Skocz do zawartości

Cbr F4i - pomiar łańcuszka rozrządu


Lukki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

spoko nie chcialem nikogo obrazic i z nikogo sie nie wysmiewam.tez malo wiem,koleszka kupil f4is i sie uporczywie klocil ze mna ze pokretlo sluzace do reg obrotow sinika to ssanie i ze tak sie zmienia dawke paliwa jak sie kreci.zakonczyl sezon w polowie sezonu.moto sprzedal bo kazda srubka u niego sluzyla do regulacji czegos.lukki sorry jak obrazilem ,licze na spotkanie w nastepnym sezonie w mielnie na wspolna jazde oczywiscie.panie Piotrze pozdrawiam,g3d pozdrawiam rownierz.bez spiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko nie chcialem nikogo obrazic i z nikogo sie nie wysmiewam.tez malo wiem,koleszka kupil f4is i sie uporczywie klocil ze mna ze pokretlo sluzace do reg obrotow sinika to ssanie i ze tak sie zmienia dawke paliwa jak sie kreci.zakonczyl sezon w polowie sezonu.moto sprzedal bo kazda srubka u niego sluzyla do regulacji czegos.lukki sorry jak obrazilem ,licze na spotkanie w nastepnym sezonie w mielnie na wspolna jazde oczywiscie.panie Piotrze pozdrawiam,g3d pozdrawiam rownierz.bez spiec.

 

Nie było w tym nic ani złego ani tym bardziej złośliwego. Zażartowałeś z kolegi który nie zna własnego motocykla.

Nie będę kolejny raz powtarzał o stosowaniu napinacza z FZR w CBR bo to zaczyna być nudne.

Motocyklista powinien wiedzieć o swoim motocyklu tyle ile potrzebne jest do bezpiecznego użytkowania go na drogach publicznych a o resztę powinien się martwić jego mechanik.

Oil nie ma spięć , ja tu tylko sprzątam.

Czasami staram się nakierować na problem ale nadal nie potrafię naprawić motocykla przy pomocy forum człowiekowi który nie potrafi opisać awarii lub zdejmuje fajkę ze świecy podczas pracy silnika :icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie zgadzam,tego co nie wiem nie tykam oddaje do mechanika,czasem pozwoli popracowac razem z nim i tak sie ucze,co umiem zrobic sam robie sam.2 bieg musze wymienic ialbo wodzik,ale za to zaplace niech robi ten co wie jak.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś czy idzie w ogóle gdzieś dostać poza ASO króćce łączące gaźniki z airboxem? Bo moje wyglądają jakby się paliły :icon_eek: i ciągnie mi nimi lewe powietrze

 

larsson ma take rzeczy z zamiennika. nie wiem czy akurat do twojego motocykla ale do bardzo wielu modeli. proponuje sprawdzić wlasnie tam

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

larsson ma take rzeczy z zamiennika. nie wiem czy akurat do twojego motocykla ale do bardzo wielu modeli. proponuje sprawdzić wlasnie tam

 

Prędzej króćce łączące kolektor z gaźnikami dostaniesz jako zamienniki. Te o które pytasz raczej tylko ASO.

--== XtzParts.com - części do XTZ 660, XTZ 750, TDM 850, TRX 850, TDM 900 ==--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

larsson ma take rzeczy z zamiennika. nie wiem czy akurat do twojego motocykla ale do bardzo wielu modeli. proponuje sprawdzić wlasnie tam

 

 

Skoro na stronie larsson nie mają tych króćców to jest sens do nich pisać za nimi?

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory panowie, jakoś zle pokojarzyłem. oczywiscie chodzilo mi o te gaznik głowica. te do airboca raczej nie beda dostępne.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wydaje mi się ze honda w F4i montowała łańcuszki rozrządu DID. Jaki to rocznik?

Z własnego doświadczenia wiem, że łańcuszek ciężko sprawdzić czy jest wyciągnięty.

Oryginalny napinacz się nie cofa, może iść tylko do przodu jak szczur w butelce.

Jedyny wpływ na luzowanie łańcuszka zależnie od temperatury silnika może mieć materiał z jakiego wykonany jest trzpień.

Cofanie się napinacza świadczy o jego zużyciu.

Napinacz może się też cofnąć od dużych wibracji wywoływanych przez zużyty łańcuch.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, już nie chciałem się kłócić z jednym przedmówcą, nie ma możliwości żeby napinacz się cofał w tym modelu. Orginalny łańcuszek rozrządu, montowany w fabryce to łańcuszek z oznaczeniem "M", czyli Tourmax'a albo jak kto woli, Borg Warner'a.

 

Jako, że napinacz się nie cofa, uważam, że dobre przerobienie napinacza z FZR jest doskonałym wyjściem. Jak ktoś uważa za problem, dłuższy trzpień w napinaczu FZR, to na to też jest sposób.

76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, już nie chciałem się kłócić z jednym przedmówcą, nie ma możliwości żeby napinacz się cofał w tym modelu. Orginalny łańcuszek rozrządu, montowany w fabryce to łańcuszek z oznaczeniem "M", czyli Tourmax'a albo jak kto woli, Borg Warner'a.

 

Jako, że napinacz się nie cofa, uważam, że dobre przerobienie napinacza z FZR jest doskonałym wyjściem. Jak ktoś uważa za problem, dłuższy trzpień w napinaczu FZR, to na to też jest sposób.

 

Jeżeli tak twierdzisz (a masz do tego prawo ) to wytłumacz mi dokładnie co dzieje się z tym łańcuszkiem w momencie odstawienia motocykla do garażu i stygnięcia silnika ?

czekam na wyjaśnienie

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że ten mit że napinacz jest bez zwrotny wzioł sie z tego że nie można go palcem cofnąć tylko jaką sile wytwarza nacisk palca

w porównaniu do sił występujących przy termicznym kurczeniu(skracaniu) sie łańcucha

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...