Skocz do zawartości

IOTA kask szczękowy Czy warto ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was posiada może kask tej firmy "IOTA" ??? http://www.ellomoto.pl/synthese-pinlock.html

pytanie czy warto kupić taki kask?? czy szukać czegoś innego w podobnej cenie,jeśli tak to jaki konkretny model, dodam że jest on 2-funkcyjny bo można zrobić z niego kask otwarty w razie potrzeby

Jeśli ktoś może coś napisać doradzić co do tego producenta proszę o info

Nie ważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest chyba najlepsze porównanie do kasku o który pyta skwara. W Nolanie na postoju nie uniesiesz szczęki a tylko możesz ją wypiąć. A wypinanie i wkładanie osłony szczęki w N43 jak się ma kask na głowie nie jest szybkie. Wiem bo mam Nolana N43 Air. Co do norm bezpieczeństwa dla kasku "IOTA" to warto sprawdzić dla jakiej wersji są przyznane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwo:

 

* Spełnia normę E13 ECE 22.05

mam ten kask w cenie 620zł , owszem Nola to marka i coś mi się wydaje że za tą markę właśnie się tyle płaci bo jakościowo ( nie jestem fachowcem od kasków i prac doktorskich w tym temacie nie pasałem ) IOTA wcale nie odbiega zbytnio od podobnego Nolana tej klasy a propozycja IOTY jest bardzo ciekawa, mam w zestawie Pinlocka, blende, podnoszoną szczękę, można zrobić z niego kask otwarty, ma wiatrołap pod brodą więc myślę że za takie pieniądze jest to dobra oferta fakt żę firma jest mało znana na naszym rynku co nie znaczy że robi złe kaski

jeszcze pytanie o rozmiar, słyszałem że lepiej kupić kask delikatnie przyciasny bo z czasem się dopasuje, oczywiście bez przesady, w zasadzie L jest w sam raz ale M jest tylko o 1-2cm mniejszy więc nie wiem który rozmiar wybrać ???? L czy delikatnie mniejszy M ??? doradźcie coś

Edytowane przez skwara

Nie ważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o Nolanie nie miałem na myśli, że jest on lepszy od garnka IOTA. Zwróciłem tylko uwagę, że ma inne rozwiązania konstrukcyjne jeżeli chodzi o szczękę. Jak dla mnie są to dwa różne kaski. Nolan to bardziej otwarty z opcją szczęki. Co do rozmiaru to te 1-2 cm mniej, o których piszesz to na obwodzie kasku ? Dla mnie to sporo.

 

PS

w pierwszym poście pytasz czy warto kupić dany kask i pytasz o opinie. Na mój post odpowiadasz słowami "Mam ten kask...." to jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie źle się wyraziłem, chodzi mi o to że mogę go kupić za te pieniądze ( rabat )

a jeśli chodzi o Nolana N43 kolega kupił i dał mi do testowania jednak za te pieniądze a nawet taniej stawiam na IOTE

a co z tym rozmiarem ?? lepiej troszeczkę mniejszy czy nie ???

Nie ważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo: wyszukiwarka po prawej u góry, wpisujesz kask, czytasz do upadłego. metoda doboru rozmiaru była omawiana setki razy

secundo: ta iota, czymkolwiek jest, wygląda na wprost skopiowany model caberga sintesi (z czym nawet się nie kryją). ergo - nihil novi, podróbka by małe żółte chińskie rączki

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już po wszystkiemu, kupilem, przejechalem się, długo się zastanawialem co wygrać i generalnie myślałem o kasku otwartym ale teraz moge powiedzieć że tylko szczękowy innego nie chcę, zamontowałem owiewkę do mojego XV1700 i teraz przy wiekszych predkościach walka z wiatrem jest takim małym sparingiem, oczywiście zawsze moge zrobić z niego kask otwarty i to jest jego plusem Polecam

Nie ważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Noszę się z zamiarem kupna kasku szczękowego. Opinii na temat wybranych przeze mnie kasków nie ma zbyt wiele więc chciałbym się poradzić tutaj.

 

Mam na oku następujące kaski:

>> SHIRO BOEING

http://4bikes.pl/kask-shiro-sh803-boeing-p-5590.html

 

Co jest warta ta firma gdyż za bardzo chyba nie jest ona popularna?

 

>> IOTA Synthese

http://www.ellomoto.pl/synthese-pinlock.html

O tym kasku również za bardzo się nie dowiedziałem. Firma dla mnie również nieznana, poza tym że jest to ponoć z Francji.

 

>> UVEX GT530

O nim to już całkiem nic się nie dowiedziałem ;o

 

>> HJC IS-MAX

http://www.sklep.motorista.pl/kask-motocyklowy-hjc-is-max-czarny-matowy.html

 

 

Generalnie mam już mętlik w głowie, niestety kaski jak np. Airoh Mathisse przestałem brać pod uwagę ze względu na niepochlebne opinie i przez to że wloty są nieregulowane, z AGV Longway jest natomiast taki problem że nie ma blendy na której mi zależy, ma ją Longway II ale to jest zewnętrzna blenda co jest dla mnie nieporozumieniem.

 

Proszę o opinie nad czym warto byłoby się zastanowić, myślałem też nad kaskami LS2 ale wydaje mi się że każdy z podanych wyżej bije wszelkie LS2 na łeb.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Noszę się z zamiarem kupna kasku szczękowego. Opinii na temat wybranych przeze mnie kasków nie ma zbyt wiele więc chciałbym się poradzić tutaj.

 

Mam na oku następujące kaski:

>> SHIRO BOEING

http://4bikes.pl/kas...ing-p-5590.html

 

Co jest warta ta firma gdyż za bardzo chyba nie jest ona popularna?

 

>> IOTA Synthese

http://www.ellomoto....se-pinlock.html

O tym kasku również za bardzo się nie dowiedziałem. Firma dla mnie również nieznana, poza tym że jest to ponoć z Francji.

 

>> UVEX GT530

O nim to już całkiem nic się nie dowiedziałem ;o

 

>> HJC IS-MAX

http://www.sklep.mot...rny-matowy.html

 

 

Generalnie mam już mętlik w głowie, niestety kaski jak np. Airoh Mathisse przestałem brać pod uwagę ze względu na niepochlebne opinie i przez to że wloty są nieregulowane, z AGV Longway jest natomiast taki problem że nie ma blendy na której mi zależy, ma ją Longway II ale to jest zewnętrzna blenda co jest dla mnie nieporozumieniem.

 

Proszę o opinie nad czym warto byłoby się zastanowić, myślałem też nad kaskami LS2 ale wydaje mi się że każdy z podanych wyżej bije wszelkie LS2 na łeb.

 

Pozdrawiam!

 

Oj nie bylbym taki pewny. Moim zdaniem kaski LS2 sa jednymi z najbardziej niedocenianymi kaskami na rynku. Moj pierwszy kask to LS2 SHOGUN i powiem ze mial tylko dwie wady. Byl glosnawy (ale ktory z powyzszych nie jest ?) i parowala szybka ... ale tu folia fogcity zalatwila sprawe. Pozatym same plusy - wnetrze zaskakujaco dobrej jakosci, wypinane, blenda i 4 gwizadki w testach sharpa - ladnie sie ulezal. Czasami sobie w nim smigne :) Naprawde jak za ta cene to w mojej opini trudno bylo o lepszy kask - aa kosztowal cos okolo 300 pln - (ale to juz byl model z przed 2 chyba sezonow). Tyle ze to integral - ale firma naprawde milo zaskoczyla jakoscia.

Edytowane przez Malenstfo

----------------

pzdr

Mariusz

HONDA CBF600 N/A '10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A może SCHARK EvoLine 3 ? Jeżdżę w takim już ok. roku i jest naprawdę uniwersalny. Szczękę można odchylić na tył kasku i twoży ona z kaskiem jedną bryłę czyli praktycznie jej nie widać . Prosty w obsłudze , wygodny i na cały rok. A ceny ? Od 500 zł. w górę, ja za swój zapłaciłem ok. 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...