Skocz do zawartości

Homologacja reflektora


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj zatrzymał mnie policjant do rutynowej kontroli. Oglądał motocykl na prawo i lewo, i mimo, że miał podstawy przyczepić się do innych rzeczy, to on akurat przyczepił się do świateł, a konkretnie do świateł pozycyjnych i reflektora. Twierdził, że na pozycyjnych światło przednie nie powinno się świecić na pomarańczowo (tu mu przyznaję rację), ale po "wsadzeniu" głowy w reflektor zarzucił mi także, że nie ma on dopuszczenia na Europę. Na moje pytanie, czym się w takim razie różni reflektor "na Amerykę" od reflektora "na Europę" odpowiedział, że w Stanach są światła symetryczne, a w Europie asymetryczne. Na moje zdziwienie, że może to dotyczyć aut, ale nie motocykli odpowiedział, że w tych reflektorach inna jest kreska światła.

Co Wy na to? Czy muszę zmienić reflektor, jak sugerował "Pan władza"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał zupełną rację. Hamerykańskie swiatła nie doswietlaja pobocza i nie można ich używać w EU.

Ale...zależy to od stacji diagnostycznej :icon_razz:

Zabrał Ci dowód?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Monter_-nie sugerował bym się pieczątką stacji diagnostycznej.Kiedy tydzień temu byłem na przeglądzie erłanem to diagnosta wyszedł przed halę,zapytał ile toto jedzie,sprawdził światła i zażyczył sobie za pieczątkę.Nie sprawdził nawet hamulców a co tu mówić o homologacji reflektorów.Niestety upierdliwy glina nie przepuści takiej okazji żeby nas złupić więc lepiej sprawdzić samemu jeśli moto było sprowadzone.Ktoś na forum nawet podawał takie kody ale nie chce mi się szukać. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś Marian. Miałem na myśli właśnie fakt, że jeśli gliniarz się czepi to i tak diagności podbijają bez większego problemu tylko trzeba dobrze trafić.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał zupełną rację. Hamerykańskie swiatła nie doswietlaja pobocza i nie można ich używać w EU.

Ale...zależy to od stacji diagnostycznej :icon_razz:

Zabrał Ci dowód?

 

Nie, nie zabrał, ale się głośno zastanawiał, czy mi zabrać. Ponieważ rozmowa przebiegała kulturalnie i bez emocji, wystarczyło mu że mu powiedziałem, że coś z tym zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla d... osoby, która dała mi minusa (nie wzrusza mnie on) chciałbym wytłumaczyć, ze nie ma bladego pojęcia jak wygląda smuga światła z takiej lampy i ze nie przeszkadza to w jeżdżeniu nocą. To nie angielska lampa, która razi po gałach nadjeżdżających z naprzeciwka. Diagności to wiedzą i dlatego niektórzy się nie czepiają.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem ze symetryczne lampy sa legalne w PL. Wazne zeby nie oslepiac jadacych z naprzeciwka. A to czy oswietla pobocze czy nie to juz drugorzedna sprawa.

Kontrolujący mnie policjant powiedział, że wszedł nowy przepis od 1 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolujący mnie policjant powiedział, że wszedł nowy przepis od 1 stycznia.

 

dla swojego spokoju, a naszej informacji, mógłbyś poszukać jaki - jeśli pamiętasz co powiedział mundurowy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla swojego spokoju, a naszej informacji, mógłbyś poszukać jaki - jeśli pamiętasz co powiedział mundurowy

jsz

Niestety nie jestem w stanie zaspokoić Twojej ciekawości, ponieważ koleś niczego specjalnego nie powiedział. Kiedy mu powiedziałem, że podczas przeglądu diagnosta sprawdzał światła na ścianie i nawet słowem nie zwrócił mi uwagi, że coś może być nie tak, odpowiedział mi, że od 1-go stycznia zmieniły się przepisy. Nie miałem okazji go zapytać, co za przepisy, bo akurat jego kolega namierzył gościa z Emiratów, którego skasowali na "pińcet", a ja nie chciałem na siłę przedłużać rozmowy, bo też miałem coś na sumieniu (na co władza nie zwróciła dotychczas uwagi).

Ale popytam wśród znajomych i jak tylko coś będę wiedział, to niezwłocznie Was o tym poinformuję.

JC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez względu na to czy lampa świeci w niebo na 40 kilometrów czy na 2 metry przed moto i co 3 godziny trzeba do niej dolewać nafty dopóki nie ma znaczków E to kto będzie chciał się do niej doczepi . A to czy oślepia innych czy czegoś tam nie oświetla/doświetla ??? Jeśli "władza" będzie przyjaźnie nastawiona to odpuści a jeśli będzie się chciał przyczepić to właśnie za brak wspomnianego E się doczepi . Tak było przed zmianami rożnych dziwnych przepisów i po zmianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez względu na to czy lampa świeci w niebo na 40 kilometrów czy na 2 metry przed moto i co 3 godziny trzeba do niej dolewać nafty dopóki nie ma znaczków E to kto będzie chciał się do niej doczepi . A to czy oślepia innych czy czegoś tam nie oświetla/doświetla ??? Jeśli "władza" będzie przyjaźnie nastawiona to odpuści a jeśli będzie się chciał przyczepić to właśnie za brak wspomnianego E się doczepi . Tak było przed zmianami rożnych dziwnych przepisów i po zmianach

 

Ale przecież E mają również angielskie lampy... W niektórych motocyklach nie ma żadnych oznaczeń na kloszu lampy. Jak w takiej sytuacji policja sprawdza czy lampa jest homologowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...