Skocz do zawartości

Kto ma pierwszeństwo II


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sygnalizatory kierunkowe S-3 nadające sygnały przeznaczone tylko dla pojazdów skręcających w lewo mogą nie być umieszczone po prawej stronie drogi. No tak, czyli w prawo można tam śmiało skręcać. Podwójne pewnie żeby było lepiej widać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujo, błagam, ogarnij się - jeślibyś pojazdem numero uno ze swojego maziaja skręcał w lewo, to wtedy bryka numero due jest z prawej mańki bryki numero uno i jako taka, ma pierwszewieństwo w stosunku do bryki numero uno.

 

A co do topicu, to z punktu widzenia pojazdu 1 jest to typowa sytuacja patowa - ktoś musi nagiąć przepisy (podobnie, jak w przypadku paradoksu czterech pojazdów na równorzędnym). Pojazd 2 czeka aż się zwolni wszystko. Wszystko się nie zwolni, bo TEORETYCZNIE pojazd 1 będzie czekał aż pojazd 2 przzejedzie.

W omawianym skrzyżowaniu pierwszy przejedzie motocyklista (wszak h**j wie skąd oni się biorą). Wiem, bo za czasów kurierki bardzo często latałem na tym skrzyżowaniu - ale że zawsze był korek, to na wszelki wypadek od razu zajmowałem "pas szybkiego ruchu" obok torów tramwajowych.

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hierarchia oznaczeń policjant/światła/znaki/przepisy ma według mnie zastosowanie, jeśli te się nawzajem wykluczają. Tzn masz zielone światło a kierujący każe ci stanąć to wiadomo co robić czy tak jak to napisał Tomek Kulik nie zatrzymujesz się na "stopie" kiedy masz zielone. Tutaj jednak światła mówią tylko, że masz pierwszeństwo przed tymi co nadjeżdżają z prawej i z lewej - gość z przeciwka też ma zielone, więc w dalszej kolejności powinien rozstrzygać znak.

Nie wykluczam jednak, że zapomniałem całej definicji skrzyżowania z sygnalizacją świetlną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym pierwszeństwo maja sygnalizatory świetlne , a najlepiej zwolnić i upewnić się że ten drugi wie o co chodzi .

Jeżeli nie wiesz co zrobić - wybierz opcje która w razie w. da ci przewage. ;)

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym pierwszeństwo maja sygnalizatory świetlne...

Ale wg mnie one tylko mówią że można jechać przed tymi co mogliby pojawić się z lewej lub prawej, a nie z przeciwka.

 

... a najlepiej zwolnić i upewnić się że ten drugi wie o co chodzi .

Jeżeli nie wiesz co zrobić - wybierz opcje która w razie w. da ci przewage. ;)

Tak bym postąpił w rzeczywistości. Nie zastanawiałbym się kto ma pierwszeństwo, tylko czy gość z przeciwka we mnie walnie jeśli pojadę. No chyba, że prowadziłbym Kraza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...