Skocz do zawartości

Kask do 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Blood, sprawdź promocje na Scorpiona EXO-1000 na Louisie, albo odezwij się do mnie na PW. Moje odczucia na temat tego modelu w porównaniu do Shoei są co najmniej tak samo pozytywne, przy czym cena jest ludzka, a nie jak w przypadku np. XR-1100.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, całkiem fajnie wygląda, cena podobna do XR-1000. A jak z wygodą i głośniością?

 

Rozumiem, że chodzi o coś takiego: http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_US/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/%22Scorpion-Exo-1000-Air-Sublim-Black/white%22/SubProducts/%22Scorpion-Exo-1000-Air-Sublim-Black/white-0004%22

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na głowie tylko rozmiar L, a normalnie noszę S, więc nie jeździłem w nim. Jakość wykonania znacznie lepsza niż np. Caberg, o niebo lepsza niż Airoh, nieco lepiej niż Nolany. Co najmniej to samo co Shoei :). Nie określę ci wyciszenia, ale np. XR będzie głośny, tylko z dobrze wentylowany.

Nie wszystkie malowania exo-1000 z fc-moto są w Louisie (szkoda, bo niektóre wyczesane), ale jednak cena w louisie jest znacznie lepsza... 200 euro (do czasu).

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten Scorpion to faktycznie kask z najwyższej półki? Bo szczerze mówiąc wcześniej o nich nie słyszałem i w sumie mało opinii jest na internecie o nim

 

 

No ten Nolan pożadny hełmik, ale jakoś jego wygląd mi nie odpowiada niestety ;/ a ten scorpion to sam nie wiem, na forach praktycznie kto się nie spyta co o nim myślą, to albo nikt nim nie jeździł albo piszą coś na podstawie recenzji. Niby te zbiera dosyć dobre (przeczytałem tą anglojęzyczną), ale nie wiem czy gdziekolwiek w Wawie będą mieli takie modele.

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N84 vs. EXO-1000 to moim zdaniem porównanie trochę nie fair, choćby dlatego, że N84 jest już naprawdę starym modelem (nie wiem, kto jeszcze ma czelność sprzedawać N83 jako "nowy" ale allegro ma swoje prawa).

Opinii po polsku nie ma, bo to firma kanadyjska i jest bardzo popularny w USA, a do nas mało tego sprowadzają z powodu cła. Stąd też ceny w euro i dolarach są takie same, tylko wartość obu walut zupełnie inna :). Ja natomiast przełamałem się i jeżdżę w EXO-900 (zupełnie inny styl, ale jednak świadczy o jakości marki), wyszedł znacznie taniej niż porównywalne modele popularnych firm, a komfort jest co najmniej taki sam.

Poszło PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kask za 500 to można kupić najwyżej Jeta.

 

chrzanisz. mój jet kosztował 170zeta :icon_razz: uprzedzając głupie pytania: przyzwoitej firmy, po prostu zakupiony okazyjnie

co do zakupu za mniejsze pieniądze: wystarczy szukać modeli sprzed kilku lat, które w miarę upływu czasu oferowane są po coraz niższych cenach. omawiane tu nolany kosztowały parę lat temu sporo ponad tysiaka; normalna praktyka rynkowa

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Heja Panowie, możecie coś więcej powiedzieć o tym Nolan'ie N83, przymierzałem się do kupna tego kasku dla swojej kobiety, ale już nie wiem, czy to, że to stary model to źle, w UK pełno ich jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka, to znowu ja chciałem edytować posta, ale po takim długim czasie się już chyba nie da, co powiecie o kasku HJC CS-14 następca CS-12, ma ktoś już jakieś doświadczenie z tym garnkiem? Dodam, że ma on być dla dziewczyny i jazdy max 120kmh/h (więc to, że jest głośny przy większych prędkościach nie jest istotne) pozdro

Edytowane przez skystep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...