Jump to content

Tor Lublin

chomiczon
 Share

Recommended Posts

1. Podobno mieszkańcom sam tor nie przeszkadza a 2/3 z nich jest za budową ekranów dźwiękochłonnych czy jak je tam zwał. Wiadomo lepiej wszystko wrzucić do jednego worka że hałas itp a ziemię przez to trzeba sprzedać deweloperowi.

2. Budowa toru gdzieś tam gdzieś tam pod Lublinem wiąże się ze zmiana zagospodarowania przestrzennego.

3. Tor 1100m ten miał ponad 1400m.

Zresztą w ogóle co tu gadać jak zamkną ten obiekt to nowy powstanie tak samo szybko jak ten w Pionkach czyli może kiedyś a najlepiej wcale.

na jana pawła chłopaki bedą proste szlifować

Już od dawna szlifują, bo tam nie musisz wyłożyć 40zł za wjazd :icon_mrgreen:

Zresztą, o co to całe zamieszanie. Mają zamknąć, niech zamykają. Robią tylko z ludzi baranów. Teraz rzesza ok. 3500 "facebookowców" będzie walczyć o tor.

Wiadomo, że takie obiekty muszą istnieć. Jeśli nie Lublin, to jest Radom, są obiekty w innych miastach. Mi wycieczka do Radomia nie przeszkadza. Skoro tam są lepsi gospodarze, wolę im zapłacić za możliwość treningu w bezpiecznych warunkach. Ludzie są leniwi i chcą mieć wszystko na miejscu. Skoro motocykliści z Warszawy mogą przyjeżdżać do Lublina, to "Lublin" też może jeździć tam, gdzie są tory kartingowe, motocyklowe i inne. Chcieć to móc.

Edited by piecyk

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Chyba temat jest inny.

Jak znajdzie się kupiec na ten teren to zostanie sprzedany, bo użyteczność typu doszkalanie i zawody sportowe to w tym kraju przegrywają póki co z hipermarketami i deweloperami co to potrafią wszystko obiecać.

Z pewnością nie chodzi tu o hałas, choć pamiętam, że były protesty mieszkańców Okęcia coby lotnisko zlikwidować:)

Hałas to temat zastępczy-ale życzę protestującym Kauflanda albo Biedronki w tym miejscu wreszcie będzie cisza:)

24cefcm.jpg

• 4 weeks later...

Ja pooglądam wyścigi samochodowe na Brnie. Może Ciebie josza tam zobaczę. Podobno jeździsz tam na treningi w terminach, kiedy są imprezy samochodowe... :icon_rolleyes:

Trochę jak Trinity na 996 pod prąd na autostradzie...

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Powiem krótko.. wstyd mi za miasto w którym się urodziłem. Nie było mi dane skorzystać z tego toru (brak czasu, praca) choć wybierałem się kilka razy. Ale dla mnie sprawa jest prosta.

1. Mieszkańcy

Pewnie większość z nich to stare zawistne grzyby, którym przeszkadza nawet płynąca w rurach woda i kłuje ich w oczy, że młodzi zbierają się pod ich blokami, ''ZBIERAJĄ SIĘ'' bo nic złego nie robią.

Mieszkańcy sami sobie wybierali miejsce do życia, wiedzieli co jest obok. To ich własna decyzja. Nie wiem o co mają teraz pretensje. Jeśli im hałas przeszkadza - niech zmienią osiedle!

2. Hałas

Dlaczego zatem nie przenieść warszawskie Okęcie czy londyńskie Heathrow z obu stolic daleko poza miasto? Przecież hałas wokół nich jest znacznie większy niż na torach. Jak do tej pory jeszcze nikt o tym nawet nie pomyślał... dziwne.

Myślę, że na większości ulic większych polskich miast (bynajmniej w Wawie) w godzinach szczytu panuje większy hałas a mieszkania drżą od przejazdu pociągu czy nawet tramwaju. Dlaczego nikt tego nie zauważy?!

3. Konsekwencje

Młodzież straci miejsce relaxu i miejsce do rozwijania swoich bezcennych umiejętności, które mogą uratować życie. Niestety w razie pozbawienia ich toru, te umiejętności będą zdobywać na ulicach, co zaowocuje wieloma dramatami...

Jedynym podmiotem, który skorzy skorzysta w pełni na zamknięciu toru, będzie głupi deweloper, który postawi kolejne szare pudła i natrzepie kasy. No i może paru urzędników weźmie solidne łapówki.

A ww. stare zawistne grzyby będą zadowolone, że mają wreszcie ,,spokój" (to jest tutaj najbardziej chore).

4. Co zrobić?

Bronić toru do końca! Pisać petycje do władz, polityków, protestować. Moim zdaniem nowy tor nie powstanie w miejsce starego. Miasto wykręci się kryzysem albo pustą kasą - jak to zwykle w Polsce bywa. Obiecanki cacanki

Edited by kubagsx

freude am fahren

Dla mnie sprawa jest prosta. W urzędzie nie ma po prostu asertywnej, trzeźwo myślącej osoby, która na te wszystkie żale mogłaby odpowiedzieć: "Tor był tu wcześniej, wielu mieszkańcom nie przeszkadza, więc możecie sp...lać". Oczywiście do mediów ten przekaz można by sformułować inaczej. Facio, który "myślałem że to taki mały tor kartingowy i że czasem będą tu jeździć gokarty" albo jest totalnym frajerem albo jechanym kłamcą. Kwestia wyników ankiety jest ciekawa. Nie wierzę, że w kraju gdzie istnieje procedura legalizacji samowoli budowlanej nie ma biurokratycznych możliwości utrzymania a nawet rozbudowy tego toru.

Dopada nas szara polska rzeczywistość :(

Lublin ma specjalne strefy ekonomiczne z których nic nie wynika.

Lublin jest przykładem miasta jak nie robić inwestycji.

Już na dzień dobry wjeżdżając 17 od Warszawy po drodze dojazdowej do miasta wojewódzkiego! widać jak miasto dba o swój rozwój...

Nikt nie chce tu inwestować a firmy które próbują biją głową w mur.

Czy tor będzie? Szczerze jestem niepoprawnym optymistą i w sytuacjach beznadziejnych widzę promyk nadziei lecz niestety nie Lublinie :(

Przykro się robi patrząc jak miasto jest ciągniete w dół złymi decyzjami ostatnich 30 może więcej lat...

Mimo wszystko życzę nam wszystkim by stał się cud :D

Z tego, co ja słyszałam to rozdmuchał to prezes tej spółdzielni (to chyba jest ten gościu, co się wypowiada na filmie, Malon czy jakoś tak). Ponoć smaruje setki pism do wszystkich świętych, ale co ważniejsze - ma jakieś plecy, gdzie trzeba. Artur Lis pokazywał mi okna jego mieszkania (też widoczne na filmie) - facet dostał zgodę na przesunięcie okna. Kompletnie demoluje to wygląd elewacji. Pokażcie mi, kto normalny może dostać zgodę na coś takiego! Dlatego, według mnie niestety sprawa toru jest przegrana :banghead:.