Skocz do zawartości

Gdzie dostane leżakowane opony


Rekomendowane odpowiedzi

możesz polemizować ale tak jak napisałem trzy letnia opona nie jest stara a to ze trafiłeś jakiegoś syfa to jednostkowy przypadek i nie można go traktować jako reguły. poza tym co to jest to IRC?? zalatuje mi to jakąś bardzo niską klasą to nie jest dziwnym ze w przyspieszonym tempie szlag je trafił. powtarzam OPONA TRZY LETNIA NIE JEST STARA, JESLI BYŁA ODPOWIEDNIO PRZECHOWYWANA JEST 100% PEŁNOWARTOŚCIOWYM PRODUKTEM

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPONA TRZY LETNIA NIE JEST STARA, JESLI BYŁA ODPOWIEDNIO PRZECHOWYWANA JEST 100% PEŁNOWARTOŚCIOWYM PRODUKTEM

 

Bart nie strzęp sobie języka i tak zawsze znajdzie się jakiś dzidek co już w rocznej gumie "wyczuwa wyraźną różnicę" :) Przynajmniej jest się z kogo pośmiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ma 3 lata, w sezonie nadchodzącym będzie mieć już 4 - czyli w sumie opona tylko na najbliższy sezon, dla tego stara... Przynajmniej ja, nie chciałbym latać już na 5'letniej gumie.

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart nie strzęp sobie języka i tak zawsze znajdzie się jakiś dzidek co już w rocznej gumie "wyczuwa wyraźną różnicę" :) Przynajmniej jest się z kogo pośmiać.

 

no co prawda to prawda ;)

 

Teraz ma 3 lata, w sezonie nadchodzącym będzie mieć już 4 - czyli w sumie opona tylko na najbliższy sezon, dla tego stara... Przynajmniej ja, nie chciałbym latać już na 5'letniej gumie.

Pzdr

 

Powód?? znasz sie na technologii produkcji opon i użytych składników czy może ten częściej występujący pt. "bo tak" ?

Ale przynajmniej jest wesoło :D

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiem jak była przechowywana przez te parę lat wcześniej. Wiem natomiast jak zachowują się moje opony w samochodzie mające 4 lata i jak się zachowywały rok wcześniej. Jakbym miał zupełnie 2 różne opony (kupowałem nowe leżaki 2 letnie bodaj). Jakbym miał pewność, co do tego jak je przechowywano to spoko. Latałbym i 5'ty rok ;) Ale mając do wyboru opone nowszą i starszą (2 lata różnicy), z różnicą cenową ~50zł to chyba nie warto oszczędzać ;)

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tez nie warto przesadzac w zadna ze stron. opone przechowywana ekstremalnie zle poznasz od razu. no ale tak czy siak kto bogatemu zabroni ;)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu to ponawiam pytanie:

bieznik 4,2mm. Szczerze mi to nic nie mowi, duzo malo? Ile mniej wicej km na takim czyms sie jeszcze zrobi?

Edytowane przez Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość km przejechanych na danej oponie jest zależna od wielu czynników.

Od rodzaju opony, stylu jazdy, od motocykla i sposobu oddawania przez silnik mocy itp

Powiem jedynie, że np Dunlop Qualifier nowy na ok. 5,5mm na tyle i 4,5mm na przedzie. Podobne wysokości bieżnika ma Dunlop Mutant i Pirelli Dragon Supercorsa pro.

Rozrzut w przebiegach też jest duży.

Bridgestne BT56 w Hornecie 900 wytrzymał ponad 20 tyś. km, a z Pirelli Dragon Supercorsa w KTM 690 smc po 5 tyś. km nie było co zbierać.

654

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zakupiłem na allegro oponę Dunlop D207 tył z początku 2007, nowa leżakowana, 12 m-cy gwarancji, sklep EURO-ALBI 350PLN.

Przy jej pomocy chcę dojeździć moją przednią D207E która ma 2,5mm bierznika - kupowana jako 3 letni leżak.

Potem jak mnie kryzys nie pochłonie to jakiś świerzy komplet współcześniejszych opon.

A na razie wychodzę z założenia że lepszy starszy leżak niż (nie tak tania) nowsza używka.

Leżak jest cały czas pokryty sylikonem ochronnym, używka natomiast wystawiana na słońce, nie raz najechała na olej, krawężnik itp.

Na oponę narazie czekam jak ją założę i pojeżdżę to dam znać czy coś warta.

 

Tymczasem podsyłam wypowiedzi techników branży oponiarskiej nt leżaków

http://www.opony.com.pl/opony-porady-ekspertow/data-produkcji-opon-fakty-i-mity/?id=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...