Skocz do zawartości

Czy ta felga nadaje się do prostowania.


Vector
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do prostowania się nadaje ale do jazdy to już nie bardzo. Zgięty i odprostowany stop aluminium bardzo traci na wytrzymałości. Gdyby to zgięcie było niewielkie to można by było próbować. Natomiast w tym przypadku istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo wykruszenia prostowanego elementu w czasie jazdy.

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawać się nadaje prawie wszystko - wszystko kwestia magika od prostowania.

A czy jest to bezpieczne to już każdy z osobna musi rozpatrzyć :wink:

 

Przykład:

 

bam1a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Po 'renowacji' :

 

bam2i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś mądry powiedział żeby nigdy nie dać nabrać się na sztuczki magików, którzy naciągają powypadkowe aluminiowe elementy aut do właściwego stanu.

 

Aluminium ma to do siebie, że już nigdy po czymś takim nie będzie miało tych samych parametrów niż przedtem dopuszczających je do użytku.

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy jest tylko podbita, czy krzywa jest tez na szprychach. W tym drugim przypadku nie ma możliwości. Trzeba na wyważarkę wrzucić i zobaczyć jak się obraca z drugiej strony. Tak czy inaczej skasują Cie za to sporo - 250zł to kosztuje prostowanie prawie prostej felgi. Widzę, że motocykl jest raczej starszy, bo nie ma upsów i radialnych zacisków to fele kupisz za jakieś 800zł (cena z palca). Jak mają Cie skasować 400 plus nowe łożyska to bym dołożył te drugie 400, chociaz jesli ma to byc stunt pies to może i nie.

Edytowane przez audioterrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami kamikaze ostatnio na forum, jeden chce w Gixie naprawiać tarcze hamulcowe, drugi prostować koło... (też od gixa chyba) . Ja mając świadomość że koło tak wcześniej wyglądało, nie siadłbym na taki motocykl. W samochodach dużo mniej pogięte felgi wyrzucałem, a co dopiero w moto, gdzie 99% awarii koła kończy się slizgiem pod autobus , tudzież w przydrożny rów. Taka jest tylko moja opinie, proszę o wyrozumiałość, a wszystkich wzburzonych moim postem - Przepraszam.

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W imieniu mojego kolegi, który nie dawno zaliczył glebę, zapytuję czy ta felga nadaje się do prostowania :biggrin:

 

http://www.speedysha...h44/Zdjecie.jpg

 

Pytanie krótkie i treściwe ale odpowiedź będzie jeszcze krótsza - złom wsadowy.

Dobrze to ujął rafael - kamikadze w poprzednim poscie.

Poczekamy ilu jeszcze bezmózgowców pochwali się tego typu naprawami ?

Czyżby jeszcze za mało było śmiertelnych wypadków motocyklistów z "niewyjaśnionych przyczyn" tracących panowanie nad kierownicą na prostym odcinku drogi?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta felga to śmieć. To nie stal którą można odkształcać i formować bez większych strat w strukturze. Wyprostujesz, wjedziesz w dziurę, koło pęknie i polecisz do piachu lub zostaniesz warzywem na wózku. Będziesz jadł ziemniaki z butelki i kotlety przez słomkę.

 

W układzie jezdnym i hamulcowym zepsutych elementów nie naprawia się. Wymienia się na nowe.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium nie ma pamięci kształtu.

Tego się nie klepie jak stali czy miedzi.

Zarówno wyginanie jak i spawanie zmieni strukturę metalu.

Felgę, poczyść pomaluj i zawieś na ścianie, będzie wieszak na wąż ogrodowy ;)

A używkę kupisz już za 500-600 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...