Skocz do zawartości

Dwa lata wystarczą aby być instruktorem?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że w przypadku niektórych zawodów, które chcą "otworzyć" dla ludzi popełniają błąd - osobiście nie chciałabym aby jazdy na moto uczył mnie ktoś, kto dwa lata jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie uczył gość, który 10 lat wcześniej jeździł jawą 350 i mogę się założyć, że w 60% szkół jest to samo :) W szkołach jazdy nie uczą techniki tylko ruszania z miejsca i przepisów więc nie wiele zmieni to "uwolnienie" zawodu. Często widuję jak dwa tempe babsztyle w L'ce objeżdżają całe rondo zewnętrznym pasem bo się boją do środka wjechać.

Edytowane przez Saltus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Często widuję jak dwa tempe babsztyle w L'ce objeżdżają całe rondo zewnętrznym pasem bo się boją do środka wjechać.

 

Ja sie nie boję, tylko często sie zastanawiam po co, skoro przy zjeździe i tak będę musiał ustąpić pierwszeństwa tym po zewnętrznej. Więc to nie w moim interesie.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja na dzisiaj jest i tak bardzo słaba

m.in. darmowe kursy na instruktorów nauki jazdy (finansowane ze środków unijnych) dla bezrobotnych naprodukowały "instruktorów" i spowodowały patologię w postaci zarobków na poziomie 7zł/h

oczywiście to powoduje dalsze konsekwencje czyli spadek jakośći szkolenia

klient pozornie jest zadowolony bo cena kursu spada

 

mniejsza o to, jak długo ktoś posiada prawo jazdy ale dopuszczenie do zawodu, jakby nie było nauczyciela, osób bez szkoły to dla mnie jeszcze większe nieporozumienie

oczywiście nie chcę tutaj generalizować bo znam ludzi bardziej intelignetnych od siebie po szkole zawodowej, niemniej to są raczej wyjątki

 

nie wiem także po co obniżono wymagania odnośnie zawodu egzaminatora

tzn. przypuszczam, że chodzi o kasę dla WORD-ów, które mają monopol na prowadzenie kursów

teraz duża część instruktorów nauki jazdy rzuci się na kursy (nie należące do tanich) na egzminatora licząc na lepszą fuchę - choć i tak nikt nie zostanie zatrudniony bo egzaminatorów na dzisiaj i tak jest już dość

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeździj dalej zewnętrznym bo widać za mało zwojów masz na chwilę refleksji.

 

No to mi odpowiedziałeś merytorycznie, nie ma co. Zawsze tak "dyskutujesz"?

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często widuję jak dwa tempe babsztyle w L'ce objeżdżają całe rondo zewnętrznym pasem bo się boją do środka wjechać.

Lepsze to niż by miały zdjąć kogoś przy nieumiejętnej zmianie pasa na rondzie. Jak się czegos nie umie to lepiej tego nie robić.

Edytowane przez theodor.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja na dzisiaj jest i tak bardzo słaba

m.in. darmowe kursy na instruktorów nauki jazdy (finansowane ze środków unijnych) dla bezrobotnych naprodukowały "instruktorów" i spowodowały patologię w postaci zarobków na poziomie 7zł/h

 

Zawód, który już od dawna powinien być bardziej elitarny, ma być jeszcze łatwiej "dostępny".

Edytowane przez piecyk

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie boję, tylko często sie zastanawiam po co, skoro przy zjeździe i tak będę musiał ustąpić pierwszeństwa tym po zewnętrznej. Więc to nie w moim interesie.

 

Proponuję przeczytać temat rondo z "branżowego" forum:

http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=16952&sid=49b9fd902543dcfd14dd015a628eface

 

Pamiętam jaki byłem dumny z siebie jak zrobiłem uprawnienia instruktora nauki jazdy, a potem doskonalenia techniki. Jakie to złudne.

Widać wszystko się zmienia.

 

Dokładnie YUBY - ten zawód traci na znaczeniu.

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawód, który już od dawna powinien być bardziej elitarny, ma być jeszcze łatwiej "dostępny".

Dokładnie YUBY - ten zawód traci na znaczeniu.

To jak z mgr'em... Nagle każdy "musi" go mieć...A ludzie,którzy się nim tytułują są niejednokrotnie głupsi od średnio inteligentnej małpy. I tutaj będzie podobnie. Tak myślę...

a szkoda bo instruktor instruktorowi nie równy

Racja, a tym lepszym, którzy wkładają serce w swoją pracę i będą drożsi ( i słusznie) będzie trudniej na rynku, gdzie zacznie się oferować dumpingowe ceny. Ale myślę, że najlepsi jakoś się wybronią...

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie uczył gość, który 10 lat wcześniej jeździł jawą 350 i mogę się założyć, że w 60% szkół jest to samo :) W szkołach jazdy nie uczą techniki tylko ruszania z miejsca i przepisów więc nie wiele zmieni to "uwolnienie" zawodu.

dokładnie, zgadzam się.

 

m.in. darmowe kursy na instruktorów nauki jazdy (finansowane ze środków unijnych) dla bezrobotnych naprodukowały "instruktorów" i spowodowały patologię w postaci zarobków na poziomie 7zł/h

oczywiście to powoduje dalsze konsekwencje czyli spadek jakośći szkolenia

coś, co już jest na dnie nie może chyba niżej spaść. Po prostu nic się nie zmieni. Jedyna zmiana, to spadek cen. Za naukę ruszania i hamowania będzie można teraz zapłacić mniej- to chyba jest fair? :wink:

...... a tym lepszym, którzy wkładają serce w swoją pracę i będą drożsi ( i słusznie) będzie trudniej na rynku, gdzie zacznie się oferować dumpingowe ceny. Ale myślę, że najlepsi jakoś się wybronią...

Też tak myślę. Najlepsi się wybronią. Znaczy najlepsi w większych miastach, gdzie więcej bogatszych klientów. Kto na prawdę będzie chciał się nauczyć bezpiecznie jeździć (znaczy dostać dobre podstawy), wybierze dobre droższe szkoły i tyle. Już teraz te dobre szkoły są droższe i chyba na brak klientów nie narzekają. Jak moja bratowa zdecyduje się pójść na kurs, to zabronię jej iść gdzie indziej, niż do promotora, albo sam jej dopłacę różnicę w cenie.

Nic się nie zmieni. Ani na lepsze ani na gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Lepiej kogoś zapytać i robić poprawnie.

jak ktoś ma kiepski refleks, kiepską wybraźnię przestrzenną, kiepską sposrzegawczość, brak wyczycia odległości, brak wycwiczonych reakcji psychomotorycznych i na dodatek brak mu obycia z ruchem drogowym.. to może być kiepsko

 

niech już lepiej toczy sie prawym pasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...