Skocz do zawartości

Carburator heater? Co to jest i czemu służy?


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tylko po co?

 

Temperatura

 

Średnia temperatura w styczniu w Wielkiej Brytanii jest nieco wyższa od zera: waha się od 1-2 °C w centrum Szkocji do 5 °C w Kornwalii. W wyniku działania adwekcji morskiej temperatura zimą może dojść nawet do 17-18 °C w północnej Walii, natomiast w wyniku działalności fenów w północnej Szkocji temperatura może wynieść nawet 22 °C.

 

aut na gazniku nalezy szukac juz tylko w muzeum.

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w podgrzewaniu paliwa jako takiego nie widze sensu - nie spotkalem sie z czyms takim w ukladach wtryskowych.

 

BMW e30 silnik M40B18 podgrzewany chłodziwem kolektor ssący w okolicy przepustnicy,

Opel Vectra silnik C20NE ta sama historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze o ukladach wtryskowych w motocyklach.

 

jaki jest cel takiego ogrzewania kolektora w samochodach nie wiem - nalezaloby sie zastanowic a najlepiej zasiegnac fachowej wiedzy badz rady fachowca - ogrzewanie powietrza podawanego do silnika jest niekorzystne bo zmniejsza jego gestosc - stad idea intercoolerow. nie wiem co przemawia za takim ogrzewaniem dolotu.

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C20NE

 

tu chodzi o podgrzanie kanału odmy, jak tego nie będzie w przepustnica oblepi się papką z par oleju.

a tak sobie ładnie wędruje z "wiatrem" do cylindrów

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze o ukladach wtryskowych w motocyklach.

 

W ukladach wtryskowych motocykli nie stosuje sie - tylko w gaznikowcach.

Nie interesowalem sie nigdy tym problemem wiec musialem zajrzec do literatury.

 

Problem wystepuje i jest zwiazany nie tylko z temperatura, ale przede wszystkim wilgotnoscia powietrza.

Jak juz poprzednio pisalem w gazniku nastepuje gwaltowny spadek temperatury powietrza ( o okolo 20 c )

co przy odpowiednim nasyceniu powietrza wigocia prowadzi do oblodzenia okolic przepustnic uchylnych.

Doprowadza do zmniejszenia mocy a w skrajnych przypadkach staniecia silnika.

Zniknie razem z gaznikami :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o tą wilgotność powietrza chodzi, tak mi się wydaje. Bo motocykle w UK często mają takie podgrzewanie. Niby zimy nie są ostre, ale wilgotność czyli wilgoć dostaje się wszędzie, nawet w okolice gaźników. Zmrozi lekko i już jest problem bo szron na gaźnikach. Miałem to w RF600 i w GSX600F w UK. Odłączyłem i różnicy nie zauważyłem.

 

PS.Ciepłe paliwo lepiej paruje = lepiej miesza się z powietrzem.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć ja jeżdże moim polonezem 1,6 gle na gażniku- dobre rozwiązania, i proste (jakoś lubię tę starą technikę), w porównaniu z obecnymi, z którymi mam do czynienia na codzień, we współczesnych samochodach. Tak już jest z tą nowszą (drogą) techniką, że przy naprawie, i diagnostyce bez interfejsu obd, ani rusz. Taki dodatkowy podgrzewacz, ma na celu podgrzanie kolektora ssącego, aby paliwo odparowując po drodze do cylindra, dobrze się wymieszało z powietrzem, a intercoolery stosuje się tam gdzie jest zastosowane doładowanie mechaniczne, czyli turbina. U mnie w suzuki też nie ma takich podgrzewaczy, ponieważ odcinek między gażnikiem a głowicą jest krótki, i króciec łączący te elementy siłą rzeczy musi się nagrzać od temperatury głowicy, zwłaszcza że to olejak. Tak więc chodzi o podgrzanie paliwa, które wtedy lepiej odparowuje w kolektorze, i miesza się z powietrzem, tworząc idealną mieszankę lotno-palną.

Edytowane przez KARDAN-IN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...