Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

czy u Was spalanie 6 czy 5,6 l jest normalne?

5 nawet 7 litrow to normalne. Zalezy od stylu jazdy. Przy ekonomicznej to w okolocach 5 moze 5.5. Gdy chce sie jednak poswirowac po miescie i to jeszcze w dwie osoby to spali nawet 7,5 :icon_exclaim:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy moto gornej granicy zyzycia paliwa chyba niema ;-) Wszystko zalezy od stylu i szybkosci jazdy.

U mnie 6l/100km w tym 60% trasa, przelotowa 110 ( przy wyprzedzaniu 140-150) 35% to miasto kilka dni duzo cykli start na ssaniu( zimny silnik) do roboty 5km i stop. Pozostale 5% to ,,test drive,, ( czyli wyglupy na lotnisku :-).

Zwazywszy na wiek mojego sprzeta ('90) mysle ze jest to bardzo zacny wynik. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja dzis osiagnalem spalanie ponizej 5l (rekord :)). 65% trasa z plecaczkiem, reszta po miescie w miare spokojnie. Nudny jak nudny, mi tam sie jeszcze nie znudzil :wink:, ale na pewno jest za cichy i ma za chude opony :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudny jak nudny, mi tam sie jeszcze nie znudzil :clap:, ale na pewno jest za cichy i ma za chude opony :]

Nudny moze i trochw jest, ale wynika to z powodu tego iz jest w 100% przewidywalny, moc oddawana jest wzorowo, mechanika na wysokim poziomie. (jak mialem jawe, ta nie byla nudna, ciagle czyms potrafila zaskoczyc) ale nie o takie ,,emocje,, nam chodzi. :cool:

Mi rowniez sie nie znudzil i chyba dlugo nie znudzi, co do opon to przychylam sie do opini, chociaz specjalnie nie odczuwam jakiegos dyskonfortu, w koncu to jest kategoria sport-turystyk, a nie typowy torowy sport ,czy za cichy?? Pochwale sie :wink: Moj na 100% NIE bo mam TAAAKie tlumiki ( ryczy jak ch...ra :-))). http://www.bsm-exhausts.com/main/index.html i tu real foto http://img218.imageshack.us/my.php?image=kopiaimg17032bk.jpg :) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tlumiki byly strasznie ciche. Nie slyszalem ich w ogole. Jedyne co docieralo do moich uszu to szum zaworow. Wywiercilem po 4 dziury w tylnej przegrodzie i rycy :) Dla mnie jeszcze malo ale nie chce robic sita z tlumikow. Natomiast juz mam plan na ich przerobke majaca na celu zarowno poprawe wygladu jak i zwiekszenia ilosci dB. Drogie to nie bedzie ale potrzebny jest mi dobry spawacz i bedzie git.

 

Opony fakt sa za cienkie takze ja bede zakladal szersze. Narazie jestem w fazie planowania i dowiadywania sie od innych posiadaczy jakie maja kapcie i jak im sie jezdzi. Docelowo chce zeby z tylu siedziala 130 ale nie wiem jak dobrac wysokosc zeby sie nie wypatrzyla. Pare xjtek z taka opona na tyle juz widzialem. Na przod ponoc dobrze jest wsadzic 100.

 

Xjta nudna??? Ja tego powiedziec nie moge :cool: Mi juz brakuje tylko 4mm do zamkniecia przedniej opony. W zakretach jezdzi sie banalnie prosto dzieki czemu moge cieszyc sie glebokim pochyleniew w zakrecie. Ostatnio na bardzo kretym odcinku nadazylem za hornetem 600 :wink:. Dlatego musze zalozyc szersze oponki i lekko podniesc podnozki bo w zakretach jezdzi sie swietnie. Nic nie plywa a przerzucanie w szykanie yamaszki nie sprawia problemu mimo pelnego baku i 208kg wagi.

 

Wszystko zalezy co sie lubi. Na autostradzie emocji sie nie dozna ale do tego sluzy hayabusa. ale na kretej drodze jest miodnie. Banalnie proste prowadzenie daje duuzo frajdy.

 

 

Ps Zna ktos szerokosc tylnej felgi ale wewnetrzna w miejscu gdzie opiera sie opona???? Wtedy bym wiedzial co moge zalozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps Zna ktos szerokosc tylnej felgi ale wewnetrzna w miejscu gdzie opiera sie opona???? Wtedy bym wiedzial co moge zalozyc.

 

 

Zmierz suwmiarka zenetrzna szerokosc felgi i odejmij kilka milimetrow grubosci scianek.

 

Pozdrwiam

marian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odjalem 6mm od zewnetrznej srednicy i wychodzi na to ze spokojnie mozna na tyl zalozyc 130/80-18 a szerokosc rekomendowana jest troche mniejsza niz szerokosc felgi. Na przod 110/80-18 rowniez bez problemu wejdzie i rowniez szerokosc rekomendowana jest ciut mniejsza niz szerokosc felgi. Szerokosci felg przedniej i tylnej mieszcza sie w wartosciach granicznych min/max i sa blisko rekomendowanych

Informacje bralem ze strony avona bo tylko tam mozna takie dane wyczytac. Done dotycza opon roadrider

 

http://www.avonmotorcycle.com/us/en/Produc...ype=TouringXply

 

130/80/18 zalozona mozna zobaczyc tutaj:

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=101006563

 

Jeszcze nie wiem jak sie na tym jezdzi bo gosc mi nie odpisuje ale sie dowiem. Bez watpienia wyglada znacznie lepij niz marne 110. Patrzac na wysokosc opony to widzialem tez na allegro 130/70 ale mysle ze lepiej uklada sie 130/80.

 

Pytanie tylko czy podobnie jest u innych prodycentow bo ja bym chcial pirelli sport demon

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadałem kiedys tez taką Yamaszke (xj 600 51j rok 88 moc73 KM) Wspaniały motocykl do turystyki nigdy mnie nie zawiódł ,objechałem nim Niemcy Austrie i Włochy.Zero problemów technicznych jedyną niedogodnością była regulacja zaworów płytkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

odnośnie kilka postów wyżej tj.Maryś ja mam XJ'96 i robiłem ostatnio wycieczkę ok.300 km i wyszło mi spalanko na poziomie ok.4/100 km ,jazda była spokojna 100 - 110 km/h ,sam i to była trasa,bez miasta.Muszę zaznaczyć,że mam wersje 50 KM to może dlatego i takie spalanie...

Pozdrawiam Leon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie Diversion malo pali. Kolega mowil ze wychodzi mu wlasnie 4 litry przy jezdzie 110km/h. Mojemu bratu w diversionie 91r. wyszlo 4,8 z plecaczkiem. Starsza xjta pali wiecej. Ale zrobilem 330km i jeszcze pare litrow plywa w baku. Mysle ze jeszcze 40km jest do przejechania. A zaliczylem wjazd na Żar, Salmopol, Rownice, Kubolonke i Przejazd przez Koniakow gdzie tez jest duzo winkli i tutaj krecilem do 6-6,5tys a na trasie jechalem 110-120. Takze uwazam ze jest niezle jak na moja staruszke :icon_razz: Ostatnio wyszlo mi spalanie 5,01 przy jezdzie 100 na trasie ale palowaniu na winklach i w polowie jezdzie w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostanio na trasie przy spokojnej jeździe 100-110km/h na trasie ponad 200km zmieściłem sie ponizej 4l/100km (dokladnie wyszło 3,8l/100km a zmierzyłem dokładnie).

 

A tak przy okazji to poszukuje uszczelniaczy do przedniego zawieszenia i oleju.

Jakiej marki uszczelniacze najlepiej kupic? (marka takie zeby nie było to jakies g....)

Jaki olej?

Ile oleju wchodzi w 1 lage? (posiadam model z roku '93 więc lagi sa te cieńsze)

Ile można zapłacic za sama wymiane 2 uszczelniaczy u jakiegos mechanika?

Czy sa jakies kruczki które trzeba wiedziec przy wymianie takich uszczelniaczy?

 

z góry dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do uzytkownikow strszych xjtek.

 

 

Jak wam swieca swiatla??? Co prawda w nocy nie sprawdzalem ale w porowniau do diversion swieca slabiej. Lampa jest zolta i obawaim sie ze w nocy bedzie kicha.

 

Zmienialiscie zarowki na mocniejsze moze?? W serwisowce co do zarowki pisze mi tylko 60/55W

 

Czy zarowka philips bluevision 60/55 da poprawe??

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponowne wznowienie tematu!

 

Z tymi światłami to faktycznie żadna rewelacja, ale w nocy coś jednak widać.

 

Natomiast ja mam problem. Nie działa mi prędkościomierz. linka ok bo kilometry naiwja normalnie ale nie pokazuje prędkości :)

Czasami np po deszczu pokazuje, ale tylo jakiś czas a potem znowu przestaje.

Może ktoś rozbierał licznik i coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banalnie proste prowadzenie daje duuzo frajdy.

Stary zaznacz jeszcze , ze masz progresy z przodu i rocznik 1991 , te starsze jesli chodzi o prowadzenie w szybkich winklach nie są taką bajką , trzeba sie przyzwyczaić , światła wydają sie faktycznie słabiutkie , szczególnie w słoneczny dzień myslałem , ze mam tylko postój a jednak świeciły mijania .A co do licznika to ciekawe czemu po deszczu wskazuje prędkość ? Moze potrzebuje przesmarowania ? odkręć i popryskaj go od srodka WD 40 , na krótką mete starczy , a przy okazji bedziesz wiedział , ze wystarczy coś nasmarować .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...