Skocz do zawartości

Jaguar XF


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

We Wtorek mialem przyjemnosc z najnowszym Jaguarem

 

Z danych technicznych ciekawilo mnie co najwyzej 8 biegowy automat, 190 KM, 225 km/h i spalanie ktore na papierze wygkladalo kuszaco, w praktyce wypadlo nieco gorzej, moze dla tego, ze i mloda i ja bylismy pod wrazeniem co sprawilo, ze prawe nogi byly nieco ciezsze niz zwykle, no w koncu jazda probna ma sprawiec frajde.

 

Sklamal bym, gdybym powiedzial, ze mi sie nie podobalo, mlodej notabene rowniez. Sczesciem bylo, ze ks-rider'owej nie bylo, bo znowu zostaly by slady pazurow na desce rozdzielczej i kierownicy, pewnie bylo by potruzebme stado sloni aby ja z tej fury wyciagnac ! :icon_mrgreen:

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Andrzejku?

Powiem Ci, ze jak za takie pieniądze to ani stylistyka wnętrza ani zewnętrzna sylwetka mnie nie porywa.

A co do skrzyni to myślę, ze pozytywnie wpłynie to na przyspieszenie i zniweluje mocne szarpanie na wysokich obrotach właśnie z racji niewielkich róznic w przełożeniach.

Moja 4 biegowa jak podciągnę pod "good shift" to wyrywa z pod doopy co nie do końca jest miłe.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, ze jak za takie pieniądze to ani stylistyka wnętrza ani zewnętrzna sylwetka mnie nie porywa.

 

Szczerze mowiac to nie orietuje sie zupelnie ile obecnie kosztuje nowa E-Klasa z ta pojemnoscia i podobna moca ze standardowym wyposazeniem, mysle jednak, ze bedzie drozsza a i spalanie bedzie mniejsze :icon_mrgreen:

 

W Czwartek dla przykladu pytalem o C-Klase w manualu, z Schieberdach, hakiem, Navi'gacja i kilkoma drobnymi pierdlkami wyszlo

43 000,-. €, Sprzedawca koniecznie chcial mi ja wcisnac jako Vorführwagen za 3 miesiace biorac na siebie jeszcze zamiane pedalow za 36 000,- €. ( Jakos nie reflektuje ). Niemniej chyba jednak wolalbym smigac tym Jaguarem niz lepiej wyposazona C-Klasa.

 

Wiesz, w porownaniu do Aston Martin'a to faktycznie porywajaca nie jest, mi jednak sie podoba, ze potrafil bym go sobie jako wlasna wyobrazic. :icon_mrgreen: Jednak nie wchodzi w rachube ze wzgledu na automat, no i statystyka by mi sie otalnie popsula, bo kazdy egzaminator ccialby nim czesciej jezdzic :icon_mrgreen:

 

NBajsmieszniejsze bylo, ze w sumie przy robieniu terminu na jazde nawet nie wiedzialem jak duza ta fura jest ( myslalem, ze gabarytowo jest troche mniejsza ) i jaka ma skrzynie biegow, bylem przekonany, ze to manual :icon_mrgreen:

 

btw widzę, że największą frajdę sprawiało Ci odpalanie :icon_mrgreen:

 

 

Nie tylko mnie :icon_mrgreen: , fajny bajer !

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "młoda" na filmie jest, bo nie wiem czy mam oglądać do końca... :icon_mrgreen:

 

Nie ogladaj ! :icon_mrgreen:

 

Niema ! :icon_mrgreen:

 

Ale jest nakrecona :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks, Niemcy mówią, jak Cię nie stać na Mercedesa, to kup sobie C-klase.

 

 

Fajnie uslyszec od Warszawiaka ktory jest w Niemczech moze tydzien w roku cos o czym mowia Niemcy :icon_mrgreen:

 

Sorry Yuby, ale tego " przyslowia " nie slyszalem. :icon_mrgreen:

 

 

A jak nie stac cie na C klase kup se jaguara.

:icon_mrgreen:

 

Ooo, obie fury sa w zasiegu reki, jedynie kwestia EGO czy musialbym dowartosciowac sie na forum a na to to juz troche za stary jestem :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie XF bardzo podoba z zewnatrz, srodek tez nie najgorszy porownujac dominujacy metal z kilometrami falszywego drewna w innych wersjach.

To co mi sie nie podoba to podswietlenie zegarow ( kolory )i silnik 2.2l, chociaz diesel.

Podoba mi sie w tym samochodzie silnik 4l benzyna zrobiony dla Jaguara, przez Jaguara i z troche wieksza iloscia kucy.

Sentyment do Jaga mam od momentu gdy pierwszy raz wsiadlem do starej S type ( 68r ) i wsiaklem w pachnacy skora fotel a samochod przemowil do mnie specyficznym zapachem anglika - skora, olej i benzyna polaczone razem.

Potem odpalilem, ruszylem i nagle poczulem sie jak w 4 kolowej Hondzie, gdzie samochod szedl za gazem jak motocykl.

Do tego komfort i pewnosc prowadzenia - 2 tonowa bryka szla po zakretach jak przylepiona mruczac tylko silnikiem krecacym 3 tys obr co dawalo na bezposrednim przelozeniu 140 kmh.

Cala wschodnioeuropejska produkcja zjezdzala tylko na bok, bo samochod swiatla mial tez potezne i w zimowym zmroku widoczny byl z daleka.

 

Ta pierwsza przejazdzke pamietam do dzisiaj i chociaz teraz cala moja optyka "samochodowa" jest inna niz wtedy, to dalej pamietam jakie to bylo wowczas dla mnie olsnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie w tym samochodzie silnik 4l benzyna zrobiony dla Jaguara, przez Jaguara i z troche wieksza iloscia kucy.

 

Pewnie, ze od przybytku glowa nei boli :icon_mrgreen: Realia Europy sa jednak troche inne, podatek drogowy, ubezpieczenia, spalanie. Moze gdybym posmigal nim troche dluzej , moze mialbym mozliwosc zejscia ze spalaniem do katalogowej wartosci, 10,7 /100 to jednak troche duzo :icon_mrgreen:

 

Mimo tego furka przyspiesza calkiem dynamicznie, jak na tak maly silnik i taka mase wlasna ( i nie tylko :icon_mrgreen: )

 

 

Ochłoń i przemyśl jeszcze raz ten zakup. Nie warto kupować samochodu z chwilowej podjarki

 

Jak wyzej, realia nie pozwola na zakup automatu.

 

Pasy panie instruktorze :]

 

Zawsze byly zapiete, a auto podczas kamerowania nei zawsze bylo w ruchu.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym Cię Andrzejku zobaczył wysiadającego z np. Modeny :bigrazz: Prosimy o test!

 

Kultura wymagala by, ze jezeli juz mowisz mi po imieniu abys sam sie przedstawil moj Ty malutki vektorku ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...