Skocz do zawartości

Eko - jazda


Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie tak jezdzilem w okolicach 2500 obrotow, ale padlo na uszy, ze biegi nalezy zmieniac przy max momencie, ale na trojce jest to juz predkosc zakazana przez kodeks drogowy w miescie i "slychac" silnik, nie piszac juz o tym, ze zachowanie auta zacheca do agresywnej jazdy. No ale portfel tego nie wytrzymuje :)

 

A jakie beda najnizsze obroty z jakimi mozna jezdzic ekonomicznie i nie szkodzac silnikowi?

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sobie siana, lataj jak masz ochote. Ja w swoim aucie wykorzystuje w mieście zakres do ~3, czasem 3,5 tys obrotów. W trasie do ok~ 5,5 tys przy wyprzedzaniu. W nowym superbie ojca komp pokazuje, kiedy zmienic bieg i na jaki, w jaki sposob przyspieszac itd, i... wierz mi, różnica jest rzędu 1,5 - 2 litry, przy strasznym zawracaniu sobie dupy. Nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździj tak żeby nie przeciążać silnika

2-3 tys dla benzyniaka jest ok , moment jest w miarę płaski, poszukaj wykresów z hamowni dla swojego silnika

u mnie między 2,4-5tys odchyłki są do 10NM

 

btw. eko nie znaczy zamulanie i jazda emeryta :flesje:

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko to przede wszystkim myślenie do przodu. Płynna jazda to podstawa, bez zbędnego i zbyt długiego przyspieszania między światłami. Powinieneś jeździć tak aby część prędkości wytracić oporem powietrza oraz hamując silnikiem, czyli ruszasz, przyspieszasz i widząc czerwone z przodu wrzucasz luz lub odejmujesz gaz i kulasz się tak, dohamowując tylko przed zatrzymaniem. Często obserwują polskich debili za kółkiem i żal mi ich. Do czerwonego 30m a oni redukują i gaz co by szybciej tam dojechać i dłużej postać na czerwonym. :banghead:

 

Oczywiście jadąc w ten sposób spotkasz wielu głupków którym się to nie spodoba bo niby zamulasz, ale jest to właściwy styl jazdy więc pie**ol frajerów, jak im się nie podoba to niech zostaną w domu.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład taką Warszawę przed kompletnym zakorkowaniem ratuje właśnie szybka jazda. Większość to samochody służbowe i nikt się nie przejmuje zużyciem paliwa, bo jak powszechnie wiadomo dla firmy od zysków ważniejsze są koszty:)

Eco-driving najczęściej widać w weekendy-pięć zamulaczy potrafi przyblokować trzypasmową jezdnię.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład taką Warszawę przed kompletnym zakorkowaniem ratuje właśnie szybka jazda. Większość to samochody służbowe i nikt się nie przejmuje zużyciem paliwa, bo jak powszechnie wiadomo dla firmy od zysków ważniejsze są koszty:)

Eco-driving najczęściej widać w weekendy-pięć zamulaczy potrafi przyblokować trzypasmową jezdnię.

Ale między tymi służbówkami trafiają się prywatne auta, których właściciele płacą za paliwo z własnej kieszeni i dlatego mają prawo się przejmować jego zużyciem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale między tymi służbówkami trafiają się prywatne auta, których właściciele płacą za paliwo z własnej kieszeni i dlatego mają prawo się przejmować jego zużyciem .

Jasne, ale jak tak globalnie obserwuję, bo codziennie ponad 100 km po Wawie robię.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzac ekonomicznie wezmie 7 litrow, jedzac 'normalnie' 9...

Benzyniakiem jezdzic ekonomicznie w dzisiejszych czasach? To chyba corsa 1,2...

Zaloz gaz i po problemie...

Mam peugeota 406 1.8 11o km 10 l gazu bierze... Max przy palowaniu 12 l. po miescie. Sekwencja, gaz 3 letni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Eco-driving najczęściej widać w weekendy-pięć zamulaczy potrafi przyblokować trzypasmową jezdnię.

Ale Eco-driving wcale nie musi oznaczać zamulanie choć wiadomo że to nie kręcenie do odcinki tylko szybkie osiąganie prędkości przelotowej i przewidywanie sytuacji na drodze. A zamulacze tylko myślą że są eco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... ale jak taki eco-driver rusza ze świateł tempem żółwim i zamiast 10 przejeżdża 5 samochodów, to mało która sytuacja drogowa wzbudza we mnie taką frustrację.

Ja nie wiem, jak to jest, że nawet swiftem 1.0 starszej generacji, który nie generuje przyspieszenia, udaje mi się ruszać ze świateł pierwszą. I wcale nie walczę zaciekle z pedałem gazu i drążkiem zmiany biegów.

Nie rozumiem, jak w tak upierdliwym do poruszania się samochodem mieście można mieć aż tak bardzo innych użytkowników drogi w dupie i po zapaleniu się zielonego dopiero wrzucać jedynkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...