Skocz do zawartości

problemy z XR'em 1200


maciejka69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma problemu, zmien olej teraz.

Chodzi o jak najszybsza zmiane oleju w celu usuniecia najwiekszej ilosci resztek po szlifowaniu, honowaniu i

pierwszych dniach mocnego docierania silnika.

Wiekszosc powinien i tak wylapac filtr, ale dlaczego mu nie ulzyc.

Dlatego w pierwszym okresie lejemy tani mineralny olej, ulatwiajacy zreszta docieranie.

Jak motocykl jezdzi, czy nie dymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o jak najszybsza zmiane oleju w celu usuniecia najwiekszej ilosci resztek po szlifowaniu, honowaniu

Ale tu nie było nawet delikatnego honowania, tylko sama i to druga już wymiana pierścieni, to jak ma się udać to docieranie?

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honowania nie było. Pytałem w trzech różnych serwisach HD w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu (przez wielu polecany). Wszyscy stwierdzili, że honowanie nie jest konieczne i mimo moich próśb nie zostało przeprowadzone. Motocykl jest na gwarancji i powiedziano mi, że jeśli koniecznie chcę, to zrobią to na moją odpowiedzialność i może się to wiązać z utratą gwarancji, więc odpuściłem. Cylindry oglądałem na własne oczy, miały wyraźne ślady honowania. Była wymiana pierścieni, uszczelek i szlifowanie z nagaru (wrzucałem zdjęcia). Czy docieranie miało sens czy nie, okaże się. Chyba niczemu nie zaszkodziło. Motocykl jak na razie jeździ bardzo dobrze, nie dymi, nie wyczuwam żadnych niepokojących stuków, płynnie oddaje moc. Olej z filtrem wymienię jutro.

 

czy w moim przypadku ma sens wizyta na hamowni? Czy test może wykazać coś sensownego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w moim przypadku ma sens wizyta na hamowni? Czy test może wykazać coś sensownego?

Jak wszystko ok, to ewentualnie po okresie docierania możnaby sprawdzić ciśnienie sprężania, a o hamownię to możesz się pokusić przed końcem gwarancji, by być pewnym, że parametry w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zużycie oleju jestem wyczulony teraz ;) Mierzę co 300-400km. Po remoncie zalali mi ok. 2,5 litra (tyle wchodzi między kreski). Po przejechaniu ok. 500km wymieniłem olej, starego zeszło ciut mniej niż 2,5 litra. Tyle też zalałem od nowa. Po przejechaniu 600km wydaje mi się, że utrzymuje się cały czas na podobnym poziomie

Edytowane przez maciejka69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem przed pierwszą jazdą w tym roku ponad pół litra, po 3.400 km. Nie wiele, w porównaniu z innymi (podobno każdy właściel XR dolewa), ale to pewnie dlatego, że ja go nie traktuję zbyt ostro. Tutaj znajdziesz temat o tym na amerykańskim forum miłośników modelu.

 

http://www.xr1200ownersgroup.com/site/showthread.php?7822-Excessive-oil-consumption

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tjaa. 1500 km przejechane i pojawił się nowy problem. Wyciek oleju spod pokrywy cylindra. Na razie nie powoduje dużego ubytku oleju, ale zobaczymy co dalej. Póki co zamówiono mi nowe uszczelki.........jhsghdgfd !

 

spod lewej czy prawej? :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam Zbychu przesadzasz.

A Honda nie miala identycznych problemow z jakimis swoimi sportowymi modelami pare lat temu ?

Wiekszosci moich kolegow Harleye chodza jak burza i nic sie nie psuje.

Adam, ale jeśli Twoi koledzy mają taką samą wiedzę o mechanice jak Ty to wcale się nie ma co dziwić, że ich motocykle chodzą bezawaryjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...