Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

jak dilnik pracuje to musi brać olej musi a w xj to normalne

 

Zgadzam sie Marek, mialem wczesniej XJ z 86r pila olej, teraz mam z 93 i dolewac czasami musze...

Ale to normalne... Problem zaczyna sie kiedy juz musisz wozic pod siedzeniem butle z olejem :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króćce gaźnikowe, które zakupić:

1. KLASA króćce gaźnikowe YA CHY-13 (73KM) cena 348, aktualnie niedostępne, trzeba czekć

2. LARSSON komplet króćców ssących gaźnika 4 sztuki CHY-13/4 cena 310,50, dostępne

 

Może macie jakieś inne propozycje? A może to są te same króćce?

Edytowane przez lysy600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króćce gaźnikowe, które zakupić:

1. KLASA króćce gaźnikowe YA CHY-13 (73KM) cena 348, aktualnie niedostępne, trzeba czekć

2. LARSSON komplet króćców ssących gaźnika 4 sztuki CHY-13/4 cena 310,50, dostępne

 

Może macie jakieś inne propozycje? A może to są te same króćce?

 

... jeździsz tą starszą XJ-tką ? ... to peszek ... króćce do nowszych typów max 134,30 złociszy ... bierz te tańsze ... to w sumie to samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj z larssona!! Nie wiem czy zmienili producenta tych proccow ale te co ja kupilem to katastrfa. Mam nadzieje ze przezyja ten sezon

 

No właśnie, mogą stare, zleżałe. Zadzwonie do klasy,narazie są tam niedosrępne, może sprowadzą, ale też niewiadomoco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyciągnąłem króćce, na 2 i 3 cyl. są w stanie nienaruszonym. Na 1 spękane lekko na kołnierzu (od str gażnika) ale nie jest źle. Natomiast na 4 cyl pęknięcie na kołnierzu prawie na wylot. Znajomy poradził mi, żeby zakleić pęknięcia klejem do klejenia szyb samochodowych. On tak kiedyś zrobił z króćcami od jakiejś kawy. Również na naszym 4um ktoś polecał tą metodę, wytrzymało mu bez problemu już 2 sezony. Nie widzę więc na razie sensu kupować szajsowate króćce za 3 stówy, jutro biorę się za klejenie starych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poskładałem, ale na starych uszczelkach. W sobote troche pojeździlem. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie pojawiające się czasami takie ćwierkanie, troche jak świerszcz. Pojawia się po zamknięciu gazu lub przy jeździe z niewielkim otwarciem przepustnic. Czy może to być wina łapania lewego powietrza przez jakieś nieszczelności między głowicą a króćcami?

Na następny piątek (brak terminów) jestem umówiony na regulacje gaźników i chę żeby bylo do tego czasu wszystko ok, żeby zajeli się samami gaźnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiające się czasami takie ćwierkanie, troche jak świerszcz. Pojawia się po zamknięciu gazu lub przy jeździe z niewielkim otwarciem przepustnic. Czy może to być wina łapania lewego powietrza przez jakieś nieszczelności między głowicą a króćcami?

 

... mam podobnie ... jak moto nierozgrzane i ssanie za szybko zamknę ... a króćce mam nowe tzn w styczniu jakos wymienione ...

Edytowane przez kriss.g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Mam do Was pytanie. Do jakich prędkości dociągacie biegi kiedy ostro przyspieszacie? Mam moją XJ'tke od niedawna, a niestety obrotomierz mam niesprawny i nie chciałbym zakatować sobie silnika. Uprzedzę od razu niektórych z radą o wymianie obrotomierza - zbieram się do tego, ale to 300zł a naprawa nie specjalnie możliwa, bo jest mały akcesoryjny i nie jest skręcony, tylko zagnieciony.

 

Mam nadzieje, że ktoś mi odpisze, bo koledzy z forum xj jakoś nie chcieli pomóc.

 

kristekk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Troche dziwne pytanie bo skoro masz zepsuty obrotosciomierz to i tak nie bedziesz wiedzial przy jakich obrotach zmieniasz biegi. Ale nie masz sie co martwic. Mozesz ciagnac do czerwonego pola bez obawy ze uszkodzisz silnik. Tak to juz japonczyki skostruowali ze ma wytrzymywac do tych 12 tys. obr. Ja zmieniam przy 4 tys.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...