Skocz do zawartości

Chromowanie wybiórczo


mmariano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Naszło mnie jedno pytanie, czy możliwe jest pochromowanie tylko fragmentu przedmiotu, jak np. końcówka osi.

Jeżeli tak (tak sądzę), to czy można pochromować ramkę np. licznika lub kontrolek bez demontażu szkła?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Naszło mnie jedno pytanie, czy możliwe jest pochromowanie tylko fragmentu przedmiotu, jak np. końcówka osi.

Jeżeli tak (tak sądzę), to czy można pochromować ramkę np. licznika lub kontrolek bez demontażu szkła?

 

Pozdrawiam

 

 

1. jest możliwe - zabezpieczasz oś np. taśmą izolacyjną i zostawiasz odsłoniętą samą końcówkę do chromowania

2. w praktyce jest to trudne i raczej trzeba zdemontować szybkę (chodzi o podwieszenie wannie, kąpiele nie niszczą gumy czy plastiku ale chrom nie dojdzie w zakamarki, albo będzie ekranować i lepiej rozebrać).

 

 

 

pzdr.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Naszło mnie jedno pytanie, czy możliwe jest pochromowanie tylko fragmentu przedmiotu, jak np. końcówka osi.

Jeżeli tak (tak sądzę), to czy można pochromować ramkę np. licznika lub kontrolek bez demontażu szkła?

 

Pozdrawiam

 

Nie jest to możliwe z prostej przyczyny. Chromowanie to proces galwaniczny, polegający na elektrolitycznym nałożeniu warstwy metalu na przewodniku. Aby to wykonać potrzeby jest dobry styk z powierzchnią chromowaną. Tego na 100% nie uzyska się bez demontarzu detalu. Po drugie po chromowaniu, detal musi być wypolerowany, bo samo chromowanie nie daje wymaganej w pojazdach gładkości powierzchni. Po trzecie i najważniejsze, przed chromowaniem detal jest trawiony w kwasach, a sam proces też odbywa się w środowisku agresywnym. W związku z tym, całe wnętrze licznika zosto by bezpowrotnie zniszczone, o co jak mniemam tobie nie chodzi. To co jest przy pewnych zabiegach możliwe z końcówką osi koła nie da się wykonać dla nie zdemontowanej ramki licznika, środkowej części zdeżaka itp. Pozostaje w takim wypadku jedynie pędzelek i złudzenie, że srebrolek to prawie chrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy orientuje się ktoś jak zabezpieczyć zbiornik do chromowania tak aby pokryte chromem były tylko boki? Słyszałem że są jakieś farby które do tego się nadają - może podkład epoksydowy wytrzymał by działanie kwasów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tak się robi, ale nie jest to regułą. Mam do chromowania zbiornik od DKW SB 200 i zastanawiam się jak zabezpieczyć część zbiornika tak aby nie płacić za jej chromowanie. Koszt chromowania całości to 1500zł a gdyby udało się pochromować tylko boki to pewnie zapłacił bym 500zł. Więc zacząłem się zastanawiać nad podkładem epoksydowym. Galwanizernia do której oddaję części robiła już zabezpieczone specjalną farbą zbiorniki, tylko nikt nie wie co to była za farba (zabezpieczał to jeden z klientów). Ogólnie to temat lakierowania zbiornika chromowanego przerabiałem przy okazji renowacji CZ 125.

post-45399-0-01363500-1333897195_thumb.jpg

post-45399-0-55251800-1333897203_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest tylko problem zabezpieczenia zbiornika w zbiorniku z kapiela do chromowania - nie znam takiego

a moj chromiarz stwierdzil ze zadnego zanieczyszczenia zbiornika miec nie chce.bo nie tylko moje elementy robi w jednej kapieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest tylko problem zabezpieczenia zbiornika w zbiorniku z kapiela do chromowania - nie znam takiego

a moj chromiarz stwierdzil ze zadnego zanieczyszczenia zbiornika miec nie chce.bo nie tylko moje elementy robi w jednej kapieli.

Adas zbiornik zrobiles zajeswietny i te piekne gwiazdy.Jak przed laty w mojej besie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...