Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

hmm... fizycznie jest to wykonalne, tylko na jakiej podstawie? nie żebym się spieszył z kasowaniem, po prostu pytam: wątek nie ty zakładałeś, portal też nie twój, więc?

jsz

 

Rozumiem Cie. To byla propozycja i sadze, ze nie tylko ja mam takie zdanie na temat harybowego kacika wzajemnej adoracji znajdujacego sie pod adresem http://www.yamahaxj.pl/forum/index.php

 

Pozwole sobie przytoczyc kilka nickow:

Vivaldi, Emcio, Zbig, TomaszB polecieli stamtad w podobny sposob i bez zadnego wyjasnienia.

 

Mozna ewentualnie dorzucic adres alternatywnego forum

http://www.fuy.com.pl/

zeby nie bylo faworyzowania.

 

koniec politykowania z mojej strony, bo nie o to tutaj chodzi.

Edytowane przez Mazzzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ty Mazzi ciągle to samo... Daj już sobie spokój z tym i śpij spokojnie...

Udzielaj sie na tym waszym FUY i gra i nie oczerniaj i nienapiętnuj kolejny raz naszego Wortalu i Forum Yamaha XJ - ja nie wypisuje nigdzie na forach o was historyjek , cytowanych waszych wypowiedzi na tematy te i owe.. Ludzie mają wolną wole i niech sami ocenią gdzie chcą sie udzielac na jakim forum czy to Fuyowym czy YamahaXJ czy też na innym.

Nic więcej nie piszę bo nie chce tutaj robić jakiegoś OT i rozpoczynać dyskucji 10-setny raz.

 

Szerokości wszystkim użytkownukom XJ-tej życzę i może do zobaczenia na trasie..

 

pozdro

haryb :)

www.haryb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty Mazzi ciągle to samo... Daj już sobie spokój z tym i śpij spokojnie...

Udzielaj sie na tym waszym FUY i gra i nie oczerniaj i nienapiętnuj kolejny raz naszego Wortalu i Forum Yamaha XJ - ja nie wypisuje nigdzie na forach o was historyjek , cytowanych waszych wypowiedzi na tematy te i owe.. Ludzie mają wolną wole i niech sami ocenią gdzie chcą sie udzielac na jakim forum czy to Fuyowym czy YamahaXJ czy też na innym.

Nic więcej nie piszę bo nie chce tutaj robić jakiegoś OT i rozpoczynać dyskucji 10-setny raz.

 

Szerokości wszystkim użytkownukom XJ-tej życzę i może do zobaczenia na trasie..

 

 

Spie spokojnie, nie napinaj sie - tylko wywal nasze posty i nasze zdjecia ze swojego forum o co wielokrotnie prosilismy Ciebie. Liste osob, ktore tego chca dostales. Wtedy bedzie ok.

 

Dla tej wolnej woli niech wiedza jaka tam polityke prowadzisz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ponieważ jestem nowym użytkownikiem Diversji, proszę mnie nie rugać za nieużywanie opcji :szukaj: - ale użyłem i nie znalazłem. Wracając do tematu, w mojej xj po wrzuceniu jedynki i puszczeniu sprzęgła czuję lekkie szarpanie nie można tego nazwać ślizganiem się sprzęgła a raczej ząbkowaniem. Przy zmianie na innych biegach sprzęgło sie nie ślizga a silnik ciągnie i przyspiesza bez objawów ślizgającego się sprzęgła. Ten problem występuje tylko przy ruszeniu, nie jest to mocne ząbkowanie i trwa tylko przez chwilkę w momencie puszczenia dźwigni sprzęgła. Nie wiem czy winę za ten stan mogą ponosić tarcze sprzęgła bo podejrzewam również damper tylnego koła. Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ jestem nowym użytkownikiem Diversji, proszę mnie nie rugać za nieużywanie opcji :szukaj: - ale użyłem i nie znalazłem. Wracając do tematu, w mojej xj po wrzuceniu jedynki i puszczeniu sprzęgła czuję lekkie szarpanie nie można tego nazwać ślizganiem się sprzęgła a raczej ząbkowaniem. Przy zmianie na innych biegach sprzęgło sie nie ślizga a silnik ciągnie i przyspiesza bez objawów ślizgającego się sprzęgła. Ten problem występuje tylko przy ruszeniu, nie jest to mocne ząbkowanie i trwa tylko przez chwilkę w momencie puszczenia dźwigni sprzęgła. Nie wiem czy winę za ten stan mogą ponosić tarcze sprzęgła bo podejrzewam również damper tylnego koła. Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Pozdrawiam.

Hmmm, mialem cos podobno w fazerze zaraz po kupnie. Jak ruszalem to szarpal, musialem go wysoko krecic zeby tego nie bylo. Winne okazaly sie fajki. Sprobuj pokrecic rozrusznikiem w ciemnym pomieszczeniu i sprawdz czy nie ma przebicia.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No jestem pod wrażeniem, kolega Lime82 , miał rację winne okazały się fajki ale wymienię równiez przewody wysokiego napięcia. Dzieki i pozdrawiam.

O fak, przeciez ja zartowalem :bigrazz: :lalag:

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam do was dwa pytania. Jak długo rozgrzewacie swoje xj-ty przed jazdą.A drugie pytanie to w jakiej pozycji powinien być ustawiony kranik PRI czy On??Czy odpalać na PRI a później przełączyć na ON?Czy to zależy od tego ile ma sie w baku paliwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje jakoś koło 1 min a potem ostrożnie i powoli w drogę, choć lepiej potrzymać dłużej.

odpalaj i trzymaj na ON, chyba że miałeś sucho w gaźnikach to z PRI.

Do takiej serii pytań najlepiej nadaje sie jako odpowiedź: znajdź w necie książkę obsługi do XJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam do was dwa pytania. Jak długo rozgrzewacie swoje xj-ty przed jazdą.A drugie pytanie to w jakiej pozycji powinien być ustawiony kranik PRI czy On??Czy odpalać na PRI a później przełączyć na ON?Czy to zależy od tego ile ma sie w baku paliwa??

 

Odpalam na ssaniu (chyba, że dopiero co jeździłem) - obroty na początku 1500 - 2000, w czasie gdy zapinam kurtkę rosną do 3000, zmniejszam ssanie tak, żeby obroty spadły do ok 2000, zakładam rękawice, zamykam ssanie i jadę bez żadnych objawów zimnego silnika. Nie wiem, czy jest to poprawne, ale pytałeś jak długo rozgrzewamy, a nie ile należy to robić.

Nigdy nie musiałem korzystać z PRI - nawet zimą, gdy nie jeździłem przez 2 - 3 tygodnie, a mam XJ600 rocznik 95 z podciśnieniową pompką i ogrzewaniem gaźników olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...