Skocz do zawartości

SIDI Vertigo czy S-MX PLUS


Rekomendowane odpowiedzi

Temat cyklicznie zdaje się przerabiany ;) Chyba każde (?) tego typu buty będą na początku mega sztywne, zanim się je rozrusza. Ja oddaję głos na SMX - aczkolwiek 2011 nie macałem. Część osób czepia się ich skrzypienia, ale IMO wyolbrzymiają. Poza tym nie jest to dla mnie wyznacznik czy but się nada, czy nie. Stare SMX są wygodne, dobrze usztywniają kopyto, no i przy dość solidnej glebie zdały egzamin w 100% (przy szlifie też :P) Z minusów - dość łatwo je 'odrapać'. Zakładam, że w nowszych nic nie popsuli ;) Może poza wyglądem -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe SMX Plus na pewno wyglądają lepiej od starej wersji, ale są też mniej sztywne od starych - cholewkę można spokojnie zgiąć w pół, podczas gdy stary model jest pancerny i sztywny. Może jest to jakiś ukłon w stronę wygody, ale jak dla mnie dyskwalifikuje to but sportowy.

 

Aha - przejeździłem prawie 5 sezonów w Sidi Vertigo i prawie 2 sezony w Alpinestars SMX Plus (stary model). Oba buty mają swoje wady i zalety, jednak w ogólnym rozrachunku bardziej wolę SMX, które uważam za ciut lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najbliższy sklep motocyklowy u mnie ma jakieś trampki a nie buty, a jeden model alpiny to mx5 który stoi u nich jak relikfia nie do dotknięcia, o przymiarce nawet nie myślę. Już naprawdę nie wiem na które się zdecydować :/ Mam dość dużą stopę, waszym zdaniem, użytkownicy, które będą wygodniejsze na "większą" stópkę?

Edytowane przez murgal

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, tematów o Verigo i S-MX Plus (starych) jest na tym forum od groma.

Jednak akurat mam nowe SMX-Plus i przyznam, że są zajebiste. Miałem dylemat, czy kupić Vertigo czy nowe S-MX Plus i pod każdym względem Alpinki dla mnie były lepsze. Są sztywniejsze, aczkolwiek wygodne (nic nie uwiera, żadne plastiki nie uciskają nogi), mają zawias, więcej protektorów, wewnętrzna skarpeta pozwala precyzyjnie ułożyć się stopie w bucie. Vertigo przy nich są miękkie i bardziej turystyczne niż sportowe. Nie testowałem ich w turystyce, chodzić się da, ale za dużo to nie ma po co :) . Jeśli chodzi o design, to jedni wolą SIDI, inni Alpinestars. Ja zdecydowanie należę do tych drugich :) .

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w smxach przejezdzilem z 5 sezonów czy jakoś tak i sa w swietnym stanie a do tego wyjątkowo wygodne. dwie gleby przezyly bez stresu. towar warty swojej ceny.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sidi Vertigo, po miesiącu na prawym bucie jedna z nitek puściła (tak o), ale szew jest podwójny wiec nic się nie rozjechało. Buty wystarczająco wygodne na powiedzmy max 2 godziny chodzenia, po rozluźnieniu wszystkich napinaczy. Zdecydowanie bardziej wygodnie na "sporcie", śmigałem w nich na BT 1100 gdzie pozycja jest jak na rowerze, po 50km poprosiłem kumpla o oddanie moto, stopy nie wytrzymały. poprzednie buty to były probikery... może moja opinia może nie być obiektywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pekniety szew może zdarzyć się każdemu bo to produkcja masowa. Sidi sa dla osob ktore maja dość szczupłą łydkę a alpina wybacza troche potężniejszą. moim zdaniem trzeba mierzyć bo pod względem jakości i bezpieczeństwa i jedno i drugie to najwyższa półka. wygląd? kwestia gustu

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie mamy SIDI i Alpinę, polecam bardziej Alpinę. SMX Plus stary model to praktycznie legenda wśród butów motocyklowych. Faktycznie klienci kupują nowy model, bo w starym udało im się przejeździć ponad 5 sezonów, nawet trochę na off-road :)

Teraz jest super cena na nowe SMX Plusy - 899zł. Cena będzie taka jeszcze do stycznia. S-MX 5 to buty bardziej turystyczny niż sportowy, SMX Plus sportowy w 80% a supertech w 100%. Supertech też teraz jest w promocji z 1500 na 1059zł.

www.4motos.pl

 

Internetowy sklep motocyklowy. Najlepsze marki w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie mamy SIDI i Alpinę, polecam bardziej Alpinę. SMX Plus stary model to praktycznie legenda wśród butów motocyklowych. Faktycznie klienci kupują nowy model, bo w starym udało im się przejeździć ponad 5 sezonów, nawet trochę na off-road :)

Teraz jest super cena na nowe SMX Plusy - 899zł. Cena będzie taka jeszcze do stycznia. S-MX 5 to buty bardziej turystyczny niż sportowy, SMX Plus sportowy w 80% a supertech w 100%. Supertech też teraz jest w promocji z 1500 na 1059zł.

 

To jak? Nowy model tańszy od starego? :) Muszą być lepsze ;)

 

Kumplowi w SMX'ach poszedł zamek - rozleciał się. Fakt faktem, że do końca doskonałe nie są, ale dają mi to czego od nich oczekuję - świadomość bezpieczeństwa. Gdy je zakładam po prostu mam uczucie, że nie tak łatwo będzie sobie urwać stopę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...