Skocz do zawartości

Wirujący tlok?!


mtcross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wirujący tłok jest w silniku Wankla: bezzaworowy silnik spalinowy z obrotowym, trochoidalnym tłokiem umieszczonym mimośrodowo w płaskim cylindrze o przekroju owalnym. Obieg roboczy odpowiada silnikowi czterosuwowemu, przy czym zassana porcja mieszanki wędruje dookoła cylindra, podlegając kolejno (w odpowiednich miejscach obwodu cylindra) sprężeniu, zapłonowi i rozprężeniu. Mazda w niektórych modelach samochodów (chyba RX) stosowała taki silnik. Występują problemy z uszczelnieniem tłoka, smarowaniem i z tego co pamiętam chyba z toksycznością spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruscy też się w to bawili- był prototyp bodajże dniepra z silnikeim wnkla

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było jeszcze Suzuki z silnikiem winkla' date=' i Hekules ( albo Hercules - nie pamietam jak się pisze)[/quote']

 

o a z tymi wynalazkami nigdy się nie spotkałem...

 

 

W ŚM był chyba nawet w dziale Moto-legendy opis Suzuki RE-5, którego los był podobny jak innych motocykli z silnikiem Wankla- drogi, i nie cięszący się zbytnim zainteresowaniem klientów. Teraz jest rarytasem kolekcjonerskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońce potrafią... Najlepszym przykładem była seria sportowych mazd z silnikiem Wankla. Z pojemności 1,3 litra Mazda RX miała moc z tego co pamietam ok. 200 KM bez żadnej sprężarki. Jadła min 20l na 100 km. A więc się potwierdza to co chłopaki wcześniej napisali o wanklach.

 

Zresztą Mazda chyba njawięcej poświęciła na udoskonalanie tego typu silnika. Jednak mierne wyniki spowodowały zawieszenie projektu i Wankiel trafił do historii... nie słyszałem, żeby był gdzieś stosowany współcześnie.

 

Z tego co jeszcze pamiętam to jego zaletą była bezwibracyjna praca. Norton z tym silnikiem nazywano ODKURZACZ bo sam silnik wyglądem i odgłosem przypominał to urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkurzacz?-no bo i obroty użyteczne są w takim silniku dużo wyższe

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę!! Nie jestem fanem katamaranów o tamej o której pisałem czytałem ładnych parę lat temu i zawiesili projekt. Widocznie ktoś go na szczęście odreanimował. Wiem, że to nie to forum ale ma ktoś może fote albo odgłoś tej bryki. Nie chodzi o auto tylko o samego Wankla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz - masz :crossy:

 

http://members.fortunecity.com/freecarwall...rs/mazda_01.htm

 

Silnik RX-7 osiągał 200KM w modelach z początku lat '90. Okolice roku '95 to już 240KM. Obydwa o pojemności 1308 cm3. W 2000 silnik osiągał już 255KM. Pojawiła się też wersja Type R (jak u Hondy) o mocy 280KM. Ostatnie wersje RX-7 miały nadal silnik dwukomorowy, ale pojemność wzrosła do 2.6 (2616 cm3 od 1999 roku) litra. Wszystkie silniki RX-7 były turbodoładowane - nawet te najstarsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...