Skocz do zawartości

Rewanz.


Gość Sestorme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jak z PL do UK jechałem miałem podobną akcję!!! Byłem bardzo zmęczony, wjeżdżałem na autostradę, i jadę sobie bardzo blisko linii pasa autostrady, ale wciąż jadę swoim pasem (tym którym się dołącza i się w końcu kończy), nie wiem czemu, ale szybko nie włączałem się do ruchu jakoś mi się nie chciało, byłem rozkojarzony . Miałem już wjechać na pas autostrady, kiedy odruch zadecydował o tym, że się spojrzałem przez ramie, a w tym momencie zobaczyłem jak wielkie koła Tira są dosłownie na wyciągnięcie ręki!!! Gdybym się nie obejrzał to wjechałbym pod koła... Tir jechał szybciej niż ja. Zostanie mi do w pamięci na długo.

 

hehe a jeśli chodzi o chodzenie, to też jak zmieniam "pas ruchu" pieszo, patrzę się przez ramię. Nie umiem już inaczej :D:D:D

 

szerokości!!!!!!!

 

Oglądanie się przez ramię to podstawa, niestety w Polsce mało kto tego uczy, ale jak mieszkasz w UK to napewno wiesz że tam praktycznie każdy tak robi.

To naprawdę niewymaga wiele wysiłku, jest o wiele łatwiejsze i skuteczniejsze niż w puszce, a potrafi przy tym uratować życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę niewymaga wiele wysiłku, jest o wiele łatwiejsze i skuteczniejsze niż w puszce, a potrafi przy tym uratować życie.

 

Na motorze - uważam tak samo. W puszce to wg mnie bardzo nie wskazane, wręcz duży błąd.

 

Co prawda na ulicy się za sobą nie oglądam ale jakiś czas temu jadąc w tesco wózkiem ;P wyjechała mi jakaś babka (jechałem dosyć szyblo bo mi się śpieszyło) z bocznej alejki a ja od razu przez lewe ramię zerknąłem do tyłu czy mam wolną drogę i dopiero jak sie upewniłem że nic nie ma to ją ominąłem :D

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę nie wymaga wiele wysiłku

Wysiłek mięśni karku przy obracaniu głowy rośnie geometrycznie w stosunku do wzrostu prędkości ;) Na pocieszenie można powiedzieć, że powyżej pewnej prędkości oglądanie się przez ramię i tak nie ma sensu, bo w tym czasie "motór" pokonuje jakieś 200 metrów na sekundę i lepiej patrzeć, co się dzieje z przodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie się przez ramię to podstawa, niestety w Polsce mało kto tego uczy, ale jak mieszkasz w UK to napewno wiesz że tam praktycznie każdy tak robi.

To naprawdę niewymaga wiele wysiłku, jest o wiele łatwiejsze i skuteczniejsze niż w puszce, a potrafi przy tym uratować życie.

 

Ano, lifesaver to podstawa i bardzo dobry nawyk. Nie raz uratował mi dupsko. Niedawno zacząłem prawko kat.B, miałem już pierwsze jazdy, w poprzek centrum miasta w godzinach szczytu, pierwszy raz autem na publicznej drodze. Obawiałem się że nie będę używał lusterek i strącę jakiegoś bikera kiedyś. Ale po spotkaniu stwierdzam że w lewe lusterko patrzę częściej niż do przodu i przy każdej zmianie pasa mam niekontrolowany odruch patrzenia przez lewe ramię. Nawet Pani instruktor zwróciła mi uwagę na ten odruch jako że to niby fajny nawyk i takie tam. Jestem z tego dumny.

 

 

Wracając do szkła - straż pożarna ma takie urządzenia do bicia szyb samochodowych, w postaci jakby długopisu. Urządzonko działa tylko gdy użyje się go w rogu szyby. Na środku szyby nic nie zdziałasz, co najwyżej jakąś kropkę narysujesz.

 

bo w tym czasie "motór" pokonuje jakieś 200 metrów na sekundę i lepiej patrzeć, co się dzieje z przodu :P

 

 

Wiesz... jak lecisz 720kmh (200m/s) to po h*j się oglądać, żadne auto i tak Cię nie wyprzedzi. :banghead:

 

No chyba że źle coś policzyłem...

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... jak lecisz 720kmh (200m/s) to po h*j się oglądać, żadne auto i tak Cię nie wyprzedzi.

Do tego zmierzam ;) A poważnie to sam mam z tym dylemat, bo jestem przyzwyczajony do "rzutu oka przez ramię" przy zmianie toru jazdy, ale przy szybszej jeździe to jest czasami niefajne (po pierwsze telepie głową, po drugie warto ogarniać sytuację i stan drogi przed moto)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą, niezły kretyn, łapę przez szczelinę do auta wsadzać. Nic tylko bym na to czekał. Jak ktoś ma podstawy bjj (a trochę ludzi je ma), to od razu dźwignie założy i idiota by jęczał z bólu z łapą w samochodzie. Ja na sparingach klepałem czasem walkę z doświadczonymi łebkami 30kg lżejszymi, więc i pudzianem nie trzeba byc.

 

Ty to w ogole jestes ekseprt od sztuk walki... koleś włożył rękę przez szybę do auta, jaką dzwignie chcesz mu założyć?:D Na łokieć? Musaiłbyś swoje nogi wyrzucic przez szybe i wyprostować całe ciało, jak byś to zrobił w renault clio to sam Nogueira by ci pogratulował.

 

 

Co do tematu, to ewidentna wina motocyklisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zikko ekspercie, masz jakieś kompleksy, że musisz kwestionować każdą wypowiedź z kwestii sztuk walki? jeśli jedyną znaną dźwignią jest dla ciebie balacha i przy wszystkim musisz wrzucać nogi na przeciwnika, to lepiej się nie odzywaj.

Edytowane przez Domestos_WC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

hehe a jeśli chodzi o chodzenie, to też jak zmieniam "pas ruchu" pieszo, patrzę się przez ramię. Nie umiem już inaczej :D:D:D

 

szerokości!!!!!!!

 

He he ... mam tak samo. Więcej, czasem macham palcem sygnalizując zamiar skrętu :icon_mrgreen:. W zależności od stanu psychicznego używam różnych palców, jak np. mam wqurwicę to "migam" środkowym :icon_razz:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to w ogole jestes ekseprt od sztuk walki... koleś włożył rękę przez szybę do auta, jaką dzwignie chcesz mu założyć?:D Na łokieć? Musaiłbyś swoje nogi wyrzucic przez szybe i wyprostować całe ciało, jak byś to zrobił w renault clio to sam Nogueira by ci pogratulował.

Sporo jest technik niezapasniczych. Przytrzymanie i zlamanie palca. Jest to relatywnie proste i do wykonania siedzac bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technik zapaśniczych takich jak łamanie palca to ja nie znam, ogolnie nie znam sie na zapasach wiec moze ;)

 

natomiast jezeli chodzi o BJJ to dzwignia na palec nie wchodzi w rachube :D Forum motocyklistow to chyba nie miejsce na popisy pseudo wiedzą o sztukach walki.

 

 

ps. nie kwestionuje każdej wypowiedzi o sztukach walki, tylko te głupie a że twoje wszystkie są głupie to juz inna sprawa.

 

Przepraszam za off topic.

Edytowane przez Zikko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to rozumieć? Oceniam obiektywnie, jak każdy tutaj...

 

Ocena nigdy nie jest obiektywna, tak BTW.

 

Nigdzie nie pisałem, że kierowca auta zachował się poprawnie. Dla mnie to że puszkarz zachował się lekkomyślnie to normalne - miał tu niewiele do stracenia. Napisałem kto i dlaczego jest większym gamoniem z tych dwóch gości. A oklep należy się tylko motocykliście, bo kozaczy bez powodu. Sam doprowadził do tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...