Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Posiadam taka manetki, ale jak na razie od wiosny leżą w szufladzie i czekają aż się za nie wezme. Kupilem je za 90 zeta o ile pamietam, mają dwie pozycje grzania z jak to nazwał kumpel cieple i bardzo ciepłe. Teraz czekam na odbiór XJ od mechanika, okazało się że mam 2 wypalone zawory choć z początku myślałem że to jakaś poważniejsza awarja :) .

pozdrawiam Kropelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pack84, dzięki za linki. Wysłałam zapytania z fotkami do tych firm i dostałam odpowiedź od jednego gościa: cytuję "Brak możliwości zespawania tego stopu.Parametry wytrzymałosciowe będą zbyt małe." Tak więc będę szukać nówek. Jak nie będzie jutro padać to zrobię zdjęcia szybki - może wtedy doradzicie: lepić czy nie.

Co do uwag o mojej jeździe, to chętnie spotkam się z Wami oko w oko, czy raczej koło w koło, na ulicach. Widze jednak, że panowie z daleka tak więc ciężko będzie to zrealizować. Może w przyszłym sezonie. :)

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałam odpowiedź od jednego gościa: cytuję "Brak możliwości zespawania tego stopu.Parametry wytrzymałosciowe będą zbyt małe."

No to przynajmniej gosc byl u czciwy i nie probowal z g***a bata ukrecic.

Wskocz na allegro jest tam pare XJ na czesci, nie mailuj tylko tel w reke ,dzwon i nie becz juz nad soba.

Nikt tego za ciebie nie zrobi.(nie zadzwoni)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale, ale !!! Zbigu, nie emocjonuj się tak! Jak nie chcesz, możesz mi nie udzielać porad!

Ja szukam tylko najprostszej drogi załatwienia sprawy. Poza tym sama się tym zajmuję, a jak będzie trzeba to i motocykl do imentu rozbiorę...

 

ps. a ja głupia myślałam, że jak będę czekać z założonymi rękami, to ktoś wreszcie przyjedzie do mnie z nowym, jeszcze ciepłym zestawem podnóżków!!! :) :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech glupia ty, glupia ty :biggrin:

 

A tak na popwaznie, w Pile sa lub byly co najmniej 2 XJ na czesci.

Obie byly wystawione na allegro.

Jak znajde namiary to ci wysle na PW.

 

do imentu rozbiorę...

 

ps. a ja głupia myślałam,

 

Co to znaczy ,,DO IMENTU,, :icon_mrgreen: :biggrin: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Właściciele wspaniałych XJ-ek!

... Moje dzisiejsze wybryki na motocyklu, zakończyły się dla tego ostatniego w następujący sposób:

... Nie będę publicznie opowiadać jak to się stało, bo mi wstyd. Nawet bardzo, ale mam nadzieję, że nikt nie będzie dociekał...

 

... swoją drogą dziwne że większosć facetów chwali się jak to dzwony zaliczyli i inne upadki ... a kobiełki zatrzymują to dla siebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co drodzy forumowicze, wydaje mi sie ze koniec sezonu zbliza sie nieublaganie :) teraz juz trzeba powoli myslec przygotowaniu do nowego :), jakies plany w zwiazku z tym?

Na pewno przed zimą olej + filtr. Jeżeli finanse pozwolą to jeszcze na koniec sezonu przegląd klawiatury, co może się skończyć wymianą łańcuszka rozrządu - coś mi tam stanowczo za głośno cyka. A na wiosnę nowa opona na przód i kilka drobiazgów lakierniczych. Z zakupów niekoniecznych to top case z mocowaniem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem przez zime dorobic lub kupic tulejki do zawieszenia oraz komplet opon. Planowalem tez sciagnac opony i wypolerowac ranty felg i uchwyt pasazera oraz przerobic wydech ale z racji wypadku musze zrezygnowac narazie z tych planow.

 

Cale szczescie ze czesci sa dosc latwo dostepne i mysle ze nie bedzie problemu z naprawa motocykla. Zastanawaim sie tylko teraz czy korzystac z okazji i kupic w takim samym malowaniu bak, czy tez kupic polki i sprawdzic na 100% czy przypadkiem rama tez nie ucierpiala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem przez zime dorobic lub kupic tulejki do zawieszenia oraz komplet opon. Planowalem tez sciagnac opony i wypolerowac ranty felg i uchwyt pasazera oraz przerobic wydech ale z racji wypadku musze zrezygnowac narazie z tych planow.

 

Cale szczescie ze czesci sa dosc latwo dostepne i mysle ze nie bedzie problemu z naprawa motocykla. Zastanawaim sie tylko teraz czy korzystac z okazji i kupic w takim samym malowaniu bak, czy tez kupic polki i sprawdzic na 100% czy przypadkiem rama tez nie ucierpiala.

 

Ja na Twoim miejscu po takim wypadku zerknal bym na rame... masz na to w sumie cala zime

 

Co do moich planow to na wiosne, wymienie olej plus filtry, ustawiona jest super wiec nie wiem czy dawac ja do speca co by ustawil gazniki.... a jeszcze pytanie - co z akumulatorem? wyciagacie na zime?? bo ja nie wycignalem i mialem spory problem z nim na wiosne, juz myslalem ze bedzie nowka sztuka ale jakos zalapal i trzyma teraz dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze pytanie - co z akumulatorem? wyciagacie na zime?? bo ja nie wycignalem i mialem spory problem z nim na wiosne, juz myslalem ze bedzie nowka sztuka ale jakos zalapal i trzyma teraz dobrze

Wyciągam akumulator i raz na miesiąc doładowuje. Po tej zimie akku było w idealnym stanie. Poza tym mój motocykl stoi przez zimę w nieogrzewanym garażu, a niska temperatura niedoładowanym akumulatorom nie służy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem przez zime dorobic lub kupic tulejki do zawieszenia oraz komplet opon. Planowalem tez sciagnac opony i wypolerowac ranty felg i uchwyt pasazera oraz przerobic wydech ale z racji wypadku musze zrezygnowac narazie z tych planow.

 

Ile mniej wiecej krzycza za polerki tych elementow? Czy sam polerujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich planow to na wiosne, wymienie olej plus filtry, ustawiona jest super wiec nie wiem czy dawac ja do speca co by ustawil gazniki.... a jeszcze pytanie - co z akumulatorem? wyciagacie na zime?? bo ja nie wycignalem i mialem spory problem z nim na wiosne, juz myslalem ze bedzie nowka sztuka ale jakos zalapal i trzyma teraz dobrze

Wyciagam aku bo motocykl stoi w blaszaku. Raz na miesiac nalezaloby naladowac akumulator i do wiosny wytrzyma.

 

Polerki chcialem robic sam. Bede zreszta robil ale tylko uchwyty dla pasazera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar pozbyc sie farby scansolem lb lepiej wypiaskowac, nastepnie papier scierny od 400 potem 600, 800 , 1000, 1500 i na koniec 2000. Koncowy efekt polysku powinien sie pojawic po uzyciu filcu (mozna kupic rozne konsowki do wiertarki) z pasta polerska. Roboty bedzie sporo bo uchwyty sa porowate ale mysle ze warto.

Co do rantow felg to nie sa one pomalowane ale niestety pokryly sie wartstwa tlenkow skutek pasywacji aluminium i dlatego sie nie swieca. Tutaj powinno wystarczyc uzycie walcowatej i moze stozkowej koncowki filcowej do wiertarki z pasta polerska.

 

To jest info od goscia ktory posiada xjte do ktorej dawalem juz linka ze zdjeciem w tym temacie. Wyszlo mu to calkiem fajnie bo widzialem na zywo ta xjte wiec tak chyba bede robil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...