Skocz do zawartości

moje pierwsze moto - czarna CBR 600 F2


Youtro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po roku oczekiwania... W moim garażu pojawiła się kolejna Honda, tym razem zostawia jeden ślad i kręci się nieco wyżej ;) wiem, że 600cm3 to sporo jak na pierwszy motocykl, ale przy moim temperamencie 250-500 na długo by nie starczyła ;) poza tym, do tego motocykla czuję respekt, a to się przydaje przynajmniej na początku.

 

Zdążyłem się już trochę z nią zaprzyjaźnić dokonując pierwszej naprawy (wisząca "na włosku" klema, dzięki której motocykl gasł i nie ładował aku w czasie jazdy) już wszystko ok!

 

Ma troszkę popękanych plastików, ale poza tym stan jest super. W zakupie pomagał mi doświadczony motocyklista, więc najważniejsze, że technicznie jest kosa :) no może poza łańcuchem, który troszkę słychać na niskich obrotach, ale to zrobię na wiosnę.

13102011097.jpg

Edytowane przez Youtro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że 600cm3 to sporo jak na pierwszy motocykl, ale przy moim temperamencie 250-500 na długo by nie starczyła ;)

 

Skoro masz taki temperament to powinienes sobie kupic max 250. Wlasnie teraz kupilismy F2 dla kolegi po kims kto tez sobie kupil na pierwszy motocykl. 100km nia zrobil...

 

Ale Twoje zycie, Twoj wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie teraz kupilismy F2 dla kolegi po kims kto tez sobie kupil na pierwszy motocykl. 100km nia zrobil...

Nie rozumiem. Już zdążył się wyłożyć? Wypadki na motocyklach to nie są winą ich pojemności lecz braku wyobraźni i zimnej krwi w sytuacjach krytycznych. Szukałem spokojniejszego moto, ale się nie udało. Z czasem doszedłem do wniosku, że CBR'ka będzie nawet lepsza niż Bandit600 na początek z uwagi na niższą masę i moc osiąganą na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taki temperament to powinienes sobie kupic max 250.

 

Daj spokój :icon_eek:

 

Doskonały wybór Youtro :lalag: Motocykle są dla ludzi i jak dla mnie mógł sobie kupić nawet 1000rr - skoro ma rozum to wie jakie są konsekwencje "kozaczenia" na takim sprzęcie. Powtarzam się wiem... ale i na 50tce można zostać inwalidą w najlepszym przypadku.

 

Pozdrawiam i szerokości :happy:

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taki temperament to powinienes sobie kupic max 250....

 

:lalag: :buttrock: :notworthy:

 

Nie rozumiem. Wypadki na motocyklach to nie są winą ich pojemności lecz braku wyobraźni i zimnej krwi w sytuacjach krytycznych. Szukałem spokojniejszego moto, ale się nie udało. Z czasem doszedłem do wniosku, że CBR'ka będzie nawet lepsza niż Bandit600 na początek z uwagi na niższą masę i moc osiąganą na wysokich obrotach.

 

 

Obys nie uswiadomil sobie tego szybciej niz Ci sie wydaje, a i nie dopasowuj sobie formy do tresci.

 

... skoro ma rozum to wie jakie są konsekwencje "kozaczenia" na takim sprzęcie.

Zechcesz mnie uswiadmic co ma rozum, swiadomosc i znajomosc konsekwencji z psyhomotoryka ? ? ? :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogien hehehe jak Cie tylko nie poniesie to dasz rade:)))))ale jak znam zycie to po kilku dniach czy tygodniach odkrecisz na tarsie do konca :)))) a wypadek???????hmmm cos o tym wiem ....najechal mnie samochod jak ruszalem ze swiatel wiec nie ma zasady..powodzeniaaaaaaa :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lalag: :buttrock: :notworthy:

 

 

 

 

Obys nie uswiadomil sobie tego szybciej niz Ci sie wydaje, a i nie dopasowuj sobie formy do tresci.

 

 

Zechcesz mnie uswiadmic co ma rozum, swiadomosc i znajomosc konsekwencji z psyhomotoryka ? ? ? :icon_mrgreen:

 

:crossy:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychomotoryka

jeśli za wspomniany "rozum" przyjąć psychikę to odpowiedź nasuwa się sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F2 szatanem nie jest. Grunt, że dobrze się prowadzi i wybacza błędy... No i Rajder jest ogarnięty.

 

Osobiscie nie znam motocykla ktory wybacza bledy :icon_mrgreen: co najwyzej male pomylki :icon_mrgreen:

 

No wlasnie jezeli jest ogarniety, osobiscie rzekl bym ma wyjezdzona odpowiednid ilosc km a w tym przypadku raczej NIE ! :icon_mrgreen:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychomotoryka

jeśli za wspomniany "rozum" przyjąć psychikę to odpowiedź nasuwa się sama :)

 

 

Wbiles w wikipedie, tylko, ze nie zrozumiales o szco chodzi :icon_mrgreen: Rozum nie ma nic z psychika, bo mozna miec IQ = 170 i byc psychicznie chorym lub miec np zaburzenia rownowagi - kumkasz ?

 

Mi jakos nic nie nasowa sie samo nie dopasowuj wiec formy do tresci, lub odwrotnie :icon_mrgreen:

 

Dalej nie odpowiedziales wiec na postawione pytanie. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuberto, co się stało? onet nie hula?

 

Raczej nie jestem bardzo ogarnięty i zdaję sobie z tego sprawę. Trochę pojeździłem, nabrałem respektu do motocykla, wiem co potrafi i czym to może skutkować. W odróżnieniu od szybkiego auta trudniej go zatrzymać, jest wrażliwszy na podmuchy wiatru i szybciej traci przyczepność. Za każdym razem gdy wsiadam na moto mam tego świadomość i mam to w głowie jadąc. Raczej nie przewiduję, żebym miał zatrzymać się na drzewie czy innym pojeździe z powodu nadmiernej szybkości. Mam trochę km przejechanych przedewszystkim autem, więc nie musicie mnie traktować jako zupełnego świerzaka, spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W odróżnieniu od szybkiego auta trudniej go zatrzymać, jest wrażliwszy na podmuchy wiatru i szybciej traci przyczepność. Za każdym razem gdy wsiadam na moto mam tego świadomość i mam to w głowie jadąc. Raczej nie przewiduję, żebym miał zatrzymać się na drzewie czy innym pojeździe z powodu nadmiernej szybkości.

 

Gratuluję nabytku, ale niestety - z tego, co piszesz, masz niewielkie pojęcie. Różnic jest znacznie więcej.

I nie wierzę, że nie będziesz odkręcał. Każdy tak mówi, a potem...

Uważaj na siebie :biggrin:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...