Skocz do zawartości

Sobota Lidl i akcesoria moto


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem blokadę, pokrowiec i tankbag.

 

Co do blokady i pokrowca to się nie wypowiadam bo nawet nie odpakowałem.

 

Jeśli chodzi o torbę to wykonanie i wygląd naprawdę ok (jedynie będą rdzewieć napy, widać to na pierwszy rzut oka). 5 magnesów chyba da radę a jak nie to się dołoży jakiegoś neodyma jeszcze icon_smile.gif Jeśli chodzi o materiał od spodu to nie wygląda jakby miał porysować cokolwiek . Z tego co widziałem na necie to rok temu była zupełnie inna torba, więc może zmienili też spód (podobno te z 2011 rysowały bak).

 

Co do kasku to tak - jak na tą cenę (jeśli chodzi o szczękowce) to wykonanie naprawę niezłe. Wyściółka wewnętrzna rewelacja. pytanie tylko jak sprawdzi się w kontakcie z krawężnikiem (oby nikt nie testował). Kask NIE JEST ZAJEBISTY :) ale patrz ->cena vs. wykonanie.

Edytowane przez Monster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laugh:

Ja z tego wszystkiego poogladałam przed chwila ten kask. No więc wyścółka jest ze srebrną nitką i ma odpinana część uszczelniającą kark, pewnie na wypadek gdyby było ciepło. Tak samo podbródek. Zauważyłam też że przestał już pachnieć nowym plastikiem. Zamknięcie jest microlock. To oczywiście jest niedopuszczalne bo na niektóre tory to tylko z DD wpuszczają bo nie spadnie z głowy (chyba że razem z nią). Tak więc młodzi, uważajcie. Dodatkowo nie ma żadnego pneumatycznego dopasowania, tylko zmiana policzków :mad: . Za to na obronę chyba trzeba powiedzieć że można je wyrwać bez zdejmowania kasku. Przez ciemną blendę widać, ale jakoś tak ciemno, mnie się wydaje że to tak ma być na wypadek gdyby świeciło słońce. No ale kask z blendą jest oczywiście mniej bezpieczny i to jest chyba oczywiste. O otwieranej szczęce to już nawet nie wypada wspomnieć, pewnie sama odpadnie chwile po ruszeniu. No i nie ma wnęki na słuchawki :sad:

Ponadto skorupa jest wykonana ze zwykłego plastiku zwanego potocznie ABS, masakra. Jeżeli ktos trafi w drzewo jadąc 200 na godzine to bankowo nabije sobie guza.

 

Edit:

System wentylacji wewnątrz jest idiotyczny i nie uwzględnia przypadku że ktoś ma długie włosy, powinno jednak wiać :). Mysle że po dłuższym czasie z misternej fryzury będzie coś jakby lokówką wzdłuż głowy sobie porobić. Poza tym włosy włażą w te kanały wentylacyjne.

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laugh:

Ja z tego wszystkiego poogladałam przed chwila ten kask. No więc wyścółka jest ze srebrną nitką i ma odpinana część uszczelniającą kark, pewnie na wypadek gdyby było ciepło. Tak samo podbródek. Zauważyłam też że przestał już pachnieć nowym plastikiem. Zamknięcie jest microlock. To oczywiście jest niedopuszczalne bo na niektóre tory to tylko z DD wpuszczają bo nie spadnie z głowy (chyba że razem z nią). Tak więc młodzi, uważajcie. Dodatkowo nie ma żadnego pneumatycznego dopasowania, tylko zmiana policzków :mad: . Za to na obronę chyba trzeba powiedzieć że można je wyrwać bez zdejmowania kasku. Przez ciemną blendę widać, ale jakoś tak ciemno, mnie się wydaje że to tak ma być na wypadek gdyby świeciło słońce. No ale kask z blendą jest oczywiście mniej bezpieczny i to jest chyba oczywiste. O otwieranej szczęce to już nawet nie wypada wspomnieć, pewnie sama odpadnie chwile po ruszeniu. No i nie ma wnęki na słuchawki :sad:

Ponadto skorupa jest wykonana ze zwykłego plastiku zwanego potocznie ABS, masakra. Jeżeli ktos trafi w drzewo jadąc 200 na godzine to bankowo nabije sobie guza.

 

Lidl zamiescza to info za rok w gazetce i kaski rozchodzą się jak swieże bułeczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzis tankbaga i w zwiazku z tym mam pytanie do uzytkownikow tego produktu. Spod, ktory przylega do baku jest wykonany z takiego dziwnego materialu gumo-podobnego. Nie rysuje to baku na dluzsza mete ? Bo jakos malo delikatnie wyglada ten material.

 

...jakieś wieki temu kupiłem tankbag w lidlu ...zapewne inny model i w ogóle ...ale materiał stykający się ze zbiornikiem także podejrzewałem o zbyt nadmierną chropowatość ...olałem to ...no i miałem porysowany lakier ......później podszyłem spód tankbaga podwójną warstwą materiału bawełnianego (z jakiejś starej koszulki) ...i było git .................hmmm właściwie to ja mam ten tankbag ....do dziś i czasami używam ......ale olewam już coś takiego jak porysowany zbiornik ...... :D

 

 

pozdr,

w

Edytowane przez wojtasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze widziałem pokrowce na moto,przeciwdeszczowe wdzianko ,tankbag,blokadę na tarczę i termoaktywną bieliznę a kasku szukam drugiego i dupa blada .Może w wawce zerknę bo tam tylko w takich powyżej 2 tysi śmigają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zacytuję Tamkę :

 

".... Zamknięcie jest microlock. To oczywiście jest niedopuszczalne bo na niektóre tory to tylko z DD wpuszczają bo nie spadnie z głowy (chyba że razem z nią). Tak więc młodzi, uważajcie. ...".-tu koleżanka musi napisać wtakim razie do Nolana, Airoha, Lazera, Uwexa, Schuberta którzy notorycznie nie stosują DD :cool:

 

 

"...Dodatkowo nie ma żadnego pneumatycznego dopasowania, tylko zmiana policzków :mad: ..." - no, Arai, Shoei to też lipa bo w tych niskich kaskach również nie ma pneumatycznego dopasowania ;)

 

"...Za to na obronę chyba trzeba powiedzieć że można je wyrwać bez zdejmowania kasku. Przez ciemną blendę widać, ale jakoś tak ciemno, mnie się wydaje że to tak ma być na wypadek gdyby świeciło słońce..." - no nie wiem, może blenda jest raczej do jazdy w nocy aby nie oślepiały światła :banghead:

 

"...No ale kask z blendą jest oczywiście mniej bezpieczny i to jest chyba oczywiste..." - bardzo słuszna uwaga - w końcu po to Schubert, Shoei i cała reszta robi takie kaski, aby nie przechodziły testów, i narażały właścicieli. A ich skrzynki e-mail są pełne skarg na blendę która uszkodziła motocyklistę. Tamka - ilu znasz osobiście ludzi którzy skrzywdzili się blendą? :cool:

 

"...No i nie ma wnęki na słuchawki :sad:..." - no patrz, to jak Arai, Shoei... jedno g... ;)

 

"...System wentylacji wewnątrz jest idiotyczny i nie uwzględnia przypadku że ktoś ma długie włosy, powinno jednak wiać :). Mysle że po dłuższym czasie z misternej fryzury będzie coś jakby lokówką wzdłuż głowy sobie porobić. Poza tym włosy włażą w te kanały wentylacyjne..." - to powinien być podstawowy argument dla projektanta kasku :icon_razz:

 

Sorki, ale rozwaliła mnie ocena koleżanki.

 

BTW, ABS to nie jest taki zwykły plastik :wink: . Trudno znaleźć inny materiał nawet w firmowych ze średniej półki kaskach w cenie do 700 -800 zł (pomijam wyprzedaże Allegro)

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ohmy:

Maniek mnie troluje?

:banghead:

Ooooo nieee.

Ale to pewnie dlatego że nie zna rozwoju wypadków z poprzedniej strony.

No a sam kask może i nie jest zajebisty, ale wytrzymał starcie z jakimś robaczkiem. Nawet nie wiem co to za jeden bo z biedaka została rozmazana plama. No ale szybka cała

 

Ps. Poza tym ABS to zwykły plastik, przecież kupiony w lidlu a tam wszystko jest ze zwykłego plastiku.

Nooo, kupiłam takie wafelki np. Normalnie smakują, hmmmm, wcale nie smakują

:laugh:

dietetyczne

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ohmy:

Maniek mnie troluje?

:banghead:

Ooooo nieee.

Ale to pewnie dlatego że nie zna rozwoju wypadków z poprzedniej strony.

No a sam kask może i nie jest zajebisty, ale wytrzymał starcie z jakimś robaczkiem. Nawet nie wiem co to za jeden bo z biedaka została rozmazana plama. No ale szybka cała

 

Ps. Poza tym ABS to zwykły plastik, przecież kupiony w lidlu a tam wszystko jest ze zwykłego plastiku.

Nooo, kupiłam takie wafelki np. Normalnie smakują, hmmmm, wcale nie smakują

:laugh:

dietetyczne

Pracujesz dla konkurencyjnych marketów czy co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuby, ależ są w lidlu ditetyczne wafelki. Takie błękitne pudełeczka z napisem Linessa. No ale pewnie są za mało męskie żebyś na nie spojrzał (w pierwszej chwili chciałam napisać że maja takie pedalskie pudełeczka, ale jestem grzeczna dzisiaj)

:)

 

Tzn. Mają pełno wszystkiego, czyli jakiegoś plastiku bo kalorii to prawie nic

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...