Skocz do zawartości

Oleje z Internetu.


Rekomendowane odpowiedzi

Wynalazek do robienia "oryginalnych" nakrętek widocznie nie jest aż taki drogi. Taka nieco bardziej zaawansowana kapslownica, albo druga opcja to kupno hurtem nakrętek z tymi paskami z plombami. Dają się nakręcać na używaną butlę czyniąc z niej "nigdy nie otwieraną".

 

W Mikołowie mam zaufanego gościa, u którego można bez obaw kupować Agipa z beczki :) Obecnie (na zimę) wlałem do grata najtańszy, który miał indeks 0Wxx (80 zł za 5l), bo mój 15Wxx się na mrozie robił smalcowaty. Nie zauważyłem jakichś strasznych rzeczy w eksploatacji. Sprzęgło nie ślizga, z zapłonem do -20 nie ma żadnych problemów, chodzi jak żyleta.

W sumie to dawno nie kupowałem Motula , ale nie mam on plomby (Hologramu) tak jak np. Castrol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma hologramu,tylko nakrętka.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już naciął się na olej? Czy ktoś z was stwierdził zauważył jakieś objawy które wskazywałyby na to że olej to podróbka?

 

Może jest też taka opcja, że tzw. podróbki kosztują 80 dych a nie 150 dlatego, że to jest obrót z poza oficjalnej sieci dystrybucji, który omija np 2 pośredników. Nie mówię, że tak jest, ale z doświadczenia z innej branży (odzieżowej) wiem, że można zamówić towar bezpośrednio od Chińczyków. Ten sam pod inną marką za 40% ceny rynkowej już z kosztami transportu i podróbka na rynku dotyczy tylko opakowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma hologramu,tylko nakrętka.

 

No nie wiem, zawsze jak otwierasz butelkę oleju to dodatkowo pod korkiem jest folia przyklejona do wlewu butelki, zabezpiecza to przed nieszczelnością no i jakaś gwarancja też jest wg mnie że butelka dopiero ma być rozdziewiczona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja olej kupuję sama od siebie :P

Aczkolwiek sprzedajemy też na alledrogo. Nieraz jak przegladam aukcje innych użytkowników to się zastanawiam "skąd oni to kradną?".

Fakt faktem, 90% ma w podbnej cenie, ale te 10% mocno zaniża, co jest dla nas nierealne i mooocnooo zastanawiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, zawsze jak otwierasz butelkę oleju to dodatkowo pod korkiem jest folia przyklejona do wlewu butelki, zabezpiecza to przed nieszczelnością no i jakaś gwarancja też jest wg mnie że butelka dopiero ma być rozdziewiczona :)

W takich butelkach nie ma żadnej foli http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/21/20/05/88/2120058891 .

 

Zresztą ci co podrabiają olej podrabiają tez opakowania.Nie ma sensu szukać i zbierać oryginalne opakowania.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt sie nie bawi w zbieranie butelek :)

 

wchodzisz na odpowiedni portal chiński i do wyboru do koloru. jedyny problem to wprowadzić podróbe na obszar celny UE. jak cie dupną idziesz siedzieć. nie wiem czy warto ryzyokowac.

 

Czy ktoś już naciął się na olej? Czy ktoś z was stwierdził zauważył jakieś objawy które wskazywałyby na to że olej to podróbka?

 

 

tak, kiedys wpdał mi w rece taki wlasnie motul. kolor zapach i gestośc od razu pokazały ze to nie jest to.

 

 

Kurcze aż nie chce mi się wierzyć że tak poważna firma jak "Motul" nie ma zabezpieczeń typu hologram lub jakiś innych znaków że to jest ich produkt , a nie podróbka

 

mam nadzieje ze niz zrujnuje twojego swiatopoglądu ale wiekszosc firm nie ma taki bajerów o ktoryc piszesz. plomb hologramowi itd.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie będe niepotrzebnie zakładał nowego teamtu, dlatego mam pytanie odnośnie oleju Motul 5100 10w40.

Przedstawiam zdjęcie dwóch olejów http://w156.wrzuta.p...lej_motul_5100. Jaśniejszy, z lewej kupiony dwa sezony temu na motograty.pl a ciemniejszy z prawej kupiony sezon temu w intermotors. Pachną podobnie, ale dziwi mnie spora różnica koloru. Dystrybutor motula twierdzi ze powinien mieć barwę jasną, słomkową, bursztynową, czyli pasował by ten po lewej. Opakowania w obu przypadkach są identyczne, jedynie co to data produkcji i numer partii na ciemniejszym nabity jest na dole, z przodu butelki a tego jasnego na dole, z tyłu butelki (chyba nie ma to znaczenia). Czyżby intermotors sprzedawał jakieś lewe oleje? Dodam że na obu olejach zrobiłem ok 4tys km. tego z motograty nie dolewałem ani razu, a ten z intermotors dwa razy. Tylko trzeba dodać, że pierwszy sezon przejeździłem w okół komina, a w drugim były troszkę "dalsze trasy".

Człowiek przepłaca za olej dla faktu że kupił go w intermotors a i tak nie ma pewności czy aby nie przepłacił za podróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać taką informacje odnośnie cen olejów. Nasi zachodni sąsiedzi wg swoich wewnętrznych przepisów skarbowych mają oleje silnikowe zwolnione z podatku VAT. Oczywiście towar sprzedawany na terenie polski powinien zostać opodatkowany ale widać niektórzy sprzedawcy na allegro sprytnie to omijają.

Myślę że dużą przewagę w sprzedaży maja osoby pomieszkujące w strefie granicznej z Niemcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...