Skocz do zawartości

"Data ważności" opony


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie cały szkopuł w tym, że jak mają dobrze chodzić, to po cholerę aferę robić. :)

 

Napisałem do sprzedawcy, zobaczymy co będziemy z tym dalej robić, ale być może je założę, a co tam.

 

Za opony dałem 770 zł bodaj, czyli całkiem tanio. K***a, gdzie był mój instynkt handlowy. :P

 

To masz odpowiedź. To dobra cena za ten rocznik - nowe (2010-2012) kosztują około 900 zł

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie poleżały w przytulnym magazynie na stojakach to nie masz co pękać , bedą działać .

Moze czas na sklejenie wątków oponiarskich i przykejenie pod problemami z ładowaniem ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w niemczech podaja trwalosc opon do 5-7 lat, a jak spotkaja na samochodzie opone starsza to potrafia zabrac dowod . Ale jesli opona byla nowa i przechowywana w dobrych warunakch czyli nie stala w zime na zewnatrz i na sloncu latem to sadze ze z miekkosci nie stracila za wiele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metzeler'y podobnież <5 lat są określane jako "nowe", a powyżej jako leżakowane, także z definicji mam oponki całkiem nowe. :P Diabeł tkwi w szczegółach. Do końca tygodnia będą założone, podzielę się wrażeniami, tak dla przyszłych pokoleń.

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pińcetny" raz to samo... producenci określają trwałość prawidłowo przechowywanych opon na 5 lat, przy czym pewnie trochę przesadzają (jak ze wszystkim). szkopuł w tym, jak to przechowywanie wyglądało

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za 130 złotych to nie wiem czy warto kupować leżaki magazynowe

To nie lepiej stówkę dołożyć i mieć aktualne? To taka dziwna oszczędnośc. Opony roczne są juz niesprzedawalne, wiedza internetowa zrobiła swoje:)

 

"pińcetny" raz to samo...

Ja bym wyjechał z tym tematem do oczyszczalni :)

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem opony Metzeler M3. Otrzymałem tył z 22 tygodnia 2008 roku oraz przód z 15 tygodnia 2008. Tak się zastanawiam, bo kompletnie się na tym nie znam, po ilu latach można taką oponę ze spokojnym sercem użytkować? Moje są akurat nowe, ale nie jestem pewien czy 4letnia opona nadal kwalifikuje się jako "świeża"? Zazwyczaj jak kupowałem nowe opony to były one maksymalnie 2 letnie, ale zanim wyskoczę z mordą na sprzedawcę chciałbym się dowiedzieć czy jest za co. Nie jestem chamem, po prostu się martwię. :)

 

Czy da się w ogóle określić na oko, kiedy opona traci swoje właściwości czy to tylko i wyłącznie zależy od tego jak była przechowywana i jak wygląda w czasie teraźniejszym?

 

Pozdrawiam,

VinA

Jak kupiłeś te opony w cenie nówek z 2012 to dałeś się orżnąć i tyle- kupuje się gumy max 2 lata,potem to obniżka albo niech spadają.

No niektóre chłopaki to potrafią tutaj doradzić :banghead: .

Jesteśmy po wymianie opon w naszych sportach Dunlop 404 WW 14mc i Avon Venon WW 1rok na magazynie, w życiu bym nie kupiła gumek 5 letnich, bo może coś jeszcze strzelić :P .

Edytowane przez małaMi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zanabyłam Sportsmarty za 999 zł - tył czerwiec 2011, przód grudzień 2011. Jak ktoś chce, to dam namiar na gościa, bo ma jeszcze jeden komplet.

 

Łeee, przepłaciłaś. Za Dabio Rosso z 2011/2012 dałem 770 z przesyłką :buttrock:

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś te opony w cenie nówek z 2012 to dałeś się orżnąć i tyle- kupuje się gumy max 2 lata,potem to obniżka albo niech spadają.

No niektóre chłopaki to potrafią tutaj doradzić :banghead: .

Jesteśmy po wymianie opon w naszych sportach Dunlop 404 WW 14mc i Avon Venon WW 1rok na magazynie, w życiu bym nie kupiła gumek 5 letnich, bo może coś jeszcze strzelić :P .

 

Przeczytaj cały temat to będziesz wiedziała ile kosztowały.

 

A opona nie ma prawa strzelić z racji samego wieku, tylko jeśli jest uszkodzona.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...