

no i to mocną 600........

 

czyli wcielenie w praktykę zasady R1 na 1 moto :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Michoa o tym piszę

to dokładne zaprzeczenie idei dopasowania sprzętu do umiejętności

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...