Skocz do zawartości

Silniki diesla już nie opłacalne?


murgal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykły ON, przeważnie ze stacji Auchan bo najtańszy w mieście. Zimą miasto i trasa łyka 6-7L, krótkie dojazdy do pracy zimą, 3-4km w mrozie lubi chlapnąć z 8 albo i lepiej. Teraz w mieszanej z przewagą miasta łyka 6L. Da się tym oszczędnie jeździć (bez zamulania) dzięki Nm które spokojnie wystarczają w zakresie do 2k RPM. Kręcenie do 3k RPM to już proszenie się o punkty karne, powyżej 3k zdarza się przy wyprzedzaniu za miastem.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowadziłem, ale byłem wożony autem z takim silnikiem przez kilka dni.

 

5 osób w środku, VW Touran 1.6 TDI 105km. Byłem naprawdę zaskoczony jak ten silnik radzi sobie z ciężkim bagażem. Do 140km/h rozpędzał się łatwo i żwawo. Spalanie również było pozytywnym zaskoczeniem, ale dokładnych liczb nie pamiętam.

 

Pzdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zupa z oszołoma to całkiem dobra (chyba) zupa. Ludziska ode mnie jeżdżą kupę lat i żaden silnik się nie wys*ał.

 

Ano, wporzo jest. Od 2 lat Gofer śmiga na tej ropie. Filtr paliwa ze*rał się krótko po zakupie więc nie obwinialiśmy paliwa za to. U mnie zimą też śmigał tylko na tym paliwie, bez żadnych dodatków i było git. Teraz też jest git.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec tankował na oszołomie przez 2 lata (Lancia Lybra 1.9jtd 2001r.) Paliła 6-7l w trasie, zatankował na Shell zwykłego diesla nie pamiętam nazwy, spalanie 5-6l w trasie. Czyli wyszła ze to pozorna oszczędność, bo spali od oszołoma więcej paliwa niż tego z Shell'a. A i wg ojczulka silnik chodzi ciszej i zrywniejszy teraz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem leję Shell bo mam blisko i jak zbiornik pusty to nie mam wyboru. Ale żadnej zmiany nie zauważyłem. Może gdybym jeździł więcej na ich paliwie to bym coś zanotował.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim paliwie jechaliśmy z mamą do Ojca do pracy do Holandii, Corsą 1.2, 1994r. prędkośc przelotowa na AB 120km/h, tankowaliśmy niemieckie paliwo - spalanie 9l/100km

 

To o ile wiecej niz na polskim ? ? ? :icon_mrgreen:

 

To co napisales nic nikomu nie mowi.

 

 

to jak jest z tym paliwem na zachodzie lepsze jest. czy nie ?

 

Powiem tak, bujajac sie moja 190 D na paliwie niemieckom robilem ca. 100 km wiecej niz na polskim.

 

Zbiornik paliwa 50 l

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim paliwie jechaliśmy z mamą do Ojca do pracy do Holandii, Corsą 1.2, 1994r. prędkośc przelotowa na AB 120km/h, tankowaliśmy niemieckie paliwo - spalanie 9l/100km

 

9 na trasie to mi pali astra 2.0 ale gazu

 

 

Powiem tak, bujajac sie moja 190 D na paliwie niemieckom robilem ca. 100 km wiecej niz na polskim.

 

Zbiornik paliwa 50 l

 

mnie w ivecu wychodzi 190-220km więcej

zbiornik 100l

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba moje samochody są popsute :ohmy:

Bo ile razy bym nie jeździł do Włoch, to czy na niemieckim, czy na włoskim paliwie, zawsze wychodzi mi tyle samo co na polskim :banghead:

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba moje samochody są popsute :ohmy:

Bo ile razy bym nie jeździł do Włoch, to czy na niemieckim, czy na włoskim paliwie, zawsze wychodzi mi tyle samo co na polskim :banghead:

 

podejrzewam, ze nie lezy to w kwesti Twoich aut, jest to z regoly uzaleznione od stylu jazdy - mowiac konkretniej od ciezkiej nogi - prawej - sie rozumie. Ale i to tez powinno byc zauwazalne.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...