Skocz do zawartości

Dosiad- pozycja za kierownicą


tiger666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I wiem, że popełniam mnóstwo błędów.

Dziwi mnie takie podejście. Skoro wiadomo, jakie się robi błędy, to czemu ich nie wyeliminować? Przecież na tym polega problem samouków, że nie wiedzą, co robią źle, ale w tej sytuacji to zakrawa na masochizm ;)

Ja na przykład bardzo chciałbym wiedzieć, co konkretnie robię gorzej od gościa, który na tym samym kawałku toru wklepuje mi 5 sekund. Próbowałem różnych pozycji na moto, różnych linii przejazdu itd i wychodzi, że wciąż po prostu poruszam się za wolno. I tu dochodzimy do jakże odkrywczego stwierdzenia, że szybko jedzie ten, który ma dalej przesuniętą granicę strachu i potrafi przytrzymać full gaz tam, gdzie reszta leciutku przymyka. Wiadomo, że technika jest podstawą szybkiej i bezpiecznej jazdy. Ale na nic super technika, jeżeli się człowiek nie potrafi przyzwyczaić do przeciążenia zrywającego kask z głowy - zresztą sami wielokrotnie pisaliście, że pozycja niektórych zawodników wyścigowych jest "naganna".... i cóż z tego, skoro robią wynik? Może pozycja wcale nie jest taka ważna, bo każdy dobry kierowca potrafi np. intuicyjnie skompensować "złe" miejsce na siedzeniu innym wychyleniem ciała?

 

No i jeszcze taka głupota, jak np. sprzęt... taki quickshifter umożliwia powiedzmy 0,5 sekundy szybszą zmianę biegu, to na 10 zmian biegów (około jedno okrążenie) wychodzi 5 sekund przewagi. I weź tu myśl o technice ;)

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie takie podejście. Skoro wiadomo, jakie się robi błędy, to czemu ich nie wyeliminować? Przecież na tym polega problem samouków, że nie wiedzą, co robią źle, ale w tej sytuacji to zakrawa na masochizm ;)

ha, żeby to było takie łatwe :D Ja też wiem, że robię źle, w stosunku do tego tego mówi Code'a na filmikach, i też staram się je eliminować, ale czasem to po prostu mnie przerasta. Umysł wie jak jechać, a ciało nie do końca chce współpracować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, żeby to było takie łatwe :D Ja też wiem, że robię źle, w stosunku do tego tego mówi Code'a na filmikach, i też staram się je eliminować, ale czasem to po prostu mnie przerasta. Umysł wie jak jechać, a ciało nie do końca chce współpracować :D

 

Dokładnie.

 

@Sherman - przecież to działa tak, że coś co Ci wychodzi przy 70 km/h, potem chcesz zrobić przy 80. Potem przy 100 i tak dalej. I na tym polega problem, ale i cała zabawa, że ciągle jakieś błędy się popełnia, bo wraz ze wzrostem prędkości wzrastają przeciążenia, siły które trzeba przyłożyć do kiery itd. I o tym mówię w kontekście popełnianych błędów.

Ja przyjęłam taką taktykę: uczę się jakiegoś elementu przy prędkości, która pozwala mi czuć się w miarę bezpiecznie. A potem, stopniowo zwiększam prędkość.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze taka głupota, jak np. sprzęt... taki quickshifter umożliwia powiedzmy 0,5 sekundy szybszą zmianę biegu, to na 10 zmian biegów (około jedno okrążenie) wychodzi 5 sekund przewagi. I weź tu myśl o technice ;)

 

Przypomniało mi się jak o tym pisałeś bo dziś przetestowałem sobie tego kłiksziftera. Super urządzenie, zmiana biegu zajmuje dosłownie ułamek sekundy. Myślę że można urwać więcej niż pół.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu "testowałem" (po prostu się przejechałem) w beemce 1000RR - i faktycznie zmiana biegów może być szybsza ale 0,5 sek. zysku na jednej zmianie to trochę przesada

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super urządzenie, zmiana biegu zajmuje dosłownie ułamek sekundy. Myślę że można urwać więcej niż pół.

 

Weź mnie nie drażnij :icon_mrgreen:

 

Na razie "wjeżdżam" się w odwrotny układ zmiany biegów. Za 3 dni zobaczymy, jak wyjdzie w boju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź mnie nie drażnij :icon_mrgreen:

 

Na razie "wjeżdżam" się w odwrotny układ zmiany biegów. Za 3 dni zobaczymy, jak wyjdzie w boju...

 

Zapisz się na jazdy testowe S1000RR to zobaczysz jak to działa :D

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spadł i nie zgruzował, akurat Rinas jechał tą BMW i zwyczajnie rowerzysta mu wyjechał.

Można polatać BMW w IM.

 

Nie wiem, czy mówimy o tym samym - chyba dwa sezony temu (pierwszy sezon S1000RR) to było (tak przynajmniej słyszałam od Marcina z IM).

Ale, never mind - skoro można pojeździć to super.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli quickshifterem można urwać kilka sekund na jednym okrążeniu, to znacznie więcej można urwać umiejąc jeździć.

Braków w technice jazdy nie załatwi się gadgetami.

 

Poza tym chyba lepiej pojechać szybciej dlatego że się jest lepszym kierowcą, niż dlatego że ma się lepszy motocykl, czy lepiej wyposażony.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli quickshifterem można urwać kilka sekund na jednym okrążeniu, to znacznie więcej można urwać umiejąc jeździć.

Braków w technice jazdy nie załatwi się gadgetami.

 

Poza tym chyba lepiej pojechać szybciej dlatego że się jest lepszym kierowcą, niż dlatego że ma się lepszy motocykl, czy lepiej wyposażony.

 

:lalag: :lalag: :lalag:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

dodał bym, że zdecydowanie bardziej kompromitujące jest gdy mimo super wypasionego sprzętu łoi Cię ktoś na starym rozlatującym się parchu.

Np koleś w dżinsach na cb500 pożyczonym od siostry. Nie żartuje ( on na prawdę świetnie jeździ ) - choć to samo w sobie brzmi komicznie :)

 

a kisielin kręty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...