Skocz do zawartości

PASSAT B5/Bora vs. A6/A4


qurim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A SEAT nadaje sie do czegos? Leon? Czy to tylko taka mieszanka Golfa i Passata bez markowego znaczka na masce?

 

Ja sie wożę Ibizą 6l i jestem baaaaardzo zadowolony. Moja wiedza nt. aut oscyluje na poziomie Twojej wiedzy, ale porównanie mam takie.

 

Ja: Ibi 6l `02 1.9TDi

Rodzice: Golf IV 1.6benz, bez gazu

Brat: Passat B5 kombi 1998 1.9TDi

 

Ceny części nie porównam, rozrząd do Ibi najlepsze zamienniki 540zł z wymianą. Tarcze z przodu, za cały komplet z klockami chyba 300zł zaplaciłem. Gumotuleje orginalne po 25zł.

 

Oba VW wygrywają jakością wykonczenia wnętrza. Jest o wiele brzydsze od Seata, ale zrobione z jakiegoś skóropodobnego, miękkiego materiału, żadnych trzasków. Seat bardzo ładny, ale sam plastik, wykończenie tylnej klapy wali na dziurach i od pół roku nie mogę znaleźć gdzie. Auto zapierdziela jak złe, chlipie 4,2-5,7l ropy, passat 5,0 - 6,4. Jeśli chodzi o wygodę to dla mnie wygrywa... Seat. Małe autko, fotele z wysokimi bokami, twarde, ale nie męczą po długiej trasie. Passat plusuje podłokietnikiem.

Golf i Ibiza z rdzą się nie polubiła, w Passacie pojawiają się purchle przy tylnej szybie.

 

Seat sporo nadrabia fajnym wyposażeniem. Kilka tych aut znam i wszystkie mają grzane,elektryczne lusterka, również elektrycznie składane, klimę, 8 głośników, halogeny. Mój ma jeszcze fotochromowe lusterko, alufelgi. O abs-ach i wspomaganiach nie warto juz wspominać. Ale za to Seaty NIE MAJĄ podstawowych rzeczy, ktore są w innych autach tj. podświetlanie schowka, czy podświetlenia lusterka w "daszkach". Wszystkie egzemplarze które znam są niezawodne. Podpytaj jeszcze Majkela jak mu się sprawuje jego Seat i proponuje wziąć pod uwagę tę markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spogladalem na Seaty ale nie widze kombi, nie produkuja takich czy malo ich jest po prostu? Ibiza jakas taka mala, a tatko szuka czegos w miare obszernego dlatego Passat itp.

 

A BMW w dieslu? Nadaje sie to do czegos? Musi miec duzy silnik zeby w ogole jechalo jakos? Ogladam E39, moze by sie skusil ale BMW to calkiem obcy temat u Nas. Slyszalem ze te diesle BMW sa kaprysne. Dlatego TDI tylko ogladamy. Mozna te jednostki porownac do siebie w ogole? i jak ze spalaniem? BMW nie mialo byc brane pod uwage w ogole, nie wiem skad pomysl na takie auto wpadl. Moze dlatego ze sa ladne.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach spędzonych z oplem przesiadłem się do passata 1.9 TDI (131 km na pompowtrysku) rocznik 2002, i po 22 tyś km nie chcę innego auta!

Duży, wygodny (trasy po 1000-1200 km to pikuś) i bardzo solidny samochód.

Ja mam wersję HIGH LINE i niczego mi w nim nie brakuje. Do dzisiaj wymieniłem tylko rozrząd, olej i filtry oraz tarcze tył.

Średnio pali 6.5-7l, zawsze jest czym wyprzedzić.

 

Tak na marginesie, wiele opinii o samochodach powstaje w skutek nabycia złomu z przebiegiem tryliona km, i potem ludzie wypisują głupoty o uszkodzeniach i problemach. W moim aucie działa wszystko, nic nie jest połamane, a jeździł nim wcześniej włoch, i nie dbał o niego jakoś szalenie.

Po prostu solidna furmanka :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo b3 nie jezdziles :cool:

a co do szukania samochodu dla ojca, to zazwyczaj pezeczyta się wszystkie fora, raporty, opinie testy itd. A ojciec i tak sobie upatrzy coś po swojemu argumentując że np ten ma hak i inne nie miały, kupi i bedzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymienione samochody to A6 ma zdecydowanie najlepiej wykończone wnętrze i jest najwygodniejsze. Technicznie reszta bardzo podobna, poza Borą która ma zwykłego Mc Persona. B5 pod względem plastików na podobnym poziomie co Bora (może ciut lepszym) A4 lekko lepiej, A6 jak na auto z tamtych lat to malinka. Opieram się na własnych doświadczeniach bo wszystkie z wymienionych samochodów miałem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 jest zajebista, niedawno takową zakupiłem, kapryśne są 2,5 tds, zajebistym silnikiem jest 3,0 na CR. Pali mniej od 2,5 a mocy więcej (184/193KM) i kultura pracy na b. wysokim poziomie. Często mają bardzo dobre wyposażenie, spora liczba części w zamiennikach i używkach, auto wygodne i przestronne, małolaty tym raczej nie jeżdzą więc mniejsze ryzyko kupna zajechanej sztuki, tylko spora różnica w cenie zakupu 2,5 tds a 3,0 CR(530d). spalanie od 5,5-7 bez przesadnego oszczędzania się z nogą na gazie.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój kumpel ma a4 B6 kombi 130 KM i spalanie zaczyna się od 7 a kończy na 9,5. Jak Wy jeździcie ?

Kupił go od 1 właściciela z polskiego salonu. Ma 190 tyś przejechane. On przez 40 tysięcy zrobił łożyska w kołach przednich, wahacze przód, kompresor klimy. Tyle pamiętam.

A jeździ się nim przeciętnie.

Edytowane przez BIL

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik inaczej pali, zależy kto jak ma styl itp ale to jest oczywiste przecież. Mój TDI 90KM w Gofrze 3 mieści się w 6L w jeździe mieszanej. Na zegarze ponad 260kkm, ile na prawdę nie wiadomo. Rozszczelniła się pompa wtryskowa i padła pompa wody, to w ciągu 2 ostatnich lat jazdy w rodzinie. Poza tym silnik cyka jak należy, duże mrozy robią na nim średnie wrażenie. Ale z resztą auta już nie jest tak fajnie, zawieszenia potrzebują więcej troski, przedwczoraj zgubiłem tłumik środkowy i końcowy, ale tak głośno nie gada bez nich. :biggrin: Ale to całkiem inne auto niż te o których temat jest. Przez tego Gofra zaprzyjaźniliśmy się z TDI, stąd warunek poszukiwania aut z TDI.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIL-ja podałem swoje średnie spalanie po wyjeżdzęniu zbiornika i tankowaniu po korek, a nie dane z komputera.

Głównie poruszam się na odcinkach od 20-50 km, i wtedy średnio spala niecałe 7l/100km.

Na autostradzie przy prędkościach rzędu 130-160 wychodzi 6.5l (skrzynia 6-cio biegowa).

Niestety jazda typowo miejska powoduje spalanie ok 8-9l/100km.

 

Mnie też śmieszą ludzie, którym rzekomo passaty palą po 5.5l :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A SEAT nadaje sie do czegos? Leon? Czy to tylko taka mieszanka Golfa i Passata bez markowego znaczka na masce?

 

Ja mam Toledo 1.9 TDI dokladnie to samo co siedzi w Audi i VW tylko .....

Jest tansze, inaczej sie nazywa.

A sprzet tez bardzo dobry a nie przepłacasz.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszty i łatwość serwisową to wygrywa Bora lub Golf 4 ,mowa oczywiście o kombi.Proste zawieszenie,i dostęp do rozrządu bez konieczności demontażu przodu.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...