Skocz do zawartości

Wskazówki torowo-wyścigowe


Sikor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dave Moss radzi

 

too stiff rear spring = no edge grip, harsh suspension travel and the front wheel leaving the ground mid corner

 

to soft rear spring = shock collapsing, bike running wide, sudden wheelies

 

too stiff fork springs = hard turn in, harsh suspension over bumps, poor geometry mid corner, difficult trail braking

 

too soft fork springs = excessive dive, poor braking, sudden geometry changes, high risk trail braking, oversteer

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wylądować??? Blood, Ty miałeś kiedyś upadek przy większej prędkości? Nawet nie wiesz w którym momencie - a już leżysz.... A ty chcesz to kontrolować?

 

Czyli twierdzisz, że wszystkie kursy, a w zasadzie to szkolenia dotyczące upadków, prowadzone są bez sensu i bezcelowo? Widziałeś co wrzucił fantom?

 

Poddaję się.

 

Napisałem to samo co Ty a Ty się poddajesz? :D haha okeej

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie, ale to tylko dlatego, że już zapomniałem jak się jeździ... za to od tygodnia mam zmazy nocne związane z podbojem Europy w średniowieczu, bo gram po nocach w "Medieval - Total War" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piórko, to są cenne wskazówki torowo-wyścigowe, bo powiem Ci, że dla mnie największym problemem okazały się nieodpowiednio wyrobione mięśnie nóg (tuż nad kolanami), które mi zaczynały dokuczać pod koniec dystansu, który raptem wynosił 6 czy 10 kółek. W tym sezonie będzie pewnie jeszcze gorzej, bo sety ustawiam zupełnie inaczej, więc trzeba ćwiczyć! 5-6 miesięcy to moim zdaniem absolutne minimum, żeby poczuć realną różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherman, zdawało mi się, że to wiadomo, że ogólne przygotowanie ma znaczenie. Ale skoro tak - ok.

1. ćwiczenia mm brzucha

2. ćwiczenia mm grzbietu

2. ćwiczenia aerobowe (bieżnia, rower, stepper, ew. bieganie, rower w terenie) - wzmacniają równocześnie dolne partie mm.

To zestaw podstawowy :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...