Skocz do zawartości

Kupno dobrego kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dwuletniej przerwie :)

Mój plecaczek chce zmienić kask i jej wybór padł na shark'a speed-r wingo. Szukałem jakichś opinii użytkowników na temat tego kasku i nic. Posiada ktoś go z Was? Jak sprawuje się blenda? Oraz czy jest on dość cichy ? Bo na tych dwóch aspektach (poza wyglądem kasku :)) mojemu plecaczkowi zależy. I ogólnie czy jest to dobry kask w pulach cenowych do 1300 zł, a może polecilibyście coś innego w tej cenie? Zależy mi żeby kask posiadał blende, był cichy i możliwie jak najlżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj brat ma... ale mysle ze zle oceniacie kaski. ja oceniam tak, mialem dzwona w araju - zyje. kumpel mial strzala na torze - zyje, jeszcze jeden zaliczyl w wawie salto - zyje...

:biggrin: :banghead:

 

idąc Twoim tokiem rozumowania musiałbym stwierdzić - miałem różne wypadki w różnych kaskach - nigdy w arai'u - żyję - arai to gówno

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tydzień temu Caberg JUSTISSIMO GT Biały za 650 pln i pierwsze wrażenie pozytywne. Ładnie wykonany i prezentuje się od strony wizualnej ok. Posiada fajną opcję szybkiego przerobienia na otwarty więc czasami może się przydać na skuter. Zobaczymy na wiosnę jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tydzień temu Caberg JUSTISSIMO GT (...)

 

uważaj na suwak blendy, szybko się sypie - jest filigranowy

sam kask dość wygodny, ale duży i ciężki

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam kasku który będzie pasował do Choppera (Yamaha z 86').

Na bliskie podróże (po mieście zwykły bez szczęki), na dalekie podróże - integralny.

Jakieś propozycje? Myślałem o N85 Classic ale w sumie poczytałe trochę o tańszych i tragedii nie ma... LS2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Gość komandosek

apropo kasków i tego testu :

SHARK Vision-R

 

Panowie są niekompetentni.....

 

Kask jest beznadziejny, w ogóle nie ma w nim wentylacji, głośny. Powinien kosztować 450zł bo w takiej cenie znajdzie się porównywalne. Gdybym mógł, to oddał bym go do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIema!

 

Posiada ktoś Shoei GT AIR? Tak zastanawiam się nad kupnem...

 

ja wybierałem miedzy GT-Airem a NXRem i wybrałem NXR z dość trywialnych powodów raczej. Wygrało przywiązanie do zapięcia DD i brak przekonania do blendy. W GT-AIR bardziej podobają mi się malowania ...

Podczas krótkiej przejażdżki nie odczułem różnic z inaczej rozplanowanych wentylacji. Jakośc kasków w gruncie rzeczy taka sama. Te same materiały itp.

Aha Deflektor na nos w NXR opiera się czasem o mój wielki nos ... trochę to denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do blendy to po prostu nasłuchałem się dużo za i przeciw i finalnie nie potrafiłem się zdecydować czy chcę, czy nie. Chyba się trochę obawiałem tego, że prócz okularów dojdzie mi kolejna rzecz na linii wzroku, która może się rysować, parować, brudzić i mazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...