Skocz do zawartości

Silniki diesla już nie opłacalne?


murgal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to czemu my mamy gorsze paliwo ??

 

Bo PL to kraj katolicki, wszedzie i do wszystkiegoi dodaje sie wody swieconej, no z ta swiecona to mze przesadzlem :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

 

Powiem tak, bujajac sie moja 190 D na paliwie niemieckom robilem ca. 100 km wiecej niz na polskim.

 

Zbiornik paliwa 50 l

 

:crossy:

Wyjawie ci taki sekret - to sie nazywa infrastruktura , obwodnice każdej wsi , autostrady i ładne drogi które nie powodują strat energii na hamowanie i rozpędzianie , stanie w korkach .

Za to Polska to jest jeden wielki teren zabudowany ze stertą mikrorond , świateł , głównymi trasami przez ciągi wioch , że o reszcie drogowych koszmarów nie wspomnę :bigrazz:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

Wyjawie ci taki sekret - to sie nazywa infrastruktura , obwodnice każdej wsi , autostrady i ładne drogi które nie powodują strat energii na hamowanie i rozpędzianie , stanie w korkach .

Za to Polska to jest jeden wielki teren zabudowany ze stertą mikrorond , świateł , głównymi trasami przez ciągi wioch , że o reszcie drogowych koszmarów nie wspomnę :bigrazz:

 

Ty wiesz swoje, ja wiem swoje.

 

Dziwne tylko, ze w Niemczech tankowalem polskie paliwo i robilem mniej km na swoim terenie - jak to wiec wyjasnisz ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też, do tego dochodzi więcej bio-komponentów i nie zawsze ilosc wskazana równa jest ilosci zalanej.

 

,

Wyjawie ci taki sekret - to sie nazywa infrastruktura , obwodnice każdej wsi , autostrady i ładne drogi które nie powodują strat energii na hamowanie i rozpędzianie , stanie w korkach .

Za to Polska to jest jeden wielki teren zabudowany ze stertą mikrorond , świateł , głównymi trasami przez ciągi wioch , że o reszcie drogowych koszmarów nie wspomnę :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też, do tego dochodzi więcej bio-komponentów i nie zawsze ilosc wskazana równa jest ilosci zalanej.

 

To, ze liczniki pomp pokazuja wiecej niz wydano to jest chyba wszystkim wiadome.

 

Po zalaniu zbiornika pod korek kasuje licznik.

 

Wiec wiem dokladnie ile spalil.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też, do tego dochodzi więcej bio-komponentów i nie zawsze ilosc wskazana równa jest ilosci zalanej.

 

Czy są jakieś testy przeprowadzone przez odpwoiednie instytucje ? Gdzie je można znaleźć ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak jest z tym paliwem na zachodzie lepsze jest. czy nie ?

 

Jeżdżąc świętej pamięci Vito.

Na włoskiej czy austriackiej ropie silnik pracował równiej ( wrażenie subiektywne ), ale ... szybkość wyższa o około 10-15km/h to już wrażenie obiektywne. Jako że jeździłem szybciej, po autostradach zużycie paliwa było nieporównowalne.

A teraz wielkie ALE, jak zacząłem tankować Orlenowską Vervę to Vitek zaczął jeździć jak na włoskiej czy austriackiej ropie. !!!

Navarą jeżdżę cały czas na paliwach Premum czyli Verva lub jej odpowiedniki z BP czy Statoil więc nie mam porównania.

Po prostu, należy tankować paliwa Premium bez Bio komponentów i będzie lepiej oraz niestety, drożej. Aczkolwiek w ogólnym całokształcie niekoniecznie :laugh:

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ociec tankuje zawsze 98 na stacjach wychodzac z zalozenia ze paliwa sa chrzczone i nie trzymaja parametrow.

Tankujac 98 wie ze ma pewnie z 94

Ja tankuje na shellu a ostatnio zatankowalem ten ich nowy wynalazek i jest git.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś testy przeprowadzone przez odpwoiednie instytucje ? Gdzie je można znaleźć ?

Są, takie same jak soli.

W Polsce sa wieksze "limity" bio komponentów niz w Niemczech i juz.

 

Moj ociec tankuje zawsze 98 na stacjach wychodzac z zalozenia ze paliwa sa chrzczone i nie trzymaja parametrow.

Tankujac 98 wie ze ma pewnie z 94

Ja tankuje na shellu a ostatnio zatankowalem ten ich nowy wynalazek i jest git.

Co do tej gwarancji, że 98 ma na pewno 94 to Ci powiem.Mam u siebie taką stacje paliwową co chrzci paliwa a przynajmniej jescze jakiś czas temu chrzciła.No i pewnego dnia zalałem tam paliwo 94.Auto zaczeło kichać i przerywać ą ze byłem w drodze do Wrocławia byłem zmuszony zawrócić co najmniej lekko zdenerwowany.Po powrocie na stacje okazało się że kolo ma już nie złą aferę i tłumaczył się, że przez pomyłkę nalał ON do benzyny.

Zaproponował mi żebym spościł ten syf i on zaleje mi czystą benzyne.No i tak zrobiłem z tym że przy nalewaniu nowej zazyczyłem sobie 98 tak na wszelki wypadek,mimo zapewnien że zbiornik z 94 jest już czysty.No i było by w porzadku gdybym nie dowiedział się po kilku dniach ,że gościu przepompował ten syf z 94 do zbiornika z 98 .

No i co miałem zrobić przecież mówił prawdę ,że 94 ma już czystą.

Edytowane przez danielpotas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny dowód że nowoczesna technika jest h.u.j.o.w.a :D

 

mnie tico na paliwie od saszy pali 5.2-5.5 w porze letniej tak samo jak na polskim paliwie ze stacji tylko że paliwo ze stacji kosztuje 5.72 (staniało 10gr ostatnio :D ) a paliwo od saszy kosztowało 35 zł za baniak 10l więc jak ktoś ma numer do saszy to go pozdrówcie i powiedzcie że micho chce cysterne :D

 

w sumie nie wiem co wlałem-koleś mi to sprzedał jako paliwo zza Buga ale analizy fizykochemicznej nie robiłem....

xt 600 na tym paliwie spadku osiągów nie ma, xr600 nie testowałem bo wszystko wypaliłem :D skuter jak na Polskim paliwie nie jedzie tak na ruskim też nie jedzie, tylko spalania nie mierzyłem....

 

jeździ tak samo-40KM piżdzik i tak nie jest rakietą i tak, nie testowałem vmaxa tico może ciut spadł, zresztą jechać tym autem ponad 120 po polskich drogach(raz na autostradzie z ciekawości go bujałem to poszedł coś koło 140 na zwykłej 95 i żle wyregulowanym gaźniku ale świadomość jakie będą skutki zderzenia z plastikowym słupkiem pokierowała szybko nogę na pedał hamulca :D ) to trzeba mieszkać z teściową i mieć niekochająca żonę i niechcianego bachora jako motywacje :D

 

nie leje żadnych verw ścierw bo szkoda kasy......o katalizator się nie martwie bo nie mam tego ekoświroskiego wynalazka( komuś sie przydała platyna i rod z niego widocznie :D do 95 roku tico nie miało katalizatora fabrycznie, miało prostszy gaźnik, i ciut lepsze osiągi , ale póżniej ekoterroryści zmusili świętej pamięci koreańskie konsorcjum do montażu jako warunek homologacji dla tego sztandarowego pojazdu elektoratu radia maryja...)....nie wierze że droższe 30gr paliwo da mi jakiekolwiek korzyści w konstrukcji z lat 80, która do tego jeżdżę jak emeryt.....

 

jak czytam jakie ludzie mają problemy bo na 10l paliwa było 0,1l sików nalewacza ze stacji i auto potem wymaga regeneracji pompy czy wymiany innej części za 4 cyfrową liczbę złotych a jego posiadacz ma myśli samobójcze to odechciewa mi się czegokolwiek nowego :D ..........

 

dobrze że ja nie mam takich problemów widzę 10gr tańsze paliwo to zjeźdzam tankuje a nie szukam BP czy statoila i płacę za kible i ładny budynek stacji....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez polatam se na Verwie Apką . Na zwykłej 95 wciąga 7-7,5L , skoro ma palić mniej , to po co czesciej tankować . Pytanie tylko o opłacalność . Spradze i dam znać .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, należy tankować paliwa Premium bez Bio komponentów i będzie lepiej oraz niestety, drożej. Aczkolwiek w ogólnym całokształcie niekoniecznie :laugh:

 

Może by to oszczędziło wiele wysranych wtrysków i pomp wtryskowych.

 

Ale qrna jak lać taką zupę jak się codziennie robi 60 km? A przecież 6 zł przekracza znacząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...