Skocz do zawartości

Stuki w silniku FZR 1000 i brak mocy.


a_rtu_r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj wracając od dziewczyny na motocyklu, strasznie cos zaczeło mi stukać w silniku, do tego motocykl jest strasznie słaby, tzn ledwo jedzie. Nie chce sie wkręcać na obroty, maksymalnie do 4 tys i dalej nic. Nie znam się za bardzo na mechanice silnika i naprawdę nie wiem co jest grane. Stuki dobiegaja jakby bardziej z prawej strony motocykla. Jakby ktoś miał podobny problem, i go rozwiązał to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj wracając od dziewczyny na motocyklu, strasznie cos zaczeło mi stukać w silniku, do tego motocykl jest strasznie słaby, tzn ledwo jedzie. Nie chce sie wkręcać na obroty, maksymalnie do 4 tys i dalej nic. Nie znam się za bardzo na mechanice silnika i naprawdę nie wiem co jest grane. Stuki dobiegaja jakby bardziej z prawej strony motocykla. Jakby ktoś miał podobny problem, i go rozwiązał to proszę o pomoc.

A kiedy był ostatni serwis robiony i ewentualnie co było robione? Rozrząd ? zawory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdiagnozujesz tego na forum. Zaprowdz motocykl do mechanika. Rownie dobrze moga to byc panewki

Oczywiście że nie zdiagnozuje, ale niech przynajmniej napisze kiedy coś przy swoim moto robił, niech będzie przestroga dla innych. Jeżeli rozrząd był sprawdzany wieki temu to mógł przy nagłej zmianie obciążenia przeskoczyć łańcuszek o ząbek, wtedy opisane objawy by się zgadzały. Ale w sumie to nie zmienia faktu że moto powinno do mechanika iść

PS: I nie radził bym więcej w takim stanie motocykla odpalać :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to kiedy były te naprawy robione to naprawdę nie wiem, bo motocykl kupiłem niedawno (jakies 3 tyg temu).

I do piatku działał bez zarzutu, choć takie słabo słyszalne stuki były, ale nic pozatym. Motocykl działał super.

 

A poprzedni właściciel nic nie wspominał o naprawach, prócz wymiany oleju, no i synchronizacji gaźników którą to miałem zrobić w tym tygodniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stukanie bylo naprawde bardzo "małe". Jeśli tak można powiedzieć:) Jak go kupiłem to nie słyszałem żadnych stuków, potem w trakcie użytkowania, co prawda krótkiego zaczeły się te stuki.

 

Oczywiście że nie zdiagnozuje, ale niech przynajmniej napisze kiedy coś przy swoim moto robił, niech będzie przestroga dla innych. Jeżeli rozrząd był sprawdzany wieki temu to mógł przy nagłej zmianie obciążenia przeskoczyć łańcuszek o ząbek, wtedy opisane objawy by się zgadzały. Ale w sumie to nie zmienia faktu że moto powinno do mechanika iść

PS: I nie radził bym więcej w takim stanie motocykla odpalać :icon_evil:

 

Oczywiście motocykl do mechanika zawiozę, no bo przecież nie zostawie go tak:)

 

Dzięki za radę żeby go nie odpalać.

 

Nie orientujecie się ile taka naprawa może kosztować? - Żeby mechanik ze mnie nie "zdarł":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że koszty to się dopiero zaczną.

 

Zdaję sobie z tego sprawę, że to nie będzie kwota rzędu 200 czy 300 zł.

 

Ale teoretycznie ile mechanik możę wziąć za wymianę łańcucha rozrządu, czy zrobienie koło tych luzów zaworowych, jeśli ja dam mu części?

Edytowane przez a_rtu_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mam fzr 1litrową. Ja ją robiłem nie dawno samemu bo jak mechanik mi wciskał ze w takich maszynach to tylko panewki powiedział ze to około kwoty 1200zł A co się okazało był slizgacz łańcuszka który zapłaciłem za niego 35zł. Tak więc dla mnie się nie opłaciło dać mechanikowi bo od motorów jest jeden w mojej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głośniej jak z tego filmu to poszła Ci panewka korbowodowa i prócz wału, panewek to masz jeszcze korbe do wymiany, o tym że na 90% masz przytartą głowicę nie wspominam. Spuść olej i poszukaj złota - możesz też miskę zrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...