Skocz do zawartości

plukanie silnika pytanie do Adama. M


Bruno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie trzeba robic zadnych specjalnych plukan, zeby przejsc na syntetyk.

Po prostu wlewasz i jezdzisz.

Od jakichs 15 lat jest pelna mieszalnosc wszystkich olejow ze soba.

 

witam

 

Bardziej chodziło mi o to czy wskazane jest, oczyszczenie silnika za pomocą clenera z różnego rodzaju syfów i osadów.

Zdaję sobie sprawę z mieszalnośći olejów.

Chcę przejść na syntetyk ze wzgledu na jego lepszę właściwości smarujące przy wysokich temperaturach a olejak w korkach lubi sie zagrzać.

Moto to B12 z przebiegiem 70 tys. silnik ok nie bierze oleju, nie był katowany z wyjątkiem rekreacyjnych sporadycznych wizyt na torze.

Rozumiem śledząc niektóre dyskusje nt. olejów, że taka zmiana może wyjść tylko na dobre?

 

Bruno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taka zmiana moze wyjsc tylko na dobre.

Syntetyk daje ci nizsza temp pracy silnika w wyzszych temperaturach ( miasto / korki ) i film olejowy w momencie kiedy po minerale nawet smrod nie pozostal.

W twoim silniku nie ma zadnych osadow, bo wszystkie nowoczesne oleje maja pakiet myjacy i brudnego wewnatrz silnika ciezko znalezc ( no chyba ze ktos oleju nigdy nie zmienia ).

Jezeli silnik byl normalnie serwisowany to wlewasz i jezdzisz.

Zeby nie bylo to cala reszte postow z dyskusja na temat plukania wywalam przychylajac sie do blagan Montera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm ja nie wiem czy to dobre takie przechodzenie z mineralu na sytetyk poniewaz mineral jest gestszy i uszczelnia bardzioej nieszczelnosc i mimo ze motor przed wymina nie mial przeciekow po wymianie moze sie okazac ze zacznie cieknac w roznych miejscach sytetyk ma zdolnosc czyszczace i wyplukujace ja bym takiego przejscia nie polecal moze sie tez okazac ze zacznie brac olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm ja nie wiem czy to dobre takie przechodzenie z mineralu na sytetyk poniewaz mineral jest gestszy i uszczelnia bardzioej nieszczelnosc i mimo ze motor przed wymina nie mial przeciekow po wymianie moze sie okazac ze zacznie cieknac w roznych miejscach sytetyk ma zdolnosc czyszczace i wyplukujace ja bym takiego przejscia nie polecal moze sie tez okazac ze zacznie brac olej

 

:banghead: Dopiero co Adam posprzątał a Ty z tymi z dyrdymałami wyjeżdżasz i jak nie wiesz to się nie odzywaj w dziale mechaniki bo pogawędki to przy piwie. Znajdź temat o olejach i tam pisz te pierdoły. Tu temat został wyczerpany.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm ja nie wiem czy to dobre takie przechodzenie z mineralu na sytetyk poniewaz mineral jest gestszy i uszczelnia bardzioej nieszczelnosc i mimo ze motor przed wymina nie mial przeciekow po wymianie moze sie okazac ze zacznie cieknac w roznych miejscach sytetyk ma zdolnosc czyszczace i wyplukujace ja bym takiego przejscia nie polecal moze sie tez okazac ze zacznie brac olej

 

To nie PRL. Te czasy minęły już dawno i bezpowrotnie, mam nadzieję.

Takie herezje zatrzymaj dla siebie bo ktoś kto dopiero z motocyklami zaczyna może to przeczytać i nie daj Bóg jeszcze w to uwierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tylko jedno pytanie. PO CO W TAKIM SILNIKU SYNTETYK?? Chyba tylko dla lepszego samopoczucia kierowcy. to tak stara konstrukcja ze jak ja wymyslili to oleje miały wielokrotnie gorsze parametry niz obecnie produkowane. Nie róbcie z piz**y jeziora

 

a co do kombinacji ze zmianami oleju ze względu na baze i marke juz pare ciekawych przypadków widziałem ale na tym forum celebrowana jest jedna słuszna wersja to sie wiecej nie wychylam.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tylko jedno pytanie. PO CO W TAKIM SILNIKU SYNTETYK?? Chyba tylko dla lepszego samopoczucia kierowcy. to tak stara konstrukcja ze jak ja wymyslili to oleje miały wielokrotnie gorsze parametry niz obecnie produkowane. Nie róbcie z piz**y jeziora

 

a co do kombinacji ze zmianami oleju ze względu na baze i marke juz pare ciekawych przypadków widziałem ale na tym forum celebrowana jest jedna słuszna wersja to sie wiecej nie wychylam.

Ale kiedyś też nie musiałeś pół godziny stać w korku...

Ja również widzę same plusy z przejścia na półsyntetyk itp. Jeśli nawet dla satysfakcji posiadacza to jego prawo a pytanie było czy wypłukać silnik i to do Adama...

Widziałeś parę ciekawych przypadków tylko czy dasz sobie jaja obciąć, że były spowodowane przez zmianę oleju?

Jeśli nawet zaczął się pocić spod pokrywy sprzęgła to uważasz, ze wymiana uszczelki jest prozaiczną rzeczą przy możliwości usmażenia silnika.

A ze względu na marki oleju to jednak niech dyskusje pozostaną w przeznaczonych do tego typu dyskusji tematach bo ja też kilak sytuacji opisałem ale nie miało to żadnego związku z rodzajem oleju.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nic nie mowilem o poceniu sie spod uszczelki.

 

Widze ze nie specjalnie celowa bedzie ta dyskusja tak wiec dziekuje za uwagę.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma olejaka ktory nie bierze oleju :) chyba ze ktos wolno jezdzi i nie kreci

To zapraszam do mnie, według szanownych posiadaczy jedynie słusznej prawdy, posiadam pierwszego i ostatniego olejaka na świecie nie pobierającego oleju w warunkach poza torowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę niech ktos zamknie ten temat a dyskusja o olejach jest tu KLIK sumie wszystko zostało powiedziane...

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...