Skocz do zawartości

Kask do 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

(...) kaski shiro. produkowane w eurpoie - hiszpania

 

a świstak siedzi... tak samo shiro jest produkowane w hiszpanii, jak naxa w polsce: marka owszem, może i jest hiszpańska, ale produkcja to insza inszość. ze dwa lata temu na targach miałem w ręce, jeden po drugim, kaski obu marek, ten sam z resztą model który był podróbą sv55: były identyczne, nawet zacinały się w tej samej pozycji :P

chociaż nie przeczę, może coś się poprawiło w produkcji i jakości

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a świstak siedzi... tak samo shiro jest produkowane w hiszpanii, jak naxa w polsce: marka owszem, może i jest hiszpańska, ale produkcja to insza inszość. ze dwa lata temu na targach miałem w ręce, jeden po drugim, kaski obu marek, ten sam z resztą model który był podróbą sv55: były identyczne, nawet zacinały się w tej samej pozycji :P

chociaż nie przeczę, może coś się poprawiło w produkcji i jakości

jsz

 

topowe model robia u siebie. poza tym mialem naxe w rekach i jak dla mnie roznica byla spora przede wszystkim w jakości wykonania. dwa lata to sporo w tej dziedzinie. fakt faktem dwa lata temu nie widziałem tych kaskow to ciezko mi powiedziec jak to wtedy bylo ale w obecnych modelach podobieństwa do caberga za bardzo nie widze.

 

bez względu na to gdzie są produkowane mi się podobają i w tym przedziale cenowym to dobra propozycja

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Szukam kasku do +/- 500zł. Planowałem hełma z blendą, jednak nie wiem czy znajdę coś sensownego w tej cenie. Mam na oku kilka kasków -

Caberg V2 407

http://www.moto-akcesoria.pl/kask-caberg-v...rny-mat,p,22823

Caberg V2R Solo

http://www.moto-akcesoria.pl/kask-caberg-v...ny-polysk,p,614

 

Mógłbym prosić o jakieś opinie na ich temat? A może podrzucicie swoje propozycje.

Dzięki!

Też mam V2R od dwóch lat, już mocno sponiewierany i muszę go wymienić. Jakiś czas temu postanowiłem że pora wreszcie kupić jakiegoś szoja czy araia i mieć w końcu kask z najwyższej półki, ale im dłużej o tym myślę tym bardziej skłaniam się ku ponownemu zakupowi V2R. Ten kask ma po prostu kilka bardzo istotnych zalet, a po paru drobnych przeróbkach staje się bardzo wygodny. Przede wszystkim ma wyjmowaną wyściółkę, czego nie można powiedzieć o xr 1000 czy araiu chaserze (co nawiasem mówiąc bardzo negatywnie mnie zaskoczyło). Natomiast taka możliwość w V2R oznacza że można dokupić u tapicera gąbkę o dowolnym kształcie i dokleić ją do skorupy, dzięki czemu kask będzie lepiej przylegał do głowy (mam tu na myśli głównie obszar wokół szyi). Po drugie trzeba wyjąć gąbkę z wkładek policzkowych i odciąć tylną część, żeby zrobić miejsce na uszy (na wzór kasków araia i szoja właśnie, w których w ogóle nie ma gąbki w miejscach gdzie "siedzą" uszy). A ucięty kawałek gąbki można umieścić w przedniej części wkładki przez co stanie się bardziej wypukła i będzie lepiej dociskać policzki.

 

Poza tym V2/V2R ma blendę z bardzo wygodnym mechanizmem opuszczania z boku kasku, a nie po środku u góry jak w innych kaskach. Jedyne w czym caberg ustępuje droższym kaskom to aerodynamika i wentylacja, czyli te wady o których wspomniał komandosek, ale za 1/5 ceny araia/szoja można z tym żyć, tym bardziej jak jeździ się głównie po mieście i nie robi długich tras. Kwestię antifoga pomijam bo można go dokupić za grosze.

Edytowane przez Limo

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zastanawiam się nad tym kaskiem:

http://moto.allegro.pl/kask-acerbis-x-fibe...1325390971.html

 

Czy warto i jak wybrać rozmiar bo to mój pierwszy zakup i nie chce bawić się w odsyłanie. Z tego co sprzedawca pisze XL jest od 61 a L do 60, ja mam 60,5(wiem, wielki łeb ;p).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam :)

Mam zamiar zmienić kask. Obecnie posiadam Tigera, ale myślę, że w pewnym momencie może mnie zawieść. Jestem w stanie wydać do 500 zł. Kask najlepiej integralny i z blendą.

Może macie jakieś sprawdzone firmy lub konkretne modele w takiej cenie i dobrej jakości?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam ;)

Edytowane przez misiaczka96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...