Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

... przy obrotach rzędu 4500 do 5000 strasznie brzęczą mi zegary ... to typowy objaw dla XJ 600N czy mam szukać przyczyn ??

Chyba jest normanle w XJ, że w jakimś zakresie obrotów motocykl ma dokuczliwe wibracje. U mnie to okolice 4 krpm, co przekłada się na zmniejszoną przyjemność jazdy w najbardzeij lubianym przez mnie zakresie prędkości. Teraz czeka mnie wymiana zespołu napędowego, spróbuję założyć mniejszą zembatkę z tyłu, może coś się poprawi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodowe?? A ktory z silnikow samochodow osiaga 10,5tys obr/min w dodatku z zalozonym wspolczynnikiem bezpieczenstwa.

 

Jak wymieniac to albo na orginalne albo na zamienniki przeznaczone do tego modelu. Najtaniej to chyba znalezc silnik w dobrym stanie o ile nie masz zamiaru robic tego sam. Ostatnio na allegro byl silnik za 600zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przy obrotach rzędu 4500 do 5000 strasznie brzęczą mi zegary ... to typowy objaw dla XJ 600N czy mam szukać przyczyn ??

Nie przejmuj się za bardzo. Każda rzędówka ma w pewnym zakresie "łaskotki". Jak miałem XJ to miałem to samo. Ok 4000 tysiączków drżała troszkę a jeśli chodzi o zegary...w tym przypadku wszystko może troszke pobrzęczeć. Zależy to od mocowania (a dokładnie od spasowania części)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) czesc :P jestem tu nowa, i nie miałam czasu przeczytać Waszych postów. ale też jeżdze XJotą diversion, z roku 91, silnik mam 95, i sobie chwale., chętnie powymieniam jakieś wiadomości :D

... wariatka na xj ... he he he ... witaj ... z reguły witamy się na Powitalni http://forum.motocyklistow.pl/Powitalnia-f80.html ... ale co mi tam ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam podobny problem: przy jakiś 4 - 5 tyś. obr. coś mi brzęczy a dokręcałem już chyba wszystko i dalej brzęczy,nie mam pojęcia co to może być...

Pozdrawiam Leon

to nie jest problem, naprawdę. to normalka dla tych motorków tak więc nie doszukuj się dziury w całym tylko delektuj jazdą :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest problem, naprawdę. to normalka dla tych motorków tak więc nie doszukuj się dziury w całym tylko delektuj jazdą :D

pozdro

... będę sie delektował ... szkoda że przy najprzyjemniejszych obrotach ... drażniący dźwięk taki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do uzytkownikow xj 600 51J...

 

Czy ktos z Was wymienial pierscienie? To byly orginalne czy moze podpasowane z samochodowych?

 

Pozdrawiam.

 

Jaki masz przebieg ze myslisz o wymianie pierscieni???

 

O dorabianiu zapomnij, jesli juz faktycznie nie idzie latac to popatrz za innym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! musze z przykroscia stwierdzic ze zakonczylem sezon i moja Xj stoi juz w garazu:( coz moge powiedziec, nie dalismy rady ze wzgledu na temarature:( ja ostatni tydzien przelezalem w lozku na antybiotykach niestety i nie chce wracac do tego :D poniewaz garazowalem pod chmurka mialem problemy tez odpalaniem - minusowe temperatury nie sluzyly.

ps. Zbig nie udalo sie jeszcze sprzedac Twojej? widze ze dalej stoi na aukcji. cena nie powiem atrakcyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Zbig nie udalo sie jeszcze sprzedac Twojej? widze ze dalej stoi na aukcji. cena nie powiem atrakcyjna...

 

Stoi i nic sie nie dzieje mialem 2 ofert zamiany na skuter :icon_mrgreen:

I bylo kilka telefonow ze na 100% biore jade itp, ale jakos klient nie dojechal.

Jak nie teraz to pojdzie na wiosne.

Tylko prawda jest taka ze wolalbym teraz sprzedac bo juz mam cos upatrzonego i ewentualnie przez zime nowy sprzet podszykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...