Skocz do zawartości

Ile wam idą MZ 251?


slawekmistrz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie a nie chce zakładac nowego tematu.

Chodzi o 150 jak wiadomo mam ja na dotarciu no ale wczoraj troszeczke przycisłem no i zauwazyłem ze przy 4,5 tys obrotów predkosc mam cos koło 90km/h, i teraz pytanie czy to duzo czy mało. Przed remontem silnika nie działał mi predkosciomierz wiec nie mam pojecia jak to wygladało przed remontem.

 

pozdro @

calkowicie normalnie, u mnie tez tak jest :D no chyba ze obydwaj mamy inne zebatki :buttrock:

a poza tym to mi dzisiaj lancuch napedowy strzelil :D 5 km od domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przed remontem tez szła 120 km/h (mierzone jawa ts 350) noa ale teraz mam silnik na dotarciu i nie moge tak przycisnac dlatego spytałem sie czy 90km/h na 5 biegu przy 4,5 tys obrotów to duzo czy mało, albo norma no i juz wiem ze to norma. No ale mysle ze te 120 dalej poleci.

 

pozdro @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cos cienkie macie te sprzety, moja 150 pojedzie 110 i troche wiecej ale nie chcialem jej dusic  :mrgreen:

 

to ty masz cienki sprzet ----- duzo jeszcze miałes do max obrotów - ja wczoraj jechałem ok 120 na kumpla etce - 150 z 91 ----- i to tesz nie było wszsytko :D pozdro ......

 

anty laming crusade -=====- cos ty sie tak na to nastawił -??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na swojej tez wyciagałem 120 no ale pomagała mi w tym mała górka, tylko przypomne ze motor wtedy miał paskudny cylinder, prog zajebisty, luz nazamkach równiez całkiem niezły. Teraz mam silnik po szlifie i na dotarciu wiec wkrudce nadejdzie chwila prawdy została mi jeszcze druga połowa noa lae tak szybko to nienastapi bo nawakacje jade jednak autem a nie motorem. No ale mysle ze te 120 powina pujsc, no ale ja jestem za przyspieszeniem a nie za v-maxem.

 

pozdro @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja eta 251 szla w zaleznosci od pogody, humoru, zupy, obciazenia, czyli jednym slowem: stochastyka

 

zdarzylo mi sie jechac 130km/h z laska, namiotem i spiworami, gdzie kumpel obok na lezaka na etz 250 ledwo wyciagnal 120.

ale tez zdarzylo mi sie jezdzic solo i na maxa bylo 120

raz trafilem dobry wiatr, dobra gore no i wskazowka stanela pionowo - szacunkowo 160 km/h :D

 

najczesciej jednak szla do 130

 

innym problemem wynikajacym z tego pytania sa przeklamania licznikowe, no ale programik, ktory dalem, powinien troche pomoc... :mrgreen:

 

P.S ja swoj budzik mialem pomierzony i skalibrowany, wiec pomiar byl wiarygodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie - blad licznika

ja niedawno zalozylem do mojej 251 Sigme BC 800, czyli jeden z tych wynalazkow rowerowych, bo chcialem miec dodatkowy licznik dzienny, zegarek itp.

co sie okazalo ciekawego - po w miare dokladnym zmierzeniu kola i zaprogramowaniu Sigmy roznica pomiedzy nia a wskaznikiem analogowym wynosila ok 5-7km/h na niekorzysc analoga... poszukalem, poszperalem i z tego co slyszalem to bledy predkosciomierzy wynoszace do 10km/h to nic nadzwyczajnego. podobno producenci maja w przypadku predkosciomierzy narzucona jedynie norme, ktora mowi, iz owe nie moga zanizac...

u mnie jest tak, ze wg analoga, na zebatce 19 (ETZ251) na V biegu przy 4300rpm mam 90km/h, elektronika pokazuje 85km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...